Työllistämistä

hyvin.tehty.pääministeri

Voi että on KAUNISTA, kun meidän Viisas Pääministerimme järjestää töitä poliiseille! Hänen mielestään Suomessa ei ole tarpeeksi rikollisia - poliisit jäisivät työttömiksi, ja sehän olisi kamalaa. SIKSI pitää ulkomailta rahdata Suomeen lisää rikollisia.
Se jos mikä on VALTIOMIESTAITOA!

4

92

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Eipassivistavastarintaa
    • Hyöriäjapyöriä

      Poliiseja pyörii ja hyörii keskuksien ympärillä, mutta eivät saa käyttää voimakeinoja näitä vastaan, jotta menevät aina joukuina paikalle lievällä ylivoimalla, on kallista hyörintää.

      • Poliisien-määrää-vähenee

        Jos ei mitään ihmeitä tapahdu, matujen aiheuttamat ongelmat vain lisääntyvät, mutta näitä villejä, joista monet ovat täysin lukutaidottomia, pitää vain sietää maassamme ja ennenkaikkea ymmärtää, mikä "rikkaus" heidän läsnäolonsä on meille suomalaisille. Rikkauden sijasta puhuisin todellisesta riesasta ja rististä sekä kalliista sellaisesta. Velkaa, velkaa, velan päälle...ja omien kansalaisten ahdinko vain lisääntyy.

        Kuinka poliisi selviää tehtävistään, kun nyt on suunnitteilla rankalla kädellä vähentää poliisien määrää. Kaleva 6.12.2015 eli itsenäisyyspäivänä. Olipa järkyttävä uutinen juuri tämän päivän "kunniaksi."


    • naisnaisis

      Minulle ei tule apinoita Jouluksi, mutta jotkut tykkää:

      Kovin kovin TV:stä tutulle miehelle jouluvieraaksi 50 luku- ja kirjoitustaidotonta karvasta apinaa. Tälle miehelle joululahjaksi toivon perinpohjaista henkilökohtaista rikastustapahtumaa vieraiden kanssa, vaikka yksitellen tai ryhmässä joulupuun alla.

      Kempelejouluvatulointia.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olet minua

      vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va
      Ikävä
      119
      2715
    2. Jos tapaisimme uudelleen?

      niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J
      Ikävä
      70
      1121
    3. Mies pyysi rahaa

      Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?
      Ikävä
      215
      1119
    4. Mitä piirteitä rakastat

      Eniten kaivatussasi?
      Ikävä
      40
      1035
    5. Ruumis ojassa

      Kukahan lie ollu, mistä lie löydetty. No ikävä tataus.
      Oulainen
      6
      1001
    6. Mites nyt suu pannaan

      Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va
      Sysmä
      38
      951
    7. 36
      926
    8. Hän on niin

      Hyvännäköinen. Vaikea vastustaa
      Ikävä
      47
      904
    9. Taas Lieksassa tyritty

      Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke
      Lieksa
      123
      873
    10. Nähdäänkö ensi viikolla

      paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.
      Ikävä
      36
      837
    Aihe