Vokit......................................

Kuinka moni poliitikko hyötyy rahallisesti tästä matujen roudaamisesta?

Tälläkö idiotismilla suomi nousuun?

Voi vittu mitä vajakkien touhua.
758
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Nasima ja Ulpu, törkeetä, pitäisi kannella oikeusasiamiehelle ainakin istuvasta kansanedustajasta, ei voi olla oikein, että asioista päättävä hyötyy taloudellisesti päätöksistään jne. Ärsyttää !

Äänestä

Muutama kepulaisten omistama hotelli (matkustajakoti) vältti konkurssin tällä bisneksellä ainakin.

Äänestä

Sipilä saa vuorkatuloja luovuttamastaan röttelöstä myös.

Äänestä
  • Sipilä on yhdistyksissä mukana ja säätiö kähmii myös verovaroja.

    Äänestä

Moni huijaripoliitikko ja useat virkarikolliset ovat kytkeneet yhteen miljardikusetuksen. Noin miljardi varastetaan verovaroja vuodessa ihmiskaupan avulla. Mm. Nazima on itse osakeyhtiöissä mukana. Tietenkin sen ymmärtää, koska SDP on rikollisjärjestö, eikä puolue.

Äänestä

MOT voisi tutkia tätä, jos YLE antaisi julkaista. Tässä liikkuu isot rahat, eikä riskiä varmaankaan ole.

Onko kaikki "maasta poistamiskeskukset" suoraan Valtion organisaatioita? Millainen turvallisuusratkaisu niihin tulee? ISIKSEN erikoismiehet majoitettaneen näihin, joten ihan rivipoliisipartio ei ehkä yksin pärjää niissä kohteissa. Mitenkäs Nasima ja Jutta, meneetkö ihan tyttöjen kesken käymään ja luennoimaan?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


tyhmyysjaahneus kirjoitti:

Kuinka moni poliitikko hyötyy rahallisesti tästä matujen roudaamisesta?

Tälläkö idiotismilla suomi nousuun?

Voi vittu mitä vajakkien touhua.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu