Rakkaus voittaa

Jumala on rakkaus. Hän surmaa ja tuhoaa ensin ne, jotka eivät täytä hänen kriteerejään, ja loput hän alistaa.
6<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Halust varmaan perustella tuota väitettäsi vai oletko vajakki?

Äänestä

Ha ha jumalaa ei ole vitun pelle hurahtanut vajakki

Äänestä

Luehan Raamattu, niin tiedät paremmin.

Äänestä

Jumala on rakkaus. Saatana on tullut murhaamaan ja valehtelemaan. Rakkaus ei pakota, tahdo pahaa eikä halua valehdella.

Äänestä
  • Rakkaus ei pakota vai? Kymmenessä käskyssä meitä KÄSKETÄÄN rakastamaan.

    Äänestä

Rakkaus on tunne - samassa paketissa personoitu paha toimii tekojensa kautta Kuin kaikilla taivaankappaleillakin pimeä kääntöpuolensa
- jokin voimahan aina maaailmassa ja jokaisen yksittäisen ihmisenkin elämässä
muuttaa niin maailmaa kuin ihmisiäkin kuin valokin varjoja loisi.
Tai kunkin elämässä alkaa uusi jakso lehteä kääntäen lukiessa - kriteerien määrittelyllä onaina myös tekemistä arvopohjan kanssa siinä missä ihmisoikeuksienkin - ei mitään uutta, kautta aikojen ihmiskunnan diktaattorit
syyllistyneet myös ihmisten joukkotuhontaan - kai sitä hienommalla termillä nyk. kutsutaan ilmastomuutokseksi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


joulupukki88 kirjoitti:

Jumala on rakkaus. Hän surmaa ja tuhoaa ensin ne, jotka eivät täytä hänen kriteerejään, ja loput hän alistaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu