IS: Yhä useampaa turvapaikanhakijaa epäillään rikoksesta
Keskiviikko 2.12.2015 klo 04.33
Suomessa tuli ilmi marraskuussa noin sata seksuaalista ahdistelutapausta, joista epäillään turvapaikanhakijoita, uutisoi Ilta-Sanomat.
IS:n mukaan turvapaikanhakijoiden epäillään tehneen seksuaalirikoksia huomattavasti enemmän kuin tähän asti on kerrottu. Vain murto-osa epäillyistä teoista on raiskauksia.
Lehden mukaan epäillään, että nuoria tyttöjä on esimerkiksi suudeltu väkisin, ahdisteltu sanallisesti, kähmitty ja kourittu.
Poliisihallitus kertoi jo viime viikolla, että tänä vuonna tiedossa on kymmenkunta raiskausjuttua, jossa epäiltynä on turvapaikanhakija.
Lehti kirjoittaa, että vastaanottokeskuksissa on tapahtunut runsaasti yhteenottoja. Tappeluita, kähinöitä ja pahoinpitelyjä on ollut lehden tietojen mukaan kuukausittain ainakin 400-500. Epäilynä on, että osallisina on ollut myös kantasuomalaisia.
Lähde: Ilta-Sanomat
Tämän aamun rikastuspyllistys
4
154
Vastaukset
- Joulupuk-
ki hoitaa homman:
https://www.youtube.com/watch?v=O-dhPQWqUhg - viimeinenrokka
http://mvlehti.net/2015/12/02/iltalehti-poisti-jutun-lue-se-taalta/
Tuo vois toimia ja joulupukkia ei voi syyttää oikeudessa.Joulupukki on;taruolento! - kempelejouluvatulointi
Miten selitämme lapsillemme ja lapsenlapsillemme ? Suomesta on tullut kehitysmaa ja eläintarha. Lapsemme tulevat syyttämään aikanaan sukupolveamme.
Minulle ei tule apinoita Jouluksi, mutta jotkut tykkää:
Kovin tutulle miehelle joulu-vieraaksi 50 luku- ja kirjoitustaidotonta karvasta apinaa. Miehelle joulu-lahjaksi pukilta henkilökohtaista rikastustapahtumaa vieraiden kanssa, vaikka yksitellen tai ryhmässä joulupuun äärellä.
Jouluiloa. - mitäodotetaanrajatkiinni
JS luvannut kuulemani mukaan ostaa koko Pohjois-Suomen, ja majoittaa, kouluttaa, sivistyttää loppuelämänsä tätä valtakuntaansa henkilökohtaisesti - pyydettyään eroa ministerin tehtävistä. Tästä työstähän tulee loputon missio. Muut bisnekset ja vapaa-aika loppuvat luonnollisesti.
Sitä ennen vaadimme rajat kiinni. Nykyiset olennot hoidettakoon luonnollisen poistuman kautta Sipilän johtamien ja omistamien päivä-iltapäivä-vanhushoitokerhojen tahoilta tai muin ulkopoliittisin laillisin keinoin.
Vastuun on halunnut kantaa pääministerimme.
Suomen Johto (JS) antoi kutsun omalla nimellään, mediassa, koko maailmalle. Hän siis ristinsä myös kantakoon omassatunnossaan ja yöunissaan - koko loppuelämänsä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.
https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.905479Persuja ei aluevaltuustoissa näy
Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.553637Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni
Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j612995Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin462201Kerro kaivattusi nimi tai nimikirjaimet
🌠 Tähdenlento! Kirjoittamalla kaivattusi nimen tai nimikirjaimet tähän, saattaa toiveesi toteutua.611976Alkuvuodesta poistuu työttömyyskorvaus kaikilta joilla on säästössä rahaa
Tippuu korvaukselta iso määrä työttömiä.2961866- 471616
- 961511
Tämmönen höpsö
Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress441397Mikä ihme teitä savolaisia tuossa
p*rs*reiässä niin kiinnostelee? Että siitä pitää päntönnään huutaa.91363