Maahantunkeutujaongelman ratkaisu
O_N_Gelmanratkaisuja
29.11.2015 21:49
Ratkausu on olemassa...
O_Lemassaolija
29.11.2015 21:46
Ratkaisu on löytynyt!
L_Öytäjä
29.11.2015 21:45
Tuossahan se on ratkaisu!
R_Atkaisija
29.11.2015 21:44
Aiemmin
29.11.2015 21:43
en ole paljon arvostanut tällaisia hakkaraisia. Tosin en ole järin perehtynytkään hänen näkemyksiinsä ja mielipiteisiinsä. Hänen nimensä olen kuullut. Olen pitänyt häntä lähinnä jonkinlaisena häirikkönä.
Olisikohan nyt takinkäännön aika..?
Olen kylläkin ollut sitä mieltä, että hädänalaisia pitää auttaa. Edelleenkin olen tätä mieltä. Kun kuitenkaan hädässä olevia ei voida erotella terroristien ja muiden loisijoiden joukosta, hädänalaisetkin on uhrattava. Se on pienempi paha kuin muut pahat. Hädänalaiset tässä prosessissa siis ovat järjestelmän uhreja. Marttyyreja. Sääli heitä.
Kun maahantunkeutujia ei kerran hoksattu ampua jo rajalla, heidät on ammuttava nyt.
Jos kantti ei riitä joukkoteloituksiin, lastattakoon koko joukko laivoihin ja lähetettäköön maailman merille. Kyllä ne sinne jonnekin uppoavat. Tällä olisi merkittävä työllistävä vaikutus kun pitäisi rakentaa uudet laivat, jotta taas päästäisiin hakemaan viinaa Virosta.
Kaikki perheineen tulleet saisivat armon eli he voisivat jäädä maahamme. Samoin kaikki lapset, partalapsia lukuunottamatta. Tuossa suhteessa ei aina löydetä ehdotonta totuutta, mutta kyllähän suunnilleen jokainen normaalijärkinen näkee, kuka on esimerkiksi 17-vuotias poika ja kuka 20-vuotias nuori mies.
Elikkä tällä tavalla homma olisi hoidossa. Sinänsä kaunis yritys tuo puoluejohtajien sepustus kansan rauhoittamiseksi, mutta se ei nyt vain riitä.
Siinähän se ratkaisu!
S_Elevänteki
0
105
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tulipalossa henkilövahinkoja, itsenäisyyspäivä alkoi huonosti, poliisi tiedottaa lisää
Savonlinna https://www.como.fi/uutiset/savonlinna-henkilovahinkoja-tulipalossa-poliisi-tiedottaa-lisaa/11412106Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi
Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu1504396Somali ei kätellyt Stubbia Linnan juhlissa
Miksei somali osaa noudattaa hyviä käytöstapoja. https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/563a3dea-fa3f-41f3-b64f-406d24614144- 1174102
20v on otettu kiinni
Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.533717- 693695
Antifasismi - mitä se on?
Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint542838Kuka on menehtynyt?
https://yle.fi/a/74-20198293 Kuulemani mukaan ryyppyporukka ollut hapualla ja kuolemanenkeli (F.G) eli mies jonka seuras212699- 572059
Kauhea ikävä iski
Mietin vain, mitä olet juuri nyt tekemässä. Mietin myös, välittyykö se sinulle, kun olet koko ajan mielessäni, tunnetko191632