No millaista sen maahanmuuttopolitiikan tulisi olla? Suomea sivistysmaana sitoo tietyt velvoitteet ja allekirjoitetut sopimukset. Pientä hienosäätöä voidaan tehdä mm. rikoksiin syyllistyneiden pikakannytyksen tapaisilla ratkaisuilla. Mutta tälläiset 'rajat kiinni' tyyliset möläytykset kuuluvat Albaniaan ja Pohjois-Koreaan. Jos nyt unohdettaisiin kiihko (mm. uskonnollinen) ja mietitään ihan oikeita toteutuskelpoisia ratkaisukeinoja, niin niitä on aika vähän. Kyllä se supermalli olisi jo keskitty jos sellainen olisi. Monessa muussa maassa ongelma on vielä isompi eikä sielläkään tunnuta patenttiratkaisuja löydettävän.
LOPETTAKAA MÖLÄYTYKSET, RAJAT KIINNI..
VENÄJÄLÄHELLÄ
2<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
koko ajan suurennuslasin alla ja kun invaasio on ohi alkaa osoittelu ja syytökset vasurien taholta jos olemme piirunkin poikenneet sopimuksista..
Soini luottaa että äänestäjien muisti on lyhyt, näin alkuvaalikaudesta pannaan köyhät kyykkyyn ja leikitään niin äkkirikasta mutta annas olla kun seuraavat vaalit lähestyy niin johan se köyhäkin on taas arvossaan ja luvataan sen kymmenen hyvää ja EU ja EURO on yhteinen vihollisemme ja maahanmuutto kuriin mutta tämähän onnistuu vain persuja äänestämällä vai mites se menikään?