Kommunistisen suurvallan häikäilemätön hyökkäys Suomen miehittämiseksi epäonnistui ja Suomi sai torjuntavoiton, vaikka joutuikin raskaisiin korvauksiin rikollisvaltiolle.
http://www.ilkka.fi/
http://www.ilkka.fi/
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 20
Vanhimmat
Pataan tuli puna-armeijalle.
No nyt Suomi ja Suomalaiset eivät pysty puolustautumaan edes näitä maahan tunkeutuneita rikollisia, raiskaajia ja murhaajia vastaan. On sitä aikoihin eletty.
Että silleen.
Näinpä näin! Mutta Vanjalle pärjättiin silti hyvin.
No nyt Suomi ja Suomalaiset eivät pysty puolustautumaan edes näitä maahan tunkeutuneita rikollisia, raiskaajia ja murhaajia vastaan. On sitä aikoihin eletty.
Haista paska ylläpito " Aihetta käsitelty jo aiemmin ". Että silleen.
Nyt olisi Itsenäisyyspäivän aattona sopiva tilaisuus näyttää kansan voima ja järjestää suurmielenosoitus jotta hiekkaneekerit saadaan maasta pois ja rajat kiinni,
vain kymmenien tuhansien isänmaallisten marssi voi kääntää suunnan!
Missä marssitaan?
No Kempeleessä tietysti. Että silleen.
Hitto että suututtaa vieläkin tuo TÖRKEÄ hyökkäys pienen Suomen kimppuun. Stalin oli juoninut Hitlerin kanssa TÖRKEÄN lisäpöytäkirjan, jossa Neukut muka saivat "oikeuden" hyökätä Suomeen. En anna IKINÄ anteeksi Venäjälle tuota törkeää hyökkäystä! EN IKINÄ!!!
Jep, toimeen voin yrittää tulla, mutta anteeksi en anna.
Oli se vaan hyvä, et ne cocoomuksen&hyrrien natsijärjestöt, kuten suojeluskunta ja lotta-swärd järjestöt lakkautettiin.
Jos tilanne olisi ollut toinen, niin tälläkin hetkellä lotta-swärd natsi marttakerhossa istuisi mm. hyrri Astrid Thors vuodattamassa krokotiilinkyyneleitä niistä isoista hyrri mulkosilmistään:
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1288338713947.html
Ilman noiden järjestöjen arvokasta panosta olisimme päässeet osaksi idän suurta työläisten paratiisia. Ymmärrän, että tunnet antipatiaa noita järjestöjä kohtaan. Jäi paratiisit kokematta.
Ilman viisumia niinkuin nykyisetkin maahantunkeutujat. Se ero vain että tuolloin löytyi konstit invaasion ehkäisemiseen.
https://www.youtube.com/watch?v=2nPIeoeWmKk
"arvokasta panosta"? heheheh, ne lakkautettiin siinä samalla kun natsien muutkin touhut:
Ja vielä kerran, jos Venäjä olisi halunnut, maa nimistä "Suomi" ei olisi enää edes olemassa. Tänne ei olisi jäänyt kiveä kiven päälle, mutta onneksemme he eivät ole raakalaisia niinkuin esim. natsihyrrit.
Natsien liittolaisena ja hyrrien kätyrinä hävisimme sodan, onneksi.
Oikeastaan nyt vasta alkaa kansakin tajuaan, kuin järjetöntä touhua se oli.
Moskovan tiltu on näemmä eksynyt NATO-palstalta tännekin.
Natsien näkeminen joka paikassa ei ole enää tervettä. Sinuna hankkisin apua. Tai ehkä saat palkkaa tuon propapaskan suoltamisesta. Tosin tervettä touhua ei ole sekään. Fiksu ihminen olisi oikeissa töissä.
IRONMIKES-nettihiiri-kommari kuolasi juuri tuolla tavoin Stalin- ihannettaan..olisi voinut valloittaa - mutta kun olisi tullut liian kalliiksi,that´s it.
Jälleen kerran tällaisen päivän yhteydessä muistaa, kuinka suuren palveluksen veteraanit tekivät. Pitivät meidät imperialistisen itänaapurin rajojen ulkopuolella.
Puutin(kin) sinistyy tättä lukiessa, vaikka Sissit ja Puutin ovat läheisiä ystäviä, ovat he vain punaisit mulkkuja.
Tämänpäivän kommarit: postit lakot ja SAK:t - eivätpalvele suomen etua!
"Mannerheimilais-Tannerilainen rosvojoukko hyökkäsi syvästi rauhaa rakastavan neuvostokansan kimppuun."
Talvisota: Traileri ja elokuva.
https://youtu.be/7ELfMprEbrI
https://youtu.be/OZrfQUF9wao