http://www.seiska.fi/Rikos/Saynatsalossa-kaksi-raiskausepailya/1089101
Jyväskylän poliisi vahvisti Seiska LEHDELLE tänään (4.12.), että heillä on tutkittavana kaksi uutta raiskaustapausta.
– Voin vahvistaa, että meillä on tutkittavana kaksi eri raiskaustapausta. Uskon, että ensi viikolla voidaan asioista tiedottaa lisää, tutkinnanjohtaja Eila Koivuniemi kertoo
Seiska LEHDEN saamien tietojen molemmat epäillyt ovat Säynätsalon vastaanottokeskuksen asukkaita. Poliisi ei ottanut kantaa siihen, ovatko rikoksesta epäillyt turvapaikanhakijoita.
Seiskan tietojen mukaan ainakin toinen epäillyistä on yli 20-vuotias. Jyväskylän Säynätsalon vastaanottokeskus on tarkoitettu 16–17-vuotiaille turvapaikanhakijoille.
Raiskatut työt ovat iältään 14-16-vuotiaita.
RAISKAUSepidemia laajenee koko ajan Suomessa
1
112
Vastaukset
- japorissa
Turvapaikanhakijaa epäillään 18-vuotiaan naisen raiskaamisesta Porissa, vahvistaa poliisi. Tutkinnanjohtaja, rikoskomisario Erik Salonsaaren mukaan epäilty seksuaalirikos tapahtui Porissa 5. marraskuuta.
Poliisi ei ole aiemmin tiedottanut tapauksesta. Tutkinnanjohtaja Salonsaari on edelleen hyvin niukkasanainen tapauksessa, mutta hänen mukaansa kyse ei kuitenkaan ole niin sanotusta puskaraiskauksesta.
Poliisi tutki tapausta alun perin epäiltynä seksuaalisena hyväksikäyttönä, mutta tutkinnan edetessä rikosnimike vaihtui vakavammaksi raiskausepäilyksi.
Lounais-Suomen poliisi vahvistaa, ettei epäiltyä ole vangittu. Kiinniotto- tai pidätystietoja poliisi ei kerro.
Ensimmäiset tiedot tapauksesta kertoi Turun Sanomat.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ootko nainen noin mustis musta
Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t744888- 332741
- 402514
Ajattelen sinua tänäkin iltana
Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin261943Kauan säkin jaksoit
Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐401842- 881671
Miksi kaipaat
Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?251612- 1651544
Mietin tässä T....
Oletko jo kesälomalla.?Keli on ihanaa, ja sinä nautit veneilystä.... Edelleen käyt mielessä.... En ole unohtanut sinua..241348Miehelle...
Oliko kaikki mökötus sen arvoista? Ei mukavalta tuntunut, kun aloit hiljaisesti osoittaa mieltä ja kohtelit välinpitämät941200