vai pitääkö tuotakin kysyä taas sieltä Sveitsin päämajasta?
Onko SPR tuominnut raiskaukset?
olisiko_jo_aika
39158
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 39
Vanhimmat
SPR tekee vastaanottokeskuksissa seksuaalivalistustyötä ja kulttuurikasvatustyötä jotta raiskauksia ei enää tapahtuisi. Myös turvallisuustoimia on kiristetty. Tämä on uutisoitukin ulospäin, mutta eiväthän MV-lehden lukijat lue valtamediaa edustavia lehtiä kuitenkaan kun ne ovat teidän mielestänne "hyysärimedioita". SPR ei kerro Suomi24.fi:ssa erikseen toimintansa muutoksista vaan tiedotus tapahtuu vain SPR:n omilla sivuilla tai valtamediaa edustavan lehdistön kautta. SPR ei hyväksy seksuaalista väkivaltaa ketään kohtaan, ei myöskään parisuhteissa suomalaisittain. Asiasta ei ole tiedotettu Aller median keskustelupalstoilla eikä erikseen edes tulla tiedottamaan.
On niin kiire hyysätä, ettei ehdi edes pysähtyä miettimään minkälaisesta kulttuurista nämä tulevat. Ensin aiheutetaan maalle peruuttamaton tuho vuosiksi ja sitten vasta mietitään mitäs tässä nyt oikein tapahtuukaan. Sitten kun alkaa pommit pamahdella ja AK-47 laulaa niin voitte miettiä hieman lisää.
Sittenhän niillä vasta töitä riittääkin, ja suhteellisen turvassakin ovat.
spr on suomen syöpä, jos luulette että en tiedä noiden toimista, niin väärässä olet.
Raha on ainoa joka tuota paskajärjestää kiinnostaa, järjestä on rapylöitä myöten maahanmuuttomiljoonissa kiinni, sitä nuo helveti paskajärjestön kusipäät ei pysty peittämään, eikä sitä miten ajetaan vain yhtä agentaa, suomen muuttoa islamimaaksi, mutta eivät tiedä sitä, että aika alkaa hyysäreiltä loppumaan.
Älkä tuomitko ettei teitä tuomittaisi! Saatanan nilkeillä on ketunpesä veroparatiisissa?
Päämaja on Genevessä historiallisista ja kulttuurillisista syistä. Henry Dunant oli Sveitsiläinen liikemies joka perusti Punaisen Ristin nimenomaan Sveitsissä Genevessä. Päämaja tulee myös pysymään Sveitsissä ja verotukselliset asiat liittyen Punaisen Ristin toimintaan eivät kuulu tavallisen kansan ruodittaviksi. Punainen Risti toimii kansainvälisesti Sveitsin verolakien ja rahaliikennelakien mukaan sekä kohdetoimintamaan lakien mukaan siltä osin kuin laki ei ole ristiriidassa Sveitsin lain kanssa. Järjestön paamaja tulee aina olemaan järjestön syntymamaassa Sveitsissä ja Genvessä missä Geneven sopimuksetkin on solmittu. suomalaisia ei päästetä vaikuttamaan tähän millään tavalla.
Syntyykö SPR kautta paljon seksisuhteita onko tietoa?
Imaamit kouluttamaan pakopaikkaa etsiviä, että kymppi heilahtaa teosta.
SPR tekee hyvää seksivalistustyötä! Taas uusi raiskaustapaus Hgissa! Toivotaan rangaistukseksi "lievää ehdonalaista". Eihän me voida tuomita hädänalaisia pikku-teroja!!!
Eiks natsit roudanneet niitä natsikultia juuri Sveitsiin, samaan maahan, missä mm. natsi murha-marski kävi "hoidattaan terveyttään" pakomatkallaan valvontakomissiota
Ei muut tuomitse kuin Juha Sipilä. Mies paikallaan kaikesta huolimatta.
Minä tuomitsen Juha Sipilän riiston . Uskovainenko ? Ei sinnepäinkään. Uskoo vain rahan mahtiin ja mamuihin.
Miksi ihmeessä SPR:n pitäisi tuomita erikseen raiskaukset kun järjestö vastustaa kaikkea väkivaltaa ja toimii myös sotatilanteissa puolueettomasti? On hyödytöntä tuomita joku yksittäinen raiskaustapaus erikseen. SPR puuttuu raiskauksiin muilla keinoilla.
Varsinkaan Suomi24.fi:ssa SPR:n ei tarvitse sanoa mistään asiasta mitään koska vastustajat ovat fanaattisia SPR:n vihaajia jokatapauksessa, keskustelu on täysin hyödytöntä. Tehokkainta olisi se, että yksikään SPR:n työntekijä ei ota mitään kantaa Suomi24.fi:ssa Punaisen Ristin järjestön nimissä. Allerin keskustelupalstat ovat sisällöltään törkypalstoja joilla keskustelua olisi syytä välttää.
Ikävä kyllä tämä näyttää olevan niitä ainoja palstoja joissa asioista voi puhua niin kuin ne oikeasti ovat, ei niin kuin ne propagandalla halutaan näyttävän.
Mutta ymmärrän, että SPR ei halua olla suomalaisen kansan kanssa enää missään tekemisissä. Johan se on nähty. Rahat kuitenkin kelpaavat ja järjestön eliitille hyvät palkat.
Muistutettakoon, että SPR:n voimassa oleva turvallisuusohje vapaaehtoisille kieltää erityisesti osallistumisen rasistisiin keskusteluihin, se koskee myös näitä Allerin keskustelupalstojen keskusteluja siinä missä sosiaalistakin mediaa. Pääsääntöisesti kannanotot Punaisen Ristin nimissä on siis kielletty, kannattaa pitää se mielessä. Turvallisuusohje on jaettu osastokohtaisesti, siihen on syytä tutustua. Punainen Risti ei ole antanut lupaa kommentoida järjestön nimissä muille kuin tiedotuksen kanssa työskenteleville työntekijöilleen.
Otahan ensin selvää mitä sana RASISTI tarkoittaa. Sitä kun käytetään koko ajan väärin leimaalla krittiisesti ajattelevat.
SPR:llä on selvät säännöt siihen kuka saa kommentoida ja missä medioissa. Allerin keskustelupalstat eivät kuulu vapaaehtoisille sallittuihin medioihin joissa järjestön nimissä saa puhua kukaan muu kuin virallisesti tiedottamisessa työskentelevät SPR:n työntekijät.
spr on pahempi kuin natsit, ei uppoa järki päähän vaan suljetaan silmä, korvat, ja sukelletaan suoraan islamin paskaan kiinni.
Rasisti on, esimerkiksi, henkilö jonka mielestä jotkut rodut ovat järjeltään heikkolahjaisia tai eläimen tasolla olevia ali-ihmisiä.
Unohtuu, että jokainen ihminen on yksilö.
You can't teach apes.
But you can make a lot of money pretending you can!!!
Nyt tämä loanheittoketju loppuu tähän. Aloitus jatkoviesteineen on ilmoitettu ylläpidolle poistettavaksi asiattomana ja SPR:ää herjaavana keskusteluna. Aller media ei näytä ottavan minkäänlaista vastuuta keskustelujen sisällöstä vaan loka lentää vihapuheina ja törkykirjoitteluina.
Voi itku, iskikö realismi silmille. Ei kaikki pidäkään meidän kotimaan tuhoamisesta.
no menes takaisin sitten hyysäämään siitä ja tuhlaamaan suomalaisten "hädänalaisille" antamat rahat.
Herää todellisuuteen, kusipää.
Aloituksessa oli täysin asiallinen kysymys. Etkö sivä hyysäripaska kestä pienintäkään totuutta?
Vitun paskapulju teidän aika tulee vielä,minä en katsele kovin pitkään sitä että 8-vuotiasta tyttöä joudutaan saattamaan kouluun vain teidän tuomien mutakuonojen tähden!Vittu tämä loppuu kohta se on saatana varmaa
Eräässä VOK:a töissä oleva lähiövalas kertoi, paikallisessa sanomalehdessä tyytyväinen hymy huulillaan, erityisesti pitävänsä kun "alaikäiset"partalapset tulevat halailemaan. Ilmeisesti samalla pyyhkäisevät ns. "navanalustaa".
Joten SPR, että tuomitseisi raiskaukset, paremminkin opettaa/ kannustaa niihin.
En aiemmin tiennytkään, että Suomen SPR-tiedottajat ovat niitä neukkulassa tiedonsalauksen ja totuudenkiellon jatkokoulutuksen saaneita.
En tiedä onko totuus ihan se mitä tämä yksi sekopää palstalla länkyttää, mutta joka tapauksessa kyseinen hyysäri tekee vain lisää haittaa SPR:lle.
Eiköhän ne Pohjois-koreassa haluaisi kuitenkin kaikki asua, ihmettelen mitä vielä täällä notkuvat.
Palstalla on esiintynyt SPR:n työntekijöitä joilla ei ole lupaa puhua Suomen Punaisen Ristin nimissä. Tuo oikeus kuuluu vain SPR:n tiedotuksessa töissä oleville. Säännöt on olemassa noudatettavaksi sekä kaikkien Punaisen Ristin työntekijöiden työturvallisuuden varmistamiseksi. Kyse ei ole sensuurista vaan turvallisuusohjeistuksesta joka koskee jokaista Punaisen Ristin työntekijää. Nämä ohjeet löytyvät myös Punaisen Ristin julkaisemista materiaaleista vapaaehtoisille, eli jokainen vapaaehtoinen voi ne itse käydä lukemassa.
Eli siis olet SPR:n tiedoittaja? No selvisi ainakin henkilöllisyytesi kertaheitolla.
Eiköhän se oikeus muistuttaa turvallisuussäännöistä kuulu jokaiselle järjestön jäsenelle siinä kohtaa kun sääntöjä selvästi rikotaan.
Miksi ette auta esimerkiksi niitä jesidejä ja kristittyjä ja tuo niitä Suomeen. Ja missä ne naiset ja oikeat lapset ovat? Tänne halutaan ihmisiä jotka oikeasti ovat turvaa ja suojaa vailla eikä mitään pullistelevia kukonpoikia. Ja oikeasti alkaa jo riittää tämä toisiä vääräuskoisina koirina pitävien maailmanvalloitus.
Niitähän on sijoitettu Suomeen ja muihinkin pohjoismaihin sekä ympäri Eurooppaa. Jesidit eivät pakolaisstatuksella ole mitenkään muista pakolaisista poikkeavia.
Missäs ne kaikki kaksi? henkeä ovat? Kuvissa ei ole koskaan paljon mitään muuta kuin satoja nuoria miehiä notkumassa kännyköidensä kanssa.
Meillä suomalaisilla on oikeus tietää ketä täällä maassa on, millä perusteella, minkä ikäisiä oikeasti, onko oikeasti hädänalainen, elintasopakolainen, entinen sotilas tai jopa terroristiryhmiin kuuluva. Mikään uskomusleikki ei enää tule kysymykseen. Taustat on oikeasti selvitettävä ja tiedettävä.
Se pakolaisten taustojen selvittely kuuluu maahanmuuttovirastolle, tullille, rajavartiolaitokselle ja poliisille. Tavallisten ihmisten ei tarvitse tietää kenenkään tulijan taustoja. Miten sinä katsot voivasi vaatia julkiseksi tietoa joka kuuluu Suomen laissa vain viranomaisten tietoon?
Partalapset tulee ampua jo rajalla.
Meillä on oikeus tietää tai ainakin saada varmistus sille että olemme turvassa tässä omassa maassamme. Kukaan ei ole oikeasti edes yrittänyt uskottavasti kertoa että asia olisi edelleen näin. Päin vastoin turvattomuuden tunne lisääntyy kaikilla koko ajan yhdessä talouden kurjistumisen kanssa.
Onko ylläpidossa nukuttu kun tämäkin SPR:ää vastustava sonnanheittoketju on yhä palstalla? Herätys moderointi!
Älä paskaläjä vingu.