Minä ampuisin tällaiset varkaat,

jos olisin diktaattori. Yleishyödyllinen yhtiö, joka onkin valjastettu vain tuottamaan hallituksensa jäsenille miljoonatuloja.

http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1448772287805.html

Valitettavasti minä en ole diktaattori!
358
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

No mitäpä tekisit niille oikeille rosvoille, jos näpistelijät ampuisit tuosta vain? Stubbihan valehtelee korvat heiluen, jotta tietty rosvoeliitti voisi rosvota valtiolta lisää jo yksittäin tapauksinkin kymmeniä miljoonia euroja ja kaikkiaan miljardeja euroja entisten rosvottujen miljardien lisäksi.

Ei esille ottamasi asia hyväksyttävä ole, mutta kannattaako kirpun paskaa kauhistella kun norsun paska on siinä ihan vieressä?

Äänestä
  • Olet siinä mielessä aivan oikeassa, että kuolon kellot soittaisi taajaan, jos kaikki rosvot saataisiin tuomiolle.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Liianpaksua kirjoitti:

jos olisin diktaattori. Yleishyödyllinen yhtiö, joka onkin valjastettu vain tuottamaan hallituksensa jäsenille miljoonatuloja.

http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1448772287805.html

Valitettavasti minä en ole diktaattori!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu