määräillessään esim. nyt että n.500e/kk palkkalainen maahanmuuttaja ei saa tuoda perhettään tänne,koska hänen ansionsa ovat liian pienet, ja vaikka tulija puolisolle olisi luvassa töitä n. samansuuruisen palkan verran.ketä nämä rahanvallan edustajat kuvittelevat olevansa? Nykypäivän Jumalia ja diktaattoreitako?Tähän pitää ehottomasti saada muutos.Heillä ei ole mitään oikeutta moiseen menettelyyn.Ihmisille pitää antaa rauha rakentaa elämäänsä ja perhettään ,myös pienemmillä palkoilla.Tämä rahanahneuden palvonta on kerta kaikkiaan mennyt liian pitkälle,mutta loppuu todennäköisesti hyvin pian,kun tavis ihmisten elämät käy mahdottömaksi toteuttaa.
Kapitalismi on todellakin mennyt liian pitkälle
Muutosta.seuraa
1
87
Vastaukset
- sehänOnHyväUutinen
Jos kapitalismi noin tekee, niin minäpä alan kapitalistiksi justiinsa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hakalan asunnossa on kuvattu aikuisviihdesivusto Onlyfansin kautta julkaistu pornovideo.
Keskustan puheenjohtajan Antti Kaikkosen avustaja Jirka Hakala ei jatka tehtävässään. Keskustan puoluelehti Suomenmaa ke322152- 1161828
- 771581
Mitä harrastuksia kaivatullasi on?
Mitä harrastuksia sinulla? Onko teillä yhteisiä harrastuksia?671207- 1601192
- 611036
- 481033
- 64994
Mitäs jos hyökkään rakastuneesti kimppuusi
Tuleeko painimatsi vai "painimatsi". Jää nähtäväksi 😂62917Kannattaako suomalaisen nuoren lähteä Thaimaahan au pairiksi? Mitä olet mieltä?
Chiang Mai Pohjois-Thaimaassa kutsuu neljä suomalaista au pairia elämänsä seikkailuun. Arki toisella puolella maailmaa t28900