RAISKAUSEPIDEMIA LAAJENEE KOKO AJAN

JORIITTÄÄHALLITUS

Turvapaikanhakijaa epäillään 18-vuotiaan naisen raiskaamisesta Porissa, vahvistaa poliisi. Tutkinnanjohtaja, rikoskomisario Erik Salonsaaren mukaan epäilty seksuaalirikos tapahtui Porissa 5. marraskuuta.

Poliisi ei ole aiemmin tiedottanut tapauksesta. Tutkinnanjohtaja Salonsaari on edelleen hyvin niukkasanainen tapauksessa, mutta hänen mukaansa kyse ei kuitenkaan ole niin sanotusta puskaraiskauksesta.

Poliisi tutki tapausta alun perin epäiltynä seksuaalisena hyväksikäyttönä, mutta tutkinnan edetessä rikosnimike vaihtui vakavammaksi raiskausepäilyksi.

Lounais-Suomen poliisi vahvistaa, ettei epäiltyä ole vangittu. Kiinniotto- tai pidätystietoja poliisi ei kerro.

Ensimmäiset tiedot tapauksesta kertoi Turun Sanomat.

----------------------

http://www.seiska.fi/Rikos/Saynatsalossa-kaksi-raiskausepailya/1089101

Jyväskylän poliisi vahvisti Seiska LEHDELLE tänään (4.12.), että heillä on tutkittavana kaksi uutta raiskaustapausta.

– Voin vahvistaa, että meillä on tutkittavana kaksi eri raiskaustapausta. Uskon, että ensi viikolla voidaan asioista tiedottaa lisää, tutkinnanjohtaja Eila Koivuniemi kertoo

Seiska LEHDEN saamien tietojen molemmat epäillyt ovat Säynätsalon vastaanottokeskuksen asukkaita. Poliisi ei ottanut kantaa siihen, ovatko rikoksesta epäillyt turvapaikanhakijoita.

Seiskan tietojen mukaan ainakin toinen epäillyistä on yli 20-vuotias. Jyväskylän Säynätsalon vastaanottokeskus on tarkoitettu 16–17-vuotiaille turvapaikanhakijoille.

Raiskatut työt ovat iältään 14-16-vuotiaita.

5

234

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • piruirti_

      Pietarsaaressa 14 V TYTTÖ RAISKATTU MARRASKUUSSA-
      Mamut asialla.Ei ole haluttu laajalti rtiedoittaa uhrin vuoksi,.

    • tarkkaakintarkempi

      Uhrien suojelemiseksi ei tiedoteta. Tekijöiden suojelemiseksi ei tiedoteta.
      Poliisiin ei voi luottaa. Viranomaiseen ei voi luottaa. Opettajiin ei voi luottaa. Kiitos Sipilä mene piiloon ja pysy piilossa limusiinissa.

    • Nämähän

      ovat vain yksittäis-, kaksittais- tai kolmittais- taikka monittaistapauksia. Ei niihin nyt ole syytä kiinnittää mitään huomiota. Maahanrtunkeutujapyllistelijäthän ovet tulleet tänne tuhotakseen meidät ja siihen meidän on tyytyminen.

    • naisnaisis

      Mene Kempeleelle Jouluksi, siellä tapahtuu aina. On pukkia niin että riittää.

      Minulle ei tule apinoita Jouluksi, mutta jotkut tykkää:

      Kovin kovin TV:stä tutulle miehelle jouluvieraaksi 50 luku- ja kirjoitustaidotonta karvasta apinaa. Tälle miehelle joululahjaksi toivon perinpohjaista henkilökohtaista rikastustapahtumaa vieraiden kanssa, vaikka yksitellen tai ryhmässä joulupuun alla.

      Kempelejouluvatulointia.

    • mitäodotetaanrajatkiinni

      JS luvannut kuulemani mukaan ostaa koko Pohjois-Suomen, ja majoittaa, kouluttaa, sivistyttää loppuelämänsä tätä valtakuntaansa henkilökohtaisesti - pyydettyään eroa ministerin tehtävistä.

      Sitä ennen vaadimme rajat kiinni. Nykyiset olennot hoidettakoon luonnollisen poistuman kautta Sipilän johtamien ja omistamien päivä-iltapäivä-vanhushoitokerhojen tahoilta tai muin ulkopoliittisin laillisin keinoin.

      Vastuun on halunnut kantaa pääministerimme.

      Suomen Johto (JS) antoi kutsun omalla nimellään, mediassa, koko maailmalle. Hän siis ristinsä myös kantakoon omassatunnossaan ja yöunissaan - koko loppuelämänsä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.

      https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.
      Maailman menoa
      90
      5479
    2. Persuja ei aluevaltuustoissa näy

      Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.
      Maailman menoa
      55
      3637
    3. Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni

      Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j
      Maailman menoa
      61
      2995
    4. Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa

      Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin
      Maailman menoa
      46
      2201
    5. Kerro kaivattusi nimi tai nimikirjaimet

      🌠 Tähdenlento! Kirjoittamalla kaivattusi nimen tai nimikirjaimet tähän, saattaa toiveesi toteutua.
      Ikävä
      61
      1976
    6. Alkuvuodesta poistuu työttömyyskorvaus kaikilta joilla on säästössä rahaa

      Tippuu korvaukselta iso määrä työttömiä.
      Maailman menoa
      296
      1866
    7. Miksi pitäisit enemmän

      Minusta kuin siitä toisesta?
      Ikävä
      47
      1616
    8. Mitä meidän välillä

      Tulee tapahtumaan vai tuleeko mitään?
      Ikävä
      96
      1511
    9. Tämmönen höpsö

      Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress
      Suhteet
      44
      1397
    10. Mikä ihme teitä savolaisia tuossa

      p*rs*reiässä niin kiinnostelee? Että siitä pitää päntönnään huutaa.
      Tuusniemi
      9
      1363
    Aihe