8 päätöstä peruttu Sipilän hallitus

http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1449366355234.html

Kuvittelin, että Sipilä edes osaa hommansa. Mutta, eihän sekään saa mitään aikaan. Koska kokoomus on siellä asioita sotkemassa. Toinen on EK joka on kuin kokoomus. Kokoomus ja ek haluaa ajaa suomen syvälle suohon.
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Täällä oikea Osmium 76, ei9k- se Tolliskomaan mitätön elättipelle joka varastelee toisten käyttämiä nikkejä-.

Vihan, kaunan ja kateuden kelpuänkyrät ja varsinkin tolliskot hekumoivat sikll-, tt- Sipilä tekee päätöksiä ja johtaa, on Suuri Johtaja. Niin kyllä niitä päätöksi- tulee kuin Tolliskomaan upseereilta, siis Ylil. evp. ulosteta, molemmista päistä.

Esko Ahossa JA JUHA SIPILÄSSÄ ON MONTA YHTELÄISYYTTÄ, sellaisia mitkä ovat turmiollisia Suomelle ja suomalaisille. Esko Aho ei välittänyt vähäkään Suomen kansantaloudesta ajaessaan täysin TAROITUKSELLE Suomea kohti pahinta lamaa. "Voit olla oikeassa, mutta se juna meni jo", sanoi Esko Aho Harri Holkerille joka pyysi opposition tukea laille joilla olisi voitu varautua suureen lamaan.
Esko Ahon pääministerikauden alussa eräs Esko Ahon talouisviisas piti puheen pääkaupunkiseudulla jossa hän kertoi, että "suurin huoli on se, ettei lama kestä tarpeiksi kauan jotta saisimme rakenteelliset muutokset..." tämä tarkoitti Työehtosopimusten lainsuojan purkua.

Juha Sipilä ajaa aivan sama, välittämättä miten käy kansantaloudelle. Sipilä ajaa Suomen sellaiseen lakkokierteseen, ettei ole moista ennen nähty.
Molempien kokemus politiikasta ja yhteiskunnallisten asioiden hoitamisesta on kauniisti sanottuna hyvin ohut.-Aho oli Kannuksen elinkeinkasiamkes ja Sipilä Kenmpeleen kunnanvaltuuston jäsen!

Äänestä

itseasiassa Iltis kusee omaan nutrkkaana:D

peruutuksia on kaksii (2) kappaletta, 6 noista Iltiksen "peruutuksista" on Muutoksia.

Äänestä
  • Loppeta tuo raiskaus.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


EHRT kirjoitti:

http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1449366355234.html

Kuvittelin, että Sipilä edes osaa hommansa. Mutta, eihän sekään saa mitään aikaan. Koska kokoomus on siellä asioita sotkemassa. Toinen on EK joka on kuin kokoomus. Kokoomus ja ek haluaa ajaa suomen syvälle suohon.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu