Virhekoodi: (0x80070570). X64-järjestelmien Windows 10 -version 1511 kumulatiivinen päivitys (KB3116908). Yrittää päivittää useamman kerran automattisesti. Ei onnistu myöskään manuaalisesti. Edellä tarkemmat tiedot päivityksestä. Ilmoittaa myös puuttuvan aikaisempia tiedostoja tai osia! Miten onnistuu?
Win 10 päivitys (KB3116908).
4
197
Vastaukset
- optiosanktio1
Oletko jo aikaisemmin päivittänyt kympiksi ja sitten palannut aikaisempaan versioon. Näin voi käydä. Päivitys onnistunee kuitenkin jossain vaiheessa "karenssin" jälkeen.
Itse tein niin, että päivitin ja siivosin Windows 7/8 täysin ennen päivitystä, sitten Windows 10 ja sen täysi päivitys, ja siitä sitten optimoi pois valmiiksi kaiken, että käyttöönoton jälkeen automaatin ei tarvitse tehdä mitään ja sitten annoin niiden vaan olla.
Kaikki ovat toimineet ja olen ohjeistanut porukkaa niin, että ei tarvitse sen kummemmin välittää mistään, että käyttää vaan ja jos se jostain syystä jumii oudosti niin sitten vaan tekee uudelleenkäynnistyksen ja odottaa hetken.
Kyllä niitä voi sitten kerta vuoteen vilkaista ja forcettaa päivitykset ja optimoinnit.
- rizaaa
Täähän taitaa yleinen ongelma. Ite kanssa yritän manuaalisesti päivittää niin iskee kanssa ton saman errorin. Enkä ole palannut käyttämään aikasempia versioita enkä vaihtanut välissä windowsiakaan. Muuten aina toiminut ongelmitta kaikki updatet paitsi nyt tekee 0x80070570 errorin.
- lampsija
joku oli ratkaissut ongelman seuraavasti:
etsi windows kansiosta kansio: "SOFTWAREDISTRIBUTION\DOWNLOAD" ja poistanut kansion : "a39ba752a8aa7203217c758502d7fddd"
linkki: http://www.infoworld.com/article/3011581/microsoft-windows/cumulative-update-kb-3116908-for-windows-10-version-1511-triggers-errors.html
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kysymys muille miehille
Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss845880Kohta katson sun kuvaasi
ja päästän ajatukseni liitämään. Jo kuvasi näkeminen rauhoittaa, ja pistää hyrräämään vähän muutakin. Ihanan kaunista sa243517- 1572033
Ahneus iski Fazeriin, suklaalevy kutistuu 180 grammaan
Kun mikään ei riitä. Shrinkflaatio. Mitä isot (Marabou) edellä, sitä pienet (Fazer) perässä. Pienikin voi siis olla a2271959Jos kaivattusi on perääntynyt lähestyessäsi
jossain tilanteessa, ymmärrätkö miksi hän saattoi tehdä sen?1741731Martinan bisnekset rajusti tappiolla
Seiska 28.7: nousukiito katkesi, yritykset C-luokkaa.2821485Voiko olla, onko se tosiaan niin että
Kumpikin rakastetaan toisiamme. Nyt pitää sukeltaa pakastimeen ❤️🥵571021- 671001
Metsa Man Extra kanava toimii hyvin
ja sieltä voipi kahta vanhoja vitejoita pahimpaan puutteeseen. Peukalot ylös.21990Mitkä yleiset huonot tavat ihmisillä ärsyttävät sinua ?
Aloitukseen saa vapaasti purkaa tuntojaan. Itseäni hiukan kiusaa, kun saman talon asukkaat eivät vastaa tervehdykseen.109927