Lukekaapa näitä tämän palstan entisen suurnimen juttuja. Huomaatte, että hän on todella huuhaan aito Jumala ja ansaitsee kaiken kunnioituksen.
http://keskustelu.suomi24.fi/t/13976771/seppo-myllis#comment-81934579
Seppo Myllis- elävä legenda
16
538
Vastaukset
- we.dont.need.to.register
Kirjoittaahan täällä Mannerheimin jälkeläisiäkin, jos ei herra itsekin!
- Eero.Perälä.Älykkö
Tämä Mustana Perjantaina on murrettu myyttejä. Yksi tärähtäneistön lempivalitusaiheista on raiskauksiin liittyvä uutisointi. Unelmoijat väittävät herkästi, että media pimittää pottunokkien raiskaukset, mutta heti kun on asialla on tulija, sattumus uutisoidaan välittömästi kissankokoisin kirjaimin. Tietenkään asia ei ole näin. Lumipallo alkoi pyörimään, kun ties minkä sekaannuksen vuoksi Kempeleessä sattuneesta raiskauksesta kerrottiin hieman liikaa. Toinen tapaus paljastui heti perään Raisiossa. Nyt sitten hölmöläläisille kerrotaan naama peruslukemilla, että oikeastaan näitä epäilyjä on tiedossa ainakin kymmenen.
Olemme kyllä kyllästymiseen asti saaneet kuulla, että vastaanottokeskusten perustaminen ei ole lisännyt lähialueiden rikollisuutta eikä vakavia väkivalta- tai seksuaalirikoksia ole tapahtunut. Eikö 14-vuotiaitten lasten raiskailua enää lasketa vakaviksi seksuaalirikoksiksi? Näistä sattumuksista ei ole kerrottu julkisuudessa. Miksi? Ja edelleen, jos vakavia rikoksia ei ole keskusten nurkilla tapahtunut, niin miksi nyt keskukset pitääkin sijoittaa poliisiasemien lähelle, koska ne ovat ”turvallisuuden kannalta väärissä paikoissa” ja tulijat ovatkin yht’äkkiä muuttuneet turvallisuusriskiksi, mistä saamme ensi vuonna maksaa vähintään miljardin.
Mutta takaisin tiedostajien raiskauksiin liittyviin myytteihin. Hyvien Ihmisten teoria tulijataustaisten yliedustukseen raiskaustilastoissa on se, että rasistinaiset ilmoittavat herkemmin raiskaukset, jos tekijä on ulkomaalainen. Tämän myytti murretaan päivittämällä Hölmölän oloihin kyllästyneen nuorukaisen edesottamuksia.
28-vuotias nuorukainen tuomittiin tänään vuodeksi vankilaan raiskauksesta.
Nuorukainen raiskasi nukkuvan naisen junassa Uumajan ja Sundsvallin välillä lokakuun 10. päivä. Nainen oli torjunut nuorukaisen lähentelyt, mutta oli pahaksi onnekseen nukahtanut, jolloin nuorukainen pääsi tekemään temppunsa.
Nuorukainen joutuu maksamaan naiselle 75.000 kruunun vahingonkorvaukset plus 10.000 kivusta ja särystä. Nuorukainen kiisti johdonmukaisesti kaikki syytökset, Ruotsin Radio kertoo.
Mitä Ruotsin Radio ei kerro, on luettavissa vaihtoehtomediasta. Olennaista tietoa on esimerkiksi se, että tuomion istumisen jälkeen Alani Wissam karkotetaan Ruotsista. Tuomoista käy myös ilmi, ettei Asyylinvonkaaja-Alanilla ollut hädän päivää Irakissa, eikä mikään uhkaa häntä kotimaahan palautettaessa.
Ja myytinmurtoon liittyvä yksityiskohta.
Raiskauksen jälkeen nainen oli juossut ulos makuuvaunusta ja ottanut yhteyttä konduktööriin. Oikeuden papereissa lukee:
”Konduktööri kysyi, pitäisikö hänen soittaa poliisille. Alkuun nainen ei halunnut sitä, koska hän ei halunnut pistää Alani Wissamia tukalaan tilanteeseen. Nainen sääli häntä… ja pelkäsi, että raiskaaja saatettaisiin karkottaa Irakiin”. - Pena.dy.fi
Pena.dy.fi
- khalervo
OmN Nse, sillä häN on monistunut Niin kaikkialle, ettei tiedä minkä nurkan takaa tulee vastaamn. Juuri hetki sitten kun kysyin kikkarapäiseltä akalta että teidätkö että teidän ampumakerhonne kaupunkissa ja sen kasupunki palstalla suomi234 kirjoittaa semn niminen kuin Seppo Myllis. Akka meni sanoi menevänsä heti nukkumaan ja keskeytti uima-altaistaan puhumisen siihen paikkaan.
- khalervo
seppo_myllis kirjoitti:
Kummallista toimintaa. Oliko nainen ottanut lääkityksensä?
Ei varmasti. Aivan sekopää ja lääkityksen tarpeessa. On muka ampumakerhon avustaja, ja Ikaalisissa kuulemma olisi tänä vuonna ammuntakilpailut. Käskin mennä katsomaan lkaalinen palstaa. Menikin nukkumaan. Vielä minä jotain keksin, että pääseee siitä perkeleestä eroon
Minä olen Suomi24:n legendoja.
- HugaZaga2
Nonii jotain tuttuakin täällä näkee viellä ,. pohjoiskorealainen Myllisseppo ,. ja mitä niitä oli, Mounlex ja Kotka tappelivat joka päivä ,. hehe ,. kumpi voitti? ,. joo ja naisia oli ,. ennenn oli elämää, nyt näyttää aika kuolleelta tai tuntemattomien täyttämältä tämä Huuhaa ,. voi suatana ,.
Oli viivi ja vilma ja kielibasa, vieläkö lienevät hengissä ,. niin se aika kuluu ja maailma muuttuu ,. Myllis oli Jumalaakin viisaampi.
- Anonyymi
Myllis on niin samanlainen, kuin Alkoholi-osion Ex-Tissuttelija(Tissu). Sepolla aivan samanlainen luonne, kuin Tissulla:
http://aijaa.com/WzItym- Anonyymi
Ei kai Seppo Myllis sosiopaatti sentän lie; tissu on sitä satavarmasti. tissulla on sairaan repaleinen psyyke. Nykyään sillä ikävuosistaan (79v.) vaikea identiteettikriisi.
Suomi 24 alkamisvuodet se kikkaili Raamatun tietämyksellä. Kaikkia muita se epäili ateistiksi, jotka tulevat kuolemansa jälkeen tulijärveen.
Niin että sellainen on tissu muunnoksineen.
. janne rautaharava - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei kai Seppo Myllis sosiopaatti sentän lie; tissu on sitä satavarmasti. tissulla on sairaan repaleinen psyyke. Nykyään sillä ikävuosistaan (79v.) vaikea identiteettikriisi.
Suomi 24 alkamisvuodet se kikkaili Raamatun tietämyksellä. Kaikkia muita se epäili ateistiksi, jotka tulevat kuolemansa jälkeen tulijärveen.
Niin että sellainen on tissu muunnoksineen.
. janne rautaharavaEi Tissu mitenkään voi olla 79v. Videollaan näyttää joltain 45-50 vuotiaalta korkeintaan.
- Anonyymi
On!!
- Anonyymi
Ihanaa!
- Anonyymi
KUNINGAS!!!
- Anonyymi
Onko Goldfinger vielä hengissä ?
Siinä oli kova tyyppi uhoilemaan.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kuka oli töllöntyön tekijä?
Ketä on nyt pidätetty? Oliko syy mustasukkaisuus tyttöystävästä tai oliko muita lieventäviä seikkoja? Katuuko tekijä nyt373355Kotikasvatus siitä se lähtee eli missä meni vikaan että lapsesta tuli puukottaja
Ottakaa muut oppia, normaali kotielämä. Ei liikaa edes hengellisyyttä.441656Kun kohtaat jotain ainutlaatuista
ja upeaa, johon rakastut ehkä ensimmäistä kertaa ihan tosissaan. Sitten sähläät kaiken omien epävarmuuksien vuoksi. Eikö191001Mua ahdistaa
Tämä juttu. Miksi nainen torjuit minut vaikka kiinnostuksen merkkejä oli? Eihän tämän jutun olisi tarvinut johtaa sen pi32999- 60967
Ei tämä enää tervettä oo
Sydän pamppaillen oon jo tunnin meinannu laittaa sulle viestiä... Sormi tärisee lähetä kuvakkeen kohdalla.22948Tuli vain mieleen
että etkös sä yritäkin muiden miehiä? Se sun tuttava kertoi. En arvosta tuollaista naista, ihmekös kun oot sinkku. m -37860Perämoottoreiden huolto melkoisen kallista
Minulla on tuollainen keskikokoinen perämoottori ja yleistä merkkiä. Kyselin sille keväthuoltoa paikallisista liikkeistä36823Tanskademarit: ilman risusavottaa ei rahaa!
Näin persuna on pakko ihailla noita Tanskan demareita. Tanskalaisessa sosiaalidemokratiassa ei työtön saa rahaa ellei os173803- 48729
