Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

suuseksissä vaikeuksia

siis.. olen 18 vuotias ja neljä seksi kumppania ja poikaystävälleni olen ensimmäinen. olemme seurustelleet vuoden ja todella rakastamme ja luotamme toisiimme sekä seksi on nykyään ihanaa.

ongelmamme on suuseksi minä antavana osapuolena. aikaisemmat partnerini ovat pitäneet ja kovasti sekä myös nykyinen mieheni, mutta hän ei tule suuseksissä. olemme keskustelleet asiasta ja mikä kiihottaisi poikaystävääni enemmän, mutta suurimpia ongelmia on että hän ei osaa sanoa kokemattomuuttaan. olemme myös koittaneet että hän ohjailisi minua mutta ei siltikkään.

nyt haluaisin teiltä vinkkejä että osaisin antaa miehelleni unohtumatonta suuseksiä. minä todella pidän suuseksistä kuten miehenikin, mutta emme saa vietyä sitä loppuun.
104857
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

"Miehesi" eli poikaystäväsi jännittää tilannetta.
Pelkää sitä tulemista ja ehkä vähän häpeää kokemattomuuttaan. Ei se puhumalla parane. Harjoittelu ja testaaminen, mikä toisesta tuntuu hyvältä tekee mestarin.

Äänestä
  • Etsikää toistenne haluja hitaasti edeten, mutta ei pakottamalla!

    Äänestä

  • Herkkä kirjoitti:

    Etsikää toistenne haluja hitaasti edeten, mutta ei pakottamalla!

    kiitos, mutta tässä ei ole tästä kyse. ei ole mitään hampaat irvessä pakonomaista juttua vaan todellakin olemme rauhallisesti ja rentoutuneesti olleet.

    Äänestä

On ihan mahdollista, ettei ainakaan leikattu mies pelkässä suuseksissä saa tarpeeksi kiihotusta. Reippaasti kättä mukaan, samoin sylkeä tai muuta liukastusta peliin! Mitä ahneemmin ja määrätietoisemmin näytät nauttivasi munasta, sitä paremmin äijä laukeaa. Ja suhtaudu munaan välillä ihan omana nautintonasi. Kunhan et pure irti...

Yleisesti: (no, tuskin pätee ihan kaikkiin pippeleihin) Rullaile huuliasi tiukkana kosteana renkaana terskan reunan yli edestakaisin. Ja/tai huolehdi, että peukun ja etusormen muodostama rengas tuottaa vastaavan kiihotuksen, kun hankaat kalun vartta.

Vielä perusvinkki: Jos esinahka on poistettu, terskan herkkyys vähenee, koska se paljaana tottuu vaatteiden hankaukseen. Silloinkin terskan kruunu, siis reunuksen alapinta, on herkintä aluetta, vaikka se kalunvarren/esinahan ja terskan yhdistävä herkin "purje" terskan alapinnalla onkin mennyttä.

Äänestä

Voisko olla että hän pelkäisi laukeamista sinun suuhusi tai kasvoillesi? Oletteko puhuneet siitä mitä teet kun hän on juuri "tulossa"? Voitte yhdessä esim. päättää, että annat hänen laueta johonkin muualle kuin sinun päällesi, jos tämä asia jotenkin vaivaa häntä.

Äänestä
  • ei ole ongelma. hän on laennut monta kertaa kasvoilleni ja muuallekkin päälleni, ja hän nauttii siitä..

    onko tämä kovinkin yleistä ettei mies vain tule suuseksissä?

    Äänestä

  • tyttöystävä kirjoitti:

    ei ole ongelma. hän on laennut monta kertaa kasvoilleni ja muuallekkin päälleni, ja hän nauttii siitä..

    onko tämä kovinkin yleistä ettei mies vain tule suuseksissä?

    Varsin mukavaa puuhaa kun painaa naisen päätä takaraivosta niin että nielu tuntuu terskassa, monesti tosin ysiintynyt yökkäilyä samaan tapaan kuin sormet olisi tykännyt kurkkuun, mutta eihän sitä ole pakko tuolla tavalla toteuttaa. Yrität itse vain ottaa syvälle, ja sellainen tasainen imu ei toimi, vaan että hommassa pitää olla tavallaan rytmikästä tasaista vaihtelua tyyliin: ime löysästi, ota syvälle ja ime kovaa, ime löysästi jne. Ja mielestäni on erittäin imartelevaa kun nainen ottaa syvälle, koska oksennusrefleksin saaminen ei tietty ikinä tunnu kivalta, juuri tämän alentumisen minun vuoksi takia.

    Äänestä

Mä en kertakaikkiaan laukee suihinotossa vaikka
kuinka ihanasti nainen ottais..lähellä on joskus
ollut mut..se varmaan on kyllä tosta rentoutumi-
sesta kiinni,jotenkin kun se on niin mahtavaa
niin sitä jotenkin pidättäytyy alitajusesti lau-
keemasta koska aattelee että miten ihanaa ois
laueta siinä tilanteessa..puhuminen ei varmaan
kannata koska se lisää paineita. Ehkä yks syy on
myös miks en laukee että aattelen että nainen ei
haluu vain suuseksii ja haluaa myös myöhemmin
panna..ex-avovaimokin oli melkeen joka kerta
kun olin parhaimmassa kliimaksissa että "nussi-
taan"..ja jos kysyin että saanko laueta hän sa-
noi yleensä että joo..mutta sit tuli taas tää
kompleksi laukeemisesta..vittu me äijätkin ollaan
monimutkasia.

Äänestä
  • voisi olla se, että itse miettii jotain itseään kiihottavaa, esim. just sitä suuseksiä tai mikä nyt ikinä itsellä toimiikaan. Tuolla konstilla ainakin minä laukean. Myös strateginen lihasten jännittäminen saattaa auttaa.

    Äänestä

Kiitoksia kaikille vastanneille :)
Pitää nyt kertoa että onnistuin osittain :) eli poikaystäväni laukesi huulilleni. Ehkä hän näemmä alitajuisesti pelkää laueta vielä suuhuni.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tyttöystävä kirjoitti:

siis.. olen 18 vuotias ja neljä seksi kumppania ja poikaystävälleni olen ensimmäinen. olemme seurustelleet vuoden ja todella rakastamme ja luotamme toisiimme sekä seksi on nykyään ihanaa.

ongelmamme on suuseksi minä antavana osapuolena. aikaisemmat partnerini ovat pitäneet ja kovasti sekä myös nykyinen mieheni, mutta hän ei tule suuseksissä. olemme keskustelleet asiasta ja mikä kiihottaisi poikaystävääni enemmän, mutta suurimpia ongelmia on että hän ei osaa sanoa kokemattomuuttaan. olemme myös koittaneet että hän ohjailisi minua mutta ei siltikkään.

nyt haluaisin teiltä vinkkejä että osaisin antaa miehelleni unohtumatonta suuseksiä. minä todella pidän suuseksistä kuten miehenikin, mutta emme saa vietyä sitä loppuun.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu