"Suomalaiset ovat tolkun kansaa. Valtaenemmistö(87%) kannattaa vastuullista ja maltillista maahanmuuttopolitiikkaa eli vastustaa nykyistä maahanmuuttotulvaa.
Kokonaista väestöryhmää ei saa leimata muutaman yksittäistapauksen vuoksi rasisteiksi tai muuten huonoiksi ihmisiksi."
Kokonaista väestöryhmää ei saa leimata muutaman yksittäistapauksen vuoksi rasisteiksi tai muuten huonoiksi ihmisiksi."
Vastaukset 5
Vanhimmat
Allekirjoitan heti tuon julistuksen. Puolueilta ei jostain syystä voi odottaa samaa?
PS ainakin olisi voinut tuoda toisenkin puolen esiin, kuten aiemmissakin julkilausumissa.
Suomi ei ole onnistunut vielä kotouttamaan niitä muutamaa sataa pakolaista jotka tulivat 20v sitten Suomeen. Miten voidaan ajatella että olisimme tolkun kansaa kun otamme vastaan kymmeniä tuhansia. Älkää jauhako paskaa
Miettikää sompanssimuslimien historiaa, nämä ovat ihan samoja ylpeitä kehitysmaamuslimeita eli valtaan pyrkiviä. Ajatelkaa mitä tapahtuu kun eduskunnassa on 10% eli 20 muslimveljeskunnan edustajaa kuten kohta ruotsissa.
Avioitumisen, työn tai urheilun vuoksi Suomeen muuttaneet eivät ole herättäneet vastalauseita. Moni kunnon ammatinharjoittaja on saanut oivan puolison Itä-Aasiasta ja tummat urheilijat ovat aina olleet tervetulleita joukkueisiin.
Mutta nyt on aukaistu ovet muuttotulvalle tarkistamatta lainkaan tulijoiden taustaa ja miettimättä tulijoiden työnsaantimahdollisuuksia. EU olisi voinut tukea YK:n pakolaisorganisaatiota. Toisin kuin "itkijänaiset" olettavat, vain pieni osa pakolaisista on leireillä. Esimerkiksi Syyriasta Turkkiin paenneet ns turkmenit ovat hajaantuneet töihin pienellä palkalla Turkkiin. Heidän palkkansa on liian pieni elämiseen. Tukemalla suoraan toimeentuloa, saataisiin heidät pysymään lähellä Syyriaa, kulttuurissa, joka on heille luontaista. Mikä ihmeen sekoitusvimma on päättäjillä. Ennen niin rauhallinen herrasmiesten Eurooppa on saatu sekaisin lukemattomine turvatarkastajineen.
mielipidetiedustelun mukaan 93 % suomalaisista haluaa somalit pois suomesta
saudi-arabia karkotti kaikki somalit pois maasta.
He saivat tarpeekseen siitä lois-laumasta