Kokoomus voisi muutta nimensä kuvaamaan paremmin sen poliittista linjaa, kaikki mahdollinen valehdellaan ja vieläpä tavalla jonka tyhminkin huomaa valehteluksi.
Kaikkien valheiden äiti istuu johtamassa puoluetta ja puhuu puuta heinää lopuille valehtelijoille.
Suomen politiikka on mennyt tällä vaalikaudella yhdessä hujauksessa 100 vuotta taaksepäin ja muistuttaa nyt jotain Albanian politiikkaa 1980 luvulla.
Kansallisen Valehtelun Liitto
Valhe_ja_emävalhe
2
<50
Vastaukset
Kokoomuksessa on paljon kansan parasta ajattelevia. Stubb on poikkeus. Joutaisi mennä vaikka Englantiin, kun äidinkieli ja jyrkkä rikkaiden porvarien suunta ohjaa sinne. Terve menoa!
- enolestupid
No niinpä. Itse olen kaikissa valeissa äänestänyt kokoomusta. Nyt alkaa kuitenkin meikäläisellä tulla raja vastaan. En halua samaistua tyhmien puolueeseen. Tuntuu, että sellaisina meitä pidetään. Olisikohan aika vaihtaa puheenjohtajaa?
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site425841Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.
Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers714575Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto464342SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun564121SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt913725Tytti Tuppurainen ollut aivan sekaisin viime päivinä
Pitäis varmaan tehdä huumetesti sille. "– SDP:n Tytti Tuppurainen väittää kirkkain silmin ja Antti Lindtman vierellään613245SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het502423Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?352329Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat422069En uskalla ees ajatella muru
Miten mulle ois käynyt näiden raskaiden vuosien aikana jos sua ei ois ollut 🥺😧❤️ Sä oot ollut mun henkisenä tukena iha131189