Miehen kurkku silvottiin auki "Syyrian puolesta"

Allallallaah

Ikävä kyllä näyttää siltä, että muslimien terrorismista on tullut osa länsimaiden arkipäivää... Tällä kertaa Lontoossa on tapahtunut kulttuuriamme rikastuttava islamilainen uskontunnustus. Joku (ilmeisesti muslimiterroristi) hyökkäsi miehen kimppuun, silpoi tämän kurkun auki ja huusi mm. että "TÄMÄ ON SYYRIAN PUOLESTA!". Puukkomies haavoitti muitakin ihmisiä ennen kuin poliisit taltuttivat hänet. Poliisi tutkii tapausta terroritekona.

http://www.9news.com.au/World/2015/12/06/09/32/Man-attacked-with-machete-at-London-tube-station

10

120

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • KaputSino

      Tämä on erittäin huolestuttavaa..
      Näyttäisi, että länsimaat ja Venäjä eivät kykene muuhun kuin ilmapommittamaan ISIS:tä.

      Ei taida ilmapommitukset auttaa tämän tyyppiseen terrorismiin

      • Nii-in

        Ainakaan länsimaat eivät ymmärrä, että ilmapommitukset Lähi-idässä eivät pysäytä lännessä jo asuvia muslimiterroristeja. Ihan sama vaikka koko Lähi-itä tehtäisiin asuinkelvottomaksi ampumalla sinne ydinpommeja, kun lännen maaperällä asuu merkittävä joukko radikalisoituneita muslimimaahanmuuttajia, joista osa on valmis ääritekoihin, kuten terrorismiin.


      • 35luy
        Nii-in kirjoitti:

        Ainakaan länsimaat eivät ymmärrä, että ilmapommitukset Lähi-idässä eivät pysäytä lännessä jo asuvia muslimiterroristeja. Ihan sama vaikka koko Lähi-itä tehtäisiin asuinkelvottomaksi ampumalla sinne ydinpommeja, kun lännen maaperällä asuu merkittävä joukko radikalisoituneita muslimimaahanmuuttajia, joista osa on valmis ääritekoihin, kuten terrorismiin.

        Ainakaan länsimaat eivät ymmärrä ettei mikään moraalinen tai laillinen velvoite pakota ainoatakaan itsenäistä valtiota ottamaan vastaan muslimeja tai estä rikollisilta sellaisilta kansalaisuuden riistämistä eroamalla sellaisen estäviltä sopimuksista.

        Tyhmyys, näköalattomuus ja suvaitsevaisuus estää.


      • mlxmnvdv
        35luy kirjoitti:

        Ainakaan länsimaat eivät ymmärrä ettei mikään moraalinen tai laillinen velvoite pakota ainoatakaan itsenäistä valtiota ottamaan vastaan muslimeja tai estä rikollisilta sellaisilta kansalaisuuden riistämistä eroamalla sellaisen estäviltä sopimuksista.

        Tyhmyys, näköalattomuus ja suvaitsevaisuus estää.

        Eräät suomalaiset eivät suvaitse vaan suorastaan vihaavat OMAA kansaansa. Luullaan, että ruoho on vihreämpää aidan toisella puolella. Kaikki ulkomainen on olevinaan eksoottisen hienoa ja cool ja in.

        Kyllä he vielä joskus osaavat arvostaa kotimaatansakin. Siinä vaiheessa on kyllä jo köntsät housuissa.


      • RoskaLapio

        Ei kai täällä Suomessa nykyään monikaan viihdy. Pitäisi vain käsittää, että turistina seikkailu maailmalla on aivan eri asia kuin asua ja elää arkea jossain turistipaikassa.
        Ei ole oikeutta pettää maataan ja sen kansalaisia. Matujen hyysäys on noissa lukumäärissä pettämistä mitä suuremmassa määrin. Kaikki suunnitelmat joissa suunnitellaan valtavia määriä uusia matuja ovat pettämistä.


    • Tätähän se kansainvälisyys on.

    • naiset_tuhottava

      Kaikki kiitos naisille, jotka ovat pääsyyllisiä tähän katastrofiin. Nämä huorat pillukiimassaan kutsuvat kaikki raiskarit tänne vain että pääsevät toteuttamaan sairaita fantasioitaan!

      • RajaTarkastelija

        Ei kaikki pääse, alle 20 cm pysähtyy rajalle, eikä saa leivottua pullaa.


    • Väriä_ja_värinää

      Hyvää hyvyyttään kulttuuriamme rikastuttamaan tullut työvoimapulan poistaja siinä vain vähän kepposteli.

    • näinsiinäkäy

      Aiemmin muslimien terrori-iskuja tapahtui lännen maaperällä kerran vuodessa tai parissa, ja yleensä terroristit olivat amatöörejä, joiden iskuissa ei kuollut eikä useimmiten loukkaantunutkaan kukaan muu kuin terroristi itse.

      Mutta viime vuodesta alkaen terrori-iskuja on tapahtunut yhä tiheämpään tahtiin, ja niiden tekijät ovat tappamisen ammattilaisia. Ensin niitä tapahtui kuukauden tai parin välein. Nyt niitä näyttää tapahtuvan parin viikon välein. Kohta tästä tulee jokapäiväinen ilmiö. Pommi-iskuja siellä, joukkoammuskeluja täällä, puukotuksia tuolla. Kaikki tehdään Allahin nimissä.

      Jossain vaiheessa esille putkahtaa varmasti myös antimuslimiterrorismi, kun osa kantaväestöstä sanoo että "nyt riittää!" ja alkaa taistelemaan muslimiterroristeja vastaan - ja siitä tulee kärsimään myös viattomat tavismuslimit. Kaiken lopputulemana länsimaat - tai ainakin Länsi-Eurooppa - ajautuu sisällissodan partaalle.

      Ja vasta tuolla hetkellä länsimaalaiset viimein myöntävät, että päästämällä miljoonittain muslimeja länteen he juurruttivat kehitysmaiden onnettomuudet omiin maihansa. Joten nyt, toisin kuin koskaan ennen, he tulevat äänestämään puoluetta joka tähtää ongelman 'lopulliseen ratkaisuun'.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onko sulla

      suoja työ paikka? 🤔🤷‍♂️
      Ikävä
      25
      3770
    2. Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä

      Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva
      Maailman menoa
      542
      2762
    3. Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?

      Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial
      Maailman menoa
      53
      2290
    4. Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin

      Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras
      Maailman menoa
      212
      2261
    5. Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle

      Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle
      Joensuu
      13
      1799
    6. Mies profiloin sinut

      Etsit täysin hallittavaa mutta samalla poikkeuksellista ihmistä. Etsit jotain mitä et koskaan tule saamaan.
      Ikävä
      219
      1540
    7. Kiantama kartelli

      Onko alhaisempaa kuin toimia ensin kartellissa ja lopuksi koittaa pelastaa nahkasa vasikoimalla muut kun jää kiinni? Eip
      Suomussalmi
      53
      1512
    8. Nostetaanko nainen kissa pöydälle?

      Ja selvitetään nämä tunteet?
      Ikävä
      97
      1399
    9. Oletko nainen alkanut kammoamaan minua

      Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom
      Ikävä
      62
      1261
    10. Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä

      Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise
      Maailman menoa
      95
      1204
    Aihe