Uusi mamubusiness keksitty

http://m.iltalehti.fi/pakolaiskriisi/201512030152818_cm.shtml

Näin..... ei muutaku suomipoika työmaalle hikoileen ni saadaan nämäkin karvalapset elätettyä.
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kukkahattutätien ja poliitikkojen bisnestähän tähän täytyy liittyä. Miten tätä muuten heikäläiset hyväksyväisivät? Kuka tutkisi? M.O.T.?

Äänestä

Se ählykansanedustaja akka on jo mukana bisneksessä sekä moni muu. Sipillläkin oli joku kytkös.

Ei tartte tutkia... kytköksiä on...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


TyönraatajaMaksaa kirjoitti:

http://m.iltalehti.fi/pakolaiskriisi/201512030152818_cm.shtml

Näin..... ei muutaku suomipoika työmaalle hikoileen ni saadaan nämäkin karvalapset elätettyä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu