Alexander Stubb jatkaa ministerinä kuin mitään ei olisi tapahtunut, voiko tämä olla totta Suomessa vuonna 2015?
Eihän tällä hallituksella ole enää mitään uskottavuutta jos tuo ääliö saa jatkaa touhujaan! Kokoomuksen ja Sipilän on nyt vedettävä johtopäätökset! Suurmielenosoitukset päälle jos ei mitään tapahdu! Ei kansaa ihan sentään näin törkeästi voi kusta silmään!
Eihän tällä hallituksella ole enää mitään uskottavuutta jos tuo ääliö saa jatkaa touhujaan! Kokoomuksen ja Sipilän on nyt vedettävä johtopäätökset! Suurmielenosoitukset päälle jos ei mitään tapahdu! Ei kansaa ihan sentään näin törkeästi voi kusta silmään!
Vastaukset 10
Vanhimmat
Osaahan stupido sentään selfieitä ottaa - ja twiitata! :D
Kolmen S,n johtamalta hallitukselta on uskottavuus kaikonnut jo kauan sitten!
Ennenvanhaan hyvään aikaan kansanedustajalta ja jopa kunnallispolitikolta, vaadittiin täydellistä kansalaisluottamusta ja nuhteetonta elämää!
Nykyisin Arkadianmäen lihapatojen ääreen loisimaan pääsemiseksi vaaditaa jonkinlaista rikosrekisteriä! Ja sen huomaa! kun piirtää vaikkapa googlelle sanan velkakello.fi
Näille Sipilöille, Soineille ja stubeloille, on kansan kurjistaminen, kuristaminen ja omien taskujen täyttö pääelinkeino !
Late Lapista. SSSS Ry!
Stubb on ylimielinen ja kiero valehtelija.
Narsistien NARSISTI!
Ministerilläkin on sananvapaus. Eli ministerikin saa puhua ihan mitä lystää. Ja tämähän on usein jo todettu, eikä Stubb tee poikkeusta.
Sananvapaus ja kunnon hallintokulttuuri ovatkin aivan eri asioita.
Tämä ero on vaan nyt tajuttava.
Nämä satusedät eli pitkänenäiset Pinocchio nuket ovat ihan oma lajinsa.
Tässä Stubbin ja Kataisen suurin saavutus:
http://www.hs.fi/politiikka/a1305656645893
Ei se politiikka taida mennä niin että enemmistö virkamiehistä päättää päätöksen. Mitä niille virkamiehille tehdään jotka olivat toista mieltä.
Ilmeisesti oli vahinko kun on anteeksi pyydetty joten asia kunnossa ei aiheuta muuta ellei haluta pelata politiikkaa.
Jatketaan töitä ei jäädä paikoilleen.
Olipa taas aivopieru. Valehtelevat poliitikot kuriin.
Toivottavasti jätkä osaa lähteä itse. Minua ei mikään muu vituta niin paljoa kuin päin naamaa valehtevat ihmiset.
Näillä kansanedustajilla mennään niin kauan, kun emme vaivaudu lähtemään sähköpostia eduskuntaan tukkeeksi asti ja vaivaudu mukaan suurmielenosoituksiin, jossa vaaditaan Stubbin eroa. Jos emme tee yhtikäs mitään, olemme niin tyhmiä, että ansaitsemmekin valehtelevan valtionvarainministerin.Lähettäkää sähköpostia nimenomaan kokoomuslaisille ja Sipilälle . Pitkäjänteisyyttä on oltava aina ensi kesään asti. Silloin on kokoomuksen puoluekokous ja toivoa, että hyvätuloisen kuplassa elelevä Stubb saadaan vaihdettua. Hän on hyvin vaarallinen mies politiikassamme.
Usko jo, että sinun on nyt toimittava tämän asian eteen! Politiikko olettaa, että kansa kyllä rauhottuu pian, kun on taas joulukiireetkin tulossa. Niinhän se on tähän asti mennytkin. Me ihmislampaat määkimme täällä keskustelupalstalla ja jatkamme passiivisina olemista.Tämä peli ei vetele enää!