Kyllä meillä on nyt poikkeuksellisen hyvä hallitus! Onneksi hallitus pystyy tekemään päätöksiä ja säätämään isänmaan kannalta hyviä lakeja. Ammattiyhdistysmulkut taitavat ahnekkuudessaan ja itsekkyydessään tuhota Suomen. Kylläpä ovat taantumuksellisia hipstereitä nämä AKT-jätkät! Edes omat jäsenet eivät kannata näiden mielivaltaisia toimia. Hyvä hallitus!
Hyvä hallitus!
Isänmaanpuolesta
3137
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Olen samaa mieltä, hallitus tekee velvollisuutensa. AKT:n jäsenenä olen todella pettynyt näiden läskiukkojen toimintaan. Kovia korvauksia nostelevat ja lihovat. Liekö nämäkin päätökset tehty taas juovuspäissään.
Olen julkisella sektorilla töissä ja te AKT:läiset olette suoraan vastuussa kun palkkani tippuu teidän epäsolidaarisen ja itsekkään toilailunne takia. Teidän tulisi kantaa myös oma osanne vastuusta. Naisena voin sanoa että olettepa toimineet akkamaisesti. Surkeat rääpäleet!
Hallitus on eliitin ikioma hallitus ja kokoomus sekä heidän mielistelijät ovat pahan vallassa nauttien sadistisella tavalla heikompiosaisten kansalaisten riistosta sekä kiduttamisesta ! .