Lukekaapa näitä tämän palstan entisen suurnimen juttuja. Huomaatte, että hän on todella huuhaan aito Jumala ja ansaitsee kaiken kunnioituksen.
http://keskustelu.suomi24.fi/t/13976771/seppo-myllis#comment-81934579
Seppo Myllis- elävä legenda
15
309
Vastaukset
- we.dont.need.to.register
Kirjoittaahan täällä Mannerheimin jälkeläisiäkin, jos ei herra itsekin!
- Eero.Perälä.Älykkö
Tämä Mustana Perjantaina on murrettu myyttejä. Yksi tärähtäneistön lempivalitusaiheista on raiskauksiin liittyvä uutisointi. Unelmoijat väittävät herkästi, että media pimittää pottunokkien raiskaukset, mutta heti kun on asialla on tulija, sattumus uutisoidaan välittömästi kissankokoisin kirjaimin. Tietenkään asia ei ole näin. Lumipallo alkoi pyörimään, kun ties minkä sekaannuksen vuoksi Kempeleessä sattuneesta raiskauksesta kerrottiin hieman liikaa. Toinen tapaus paljastui heti perään Raisiossa. Nyt sitten hölmöläläisille kerrotaan naama peruslukemilla, että oikeastaan näitä epäilyjä on tiedossa ainakin kymmenen.
Olemme kyllä kyllästymiseen asti saaneet kuulla, että vastaanottokeskusten perustaminen ei ole lisännyt lähialueiden rikollisuutta eikä vakavia väkivalta- tai seksuaalirikoksia ole tapahtunut. Eikö 14-vuotiaitten lasten raiskailua enää lasketa vakaviksi seksuaalirikoksiksi? Näistä sattumuksista ei ole kerrottu julkisuudessa. Miksi? Ja edelleen, jos vakavia rikoksia ei ole keskusten nurkilla tapahtunut, niin miksi nyt keskukset pitääkin sijoittaa poliisiasemien lähelle, koska ne ovat ”turvallisuuden kannalta väärissä paikoissa” ja tulijat ovatkin yht’äkkiä muuttuneet turvallisuusriskiksi, mistä saamme ensi vuonna maksaa vähintään miljardin.
Mutta takaisin tiedostajien raiskauksiin liittyviin myytteihin. Hyvien Ihmisten teoria tulijataustaisten yliedustukseen raiskaustilastoissa on se, että rasistinaiset ilmoittavat herkemmin raiskaukset, jos tekijä on ulkomaalainen. Tämän myytti murretaan päivittämällä Hölmölän oloihin kyllästyneen nuorukaisen edesottamuksia.
28-vuotias nuorukainen tuomittiin tänään vuodeksi vankilaan raiskauksesta.
Nuorukainen raiskasi nukkuvan naisen junassa Uumajan ja Sundsvallin välillä lokakuun 10. päivä. Nainen oli torjunut nuorukaisen lähentelyt, mutta oli pahaksi onnekseen nukahtanut, jolloin nuorukainen pääsi tekemään temppunsa.
Nuorukainen joutuu maksamaan naiselle 75.000 kruunun vahingonkorvaukset plus 10.000 kivusta ja särystä. Nuorukainen kiisti johdonmukaisesti kaikki syytökset, Ruotsin Radio kertoo.
Mitä Ruotsin Radio ei kerro, on luettavissa vaihtoehtomediasta. Olennaista tietoa on esimerkiksi se, että tuomion istumisen jälkeen Alani Wissam karkotetaan Ruotsista. Tuomoista käy myös ilmi, ettei Asyylinvonkaaja-Alanilla ollut hädän päivää Irakissa, eikä mikään uhkaa häntä kotimaahan palautettaessa.
Ja myytinmurtoon liittyvä yksityiskohta.
Raiskauksen jälkeen nainen oli juossut ulos makuuvaunusta ja ottanut yhteyttä konduktööriin. Oikeuden papereissa lukee:
”Konduktööri kysyi, pitäisikö hänen soittaa poliisille. Alkuun nainen ei halunnut sitä, koska hän ei halunnut pistää Alani Wissamia tukalaan tilanteeseen. Nainen sääli häntä… ja pelkäsi, että raiskaaja saatettaisiin karkottaa Irakiin”. - Pena.dy.fi
Pena.dy.fi
- khalervo
OmN Nse, sillä häN on monistunut Niin kaikkialle, ettei tiedä minkä nurkan takaa tulee vastaamn. Juuri hetki sitten kun kysyin kikkarapäiseltä akalta että teidätkö että teidän ampumakerhonne kaupunkissa ja sen kasupunki palstalla suomi234 kirjoittaa semn niminen kuin Seppo Myllis. Akka meni sanoi menevänsä heti nukkumaan ja keskeytti uima-altaistaan puhumisen siihen paikkaan.
- khalervo
seppo_myllis kirjoitti:
Kummallista toimintaa. Oliko nainen ottanut lääkityksensä?
Ei varmasti. Aivan sekopää ja lääkityksen tarpeessa. On muka ampumakerhon avustaja, ja Ikaalisissa kuulemma olisi tänä vuonna ammuntakilpailut. Käskin mennä katsomaan lkaalinen palstaa. Menikin nukkumaan. Vielä minä jotain keksin, että pääseee siitä perkeleestä eroon
Minä olen Suomi24:n legendoja.
- HugaZaga2
Nonii jotain tuttuakin täällä näkee viellä ,. pohjoiskorealainen Myllisseppo ,. ja mitä niitä oli, Mounlex ja Kotka tappelivat joka päivä ,. hehe ,. kumpi voitti? ,. joo ja naisia oli ,. ennenn oli elämää, nyt näyttää aika kuolleelta tai tuntemattomien täyttämältä tämä Huuhaa ,. voi suatana ,.
Oli viivi ja vilma ja kielibasa, vieläkö lienevät hengissä ,. niin se aika kuluu ja maailma muuttuu ,. Myllis oli Jumalaakin viisaampi.
- Anonyymi
Myllis on niin samanlainen, kuin Alkoholi-osion Ex-Tissuttelija(Tissu). Sepolla aivan samanlainen luonne, kuin Tissulla:
http://aijaa.com/WzItym- Anonyymi
Ei kai Seppo Myllis sosiopaatti sentän lie; tissu on sitä satavarmasti. tissulla on sairaan repaleinen psyyke. Nykyään sillä ikävuosistaan (79v.) vaikea identiteettikriisi.
Suomi 24 alkamisvuodet se kikkaili Raamatun tietämyksellä. Kaikkia muita se epäili ateistiksi, jotka tulevat kuolemansa jälkeen tulijärveen.
Niin että sellainen on tissu muunnoksineen.
. janne rautaharava - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei kai Seppo Myllis sosiopaatti sentän lie; tissu on sitä satavarmasti. tissulla on sairaan repaleinen psyyke. Nykyään sillä ikävuosistaan (79v.) vaikea identiteettikriisi.
Suomi 24 alkamisvuodet se kikkaili Raamatun tietämyksellä. Kaikkia muita se epäili ateistiksi, jotka tulevat kuolemansa jälkeen tulijärveen.
Niin että sellainen on tissu muunnoksineen.
. janne rautaharavaEi Tissu mitenkään voi olla 79v. Videollaan näyttää joltain 45-50 vuotiaalta korkeintaan.
- Anonyymi
On!!
- Anonyymi
Ihanaa!
- Anonyymi
KUNINGAS!!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kysymys muille miehille
Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss1317182Kaipaisin nyt kosketusta
jota ei koskaan ole ollut. Saisinpa tuntea kätesi niskallani ja silittelemässä päätäni. Sulaisin varmasti siihen.142559Imaami kysyy, miksi pojat uivat ilman valvontaa
Kalajoen särkät ovat usean kilometrin pituiset. Siellä on kylttejä, joissa varoitetaan rannan vaaroista. Siellä ei ole2641230- 1001019
Mansikkatiloilla hyväksikäytetään ukrainalaisia
Työolot ovat surkeita ja palkka kelvoton. https://yle.fi/a/74-20172942161947En ymmärrä käytöstäsi
Se on ollut eräänlaista hyväksikäyttöä. Että seura kyllä kelpaa palstan välityksellä silloin kun ei ole parempaakaan tek137900Kerrostaloihin ilmalämpöpumput
Ulkomailla näkee paljon ilmalämpöpumppuja kerrostalojen ulkoseinissä. Mikä estää taloyhtiötä hankkimasta niitä asuntoih71897Kiitoksia kaikille epäasiallisesta sisällöstä liputtaneille
Se ylimielisyys ja epäasiallisen julkaisun jakaminen ei sitten kantanut.79774Kirkonkylän puliveivarit
Hieman pistää silmään nuo puliukot ja akat kirkonkylän penkeillä ja S-marketin kulmilla. Tarttis varmaan tehdä asialle j13733Persaukinen puolankalainen kävi kerjäämässä paitaa
Ja lippistä. Nauratti suuresti kun katsoin. Kukahan mahtanee olla? Voipi katsoa täältä jutun. https://www.youtube.com18711