Länsi-Pasila asuinpaikkana

Onko L-Pasilassa asuvia ? Minkälaista aluetta, onko rauhatonta, minkälaiset kulkumahdollisuudet ??
3904
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Pasila on täynnä kaupungin ja vuokrayhtiöiden vuokrakerrostaloja, joissa asuu sosiaalipummeja. Päiväaikaan kun virastot auki, siellä uskaltaan liikkua, vaan iltaisin kannattaa pysyä kotona. Kaamea hörhöpaikka länsipasilassa on kiinalaisravintola lähellä Hotelli pasilaa ja sitten myös K-kauppa seuraavassa korttelissa.

Äänestä
  • Kuka tietäis kertoa minne muuttivat Partasen pariskunta, jotka pitivät noin 2vee Lounasravintola Esteriä?

    Äänestä

  • lounaalla käynyt kirjoitti:

    Kuka tietäis kertoa minne muuttivat Partasen pariskunta, jotka pitivät noin 2vee Lounasravintola Esteriä?

    Kertoiskohan ne tuolta uuden sähköposti-infosta
    http://www.lounasravintolaesteri.fi/

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


PiiuA kirjoitti:

Onko L-Pasilassa asuvia ? Minkälaista aluetta, onko rauhatonta, minkälaiset kulkumahdollisuudet ??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu