Ovatko Harjavallan kissat turvassa?

Eläintenpuolesta

Järvenpäässä turvapaikanhakijat varastivat tallikissan ja videoivat sairaat leikkinsä. Videot ovat niin inhottavia, etten ilkeä edes linkittää.

Mikä on tilanne Harjavallassa? Onko lemmikkieläimiä hävinnyt?

20

1462

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Huijaripomo

      Kyseleppä Harjavallan pakolaishuijarilta.
      Hän on vastuussa näistäkin kysymyksistä.

    • Omistajanvika

      Kissat ja koirat kuuluu pitää ulkona kytkettynä. Ei niitä siitä kukaan varasta.
      Jos vapaan niin vapaata riistaa. Ainakin joku voi niin luulla.

      • unelmiajapilvilinna

        Kyllä niitä kytkettyjäkin eläimiä varastetaan.


    • näin
      • kiiuhdyeyq

        Maahantunkeutujat rikastuttaa suomalaisten pikkutyttöjen elämää!


    • fsrwsfcvvxxdfd

      Pidetään siis pikkutytötkin ulkona kytkettyinä tai sisätiloissa.

      • wertufyfjh

        Näin se on pian pakko tehdä. Tytöt on matuille vapaata riistaa, mistä ei suomen herrat paskaakaan välitä. Rikkaiden veronkierron mahdollistaminen kiinnostaa paljon enemmän, kuin oman kansan turvallisuus.


    • Pitäkäätunkkinne

      Käykää kysymässä Juho Suoramaalta asiaa, että onko eläimet enää turvassa ja jos ei niin korvaako SPR ihmille uudet lemmikit? Milloin niistäkin tuli monikulttuurisuuden uhreja? Ei ole mikään rikkaus ei

    • Dolmiokolmio

      Joo kannattaa kysyä jos saatte vastauksenne Satakunnan SPR johdolta

      • hyvä.vahti

        Ottakaa muutama minisika pihaan niin mamut pysyy kaukana,jää samalla kissat ja
        koirat rauhaan.


    • Kovispossu

      Minipossu ja sikafarmi pystyyn ;)

    • 1610

      Videolla kissa vedettiin esiin sängyn alta etutassusta ja myöhemmin roikotettiin etutassuista ja esiteltiin kameralle.

      Siihen asti asiassa ei ollut mitään ihmeellistä. Vähän väliä lehdet uutisoi eläimiin kohdistuneista rikoksista, milloin on haavoitettu ampumalla, milloin sidottu naruja raajoihin tai häntään, milloin tallottu siilinpoikasia hengiltä tai käytetty jalkapallona jne jne.

      Aivan videon lopussa mies "kaiveli" kissan genitaaleja. Sen tarkotusta en ihan ymmärtänyt, järjellinen selityskin asialle saattaa olla. Tai sitten ei. Hämmentävää touhua. Toisalta, suomen lain mukaan eläinseksi ei ole kiellettyä, kunhan eläin ei vahingoitu, joten...

      Summa summarum, paljon melua tyhjästä. Kissa ei vahingoittunut ja se jatkaa eloaan kuten ennenkin. Pahempaakin eläinten kohtelua tapahtuu jatkuvasti.

      • Partalapsi

        Ja pitää ottaa huomioon, että kyseessä on sodan traumatisoima nuorukainen. Ei saa lisätä hänen tuskaansa pikkumaisella eläinsuojelulla. Vai onko tätäkin opastettu valehtelemaan ikänsä, kuten se Sipilää höynäyttänyt 17v kertoi itselleen neuvotun?


      • Tallukkaan

        Koko niiden rotu on opetettu siihen, vain sinisilmäiset uskoo niihin ja niiden selityksiin. Kaikki alaikäiset saa olla baarissa ja juoda alkoholia eikä kysytä henkkareita.


      • vitunpässi

        Vahingoittui se. Sai henkisiä traumoja.


    • Harjavaltaankyllästynyt

      Ja vapaaehtoistyöntekijät taputtivat suurilla karvaisilla käsillään

    • IslamUlosSuomesta

      Possut suojaa eläimiänne urheasti, Eikös Islam uskonto ole jo itsessään yks saatanan sika?

    • Kiskatti

      Tois puol jokkee on yksi isäntä, joka kai luulee olevansa kyläpoliisi ja varastelee kissoja. On jo kerran saanut haasteen käräjille eläinrääkkäyksestä, kertoo puskaradio, mutta toiminta kai jatkuu ja rehvastelee teoillansa. Kissoja on siellä kadonnut, kukaan ei tiedä mitä niille tekee, toivottavasti saadaan jossain vaiheessa vastuuseen.

      • juostenkustu

        Asuuko tämä kyläpoliisi Toparin nurkilla?


      • vnh

        Tämmösiä turvapaikan hakijat ovat.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      98
      6138
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      349
      5597
    3. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      52
      2649
    4. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      104
      2056
    5. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      107
      1768
    6. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      124
      1707
    7. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      19
      1613
    8. Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan

      Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju
      Kotimaiset julkkisjuorut
      180
      1267
    9. On todella hassua

      Ajatella että pitäisit erityisen kuumana tai seksikkäänä?
      Ikävä
      73
      1187
    10. Nuoret hakevat eläkkeelle, vaikka eivät ole olleet vielä töissäkään

      hyvin menee. Pieni vastoinkäyminen elämässä, ja heti masennutaan. Monet alle 30-vuotiaat hakevat työkyvyttömyyseläkettä
      Maailman menoa
      188
      998
    Aihe