Näyttämällä itsenäisyyspäivänparaatin aluksi somalialaista sivaria joka oli varastanut jostain suomen armejan aepuvun... ja höpisi suorassa tv ohjelmassa omiaan......voi v ittu.......
YLE pilasi ITSENÄISYYSPÄIVÄNI...................
suojeluskuntaupseeri
44188
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 44
Vanhimmat
Rusina-aivoinen rasisti ei ymmärrä maailman menosta yhtään mitään, rääpii tuskissaan päätään asiosta jotka menevät yli hilseen.
Ja teki sen vielä suorassa lähetyksessä!
Totuus on että TAQIYYA!
Ovat käyttäneet taqiyyaansa yli tuhat vuotta valtavalla menestyksellä, emmekä me hävitettävät paskahullut vieläkään usko että muslimiin ei ole luottamista. Vai että länsimaa tukee muslimien aseistamista verovaroin, tähänkö on tultu?!
Hyi saatana, oksensin.
Sepä hyvä paskahuusissa on sinun paras paikkasi!
musta nokikolari älämölötti kaksi kertaa ensin alussa ja sitten lopussa ( salanimellä : rami )
OKSETTI ----------------- YLE PILASI JUHLANI-------------
MMAMUT VITTUUN SUOMESTA
Rasistipellellä ei ole oikeutta juhlia itsenäisyytä, sairaat vajaamieliset kuuluu hullujenhuoneelle!
Sinulla punaviherhörhönatsi ei pitäisi olla mitään oikeutta juhlia itsenäisyyttä, kun aina olet ollut sitä vastaan muutenkin.
vittu mamut ryssiin ja suomi suomalaisille SUOMI KUULUU SUOMALAISILLE SUOMINEITO EI OLE HUORA
vieläkö sun äitis jakaa kaikille joilla ottaa eteen... eli VIELÄKÖ SUN ÄITIS ON HUORA???
aina kun yle "menee kansan pariin" niin vähintään yks mamu pitää ottaa haastatelyavaksi.
säälittävää aivopesua.
nykyään kiintiö mamu tiukan paikan tullen kiintiöhomo on maailma malllilaan
piti sitten mamut sotkea tuohonkin. Alkaa nämä mamut inhottaa, kun niitä tungetaan joka paikkaan.......... ehkä se on YLEn tarkoituskin.
löytyyköhän niitä linnanjuhlistakin
"kun niitä tungetaan joka paikkaan.......... ehkä se on YLEn tarkoituskin."
Se on sitä ns. Ylen tiedotussuunnittelua eli indoktrinaatiota puhtaimmillaan:
-Indoktrinaatio (ujuttaminen, mieleen iskostaminen, aatteeseen saattaminen, uskotus) on sanoman tuottajan vaikuttamaan pyrkivää viestintää, jossa viestinnän kohde ei tiedosta olevansa vaikutuksen kohteena.
-Mikäli viestinnän kohteelle paljastuu, että häneen on yritetty vaikuttaa, muuttuu indoktrinaatio hänen kannaltaan propagandaksi.
-Kun lukijoiden, katselijoiden ja kuulijoiden tiedot ja lähdekritiikki kehittyvät, yhä suurempi osa indoktrinaatioksi tarkoitetusta vaikuttamisesta muuttuu vastaanottajan kannalta propagandaksi, koska hän tiedostaa vaikutusyrityksen.
-Indoktrinaatiota voidaan toteuttaa objektiivisesti sääntelemällä uutisvirtaa ja uutispainotuksia joukkotiedotusvälineissä.
-Kun asiasta tuotetaan uutisia valikoimalla riittävän yksipuolinen kuva, alkaa yleinen mielipide muodostua halutun kaltaiseksi, vaikkei käytettäisi propagandan menetelmiä.
homot ja mamut YLE :n pullasorsat
Onneksi en nähnyt tuota ....tähänkin itsenäisyyspäivään YLE saa tungettua mamutuspropagandaansa.
Palstalta löytyy näköjään paljon potentiaaliasi jäseniä uuteen askartelukerhoon, jota olen perustamassa. Aloittaja on yksi erittäin tervetullut kerhoomme.
Kerhon nimi on Karva Käsien Käsityökerho eli tuttavallisemmin KKK.
Meillä on kerhoasuna kivat valkoiset lakanakaavut tyynyliinoista tehdyillä hupuilla.
Tällä viikolla askartelemme suuren puuristin, jonka viemme lähimmän VOK:n pihaan ja sytytämme palamaan, tuomaan näin valoa turvapaikan hakijoiden ankeeseen arkeen.
"kaputsino "-nikillä esiintyvä lözö on karannut jollain tavaoin umpisolmuun sidotun kortongin s isältä jätäkatoksesta...oletko taikuri timo ? homo ?
Hienoa nähdä, että rakaslapseni, joka käyttää nikkiä "3353" on oppinut kirjottamaan.
Olen todella ylpeä siitä.
Monet pitivät tätä mahdottomuutena, kun paljastui, että olet minun ja naapurin "Lissu" lampaan rakkauden tulos.
Ikäväksesi minun täytyy tunnustaa, että äitisi Lissu pääty viime pääsiäisenä pataan ja pöytään.
Pusss... rakas isäsi <3
Oksettavaa että aina näytetään näitä yksittäistapauksia lörppähuulimamuista,
jos yksi kymmenistä tuhansista on jotenkin esittelykelpinen niin kyllä se yksi vedetään kuviin, ihankuin kaikki mamut olis samanlaisia.
Rami oli sata kertaa älykkäämmän tapainen kuin rusina-aivoinen rasisti.
LÖRPPÄ-HUULI ON HYVÄ JA PALJASTAVA TERMI ,,, tämä ramimamu oli vielä viimeistellyt huulipunalla lörppänsä ylä ja ala-lörpät heheheheheh
Hain sieltä jotain uutista eilen. Ei juuri pääse välttymään mamutusaivopesu-kuvilta ja otsikoilta. Niitä ei voi sulkea. Se on sitä shittiä kauttaaltaan.
KaputSino kuuluisi olla umpisolmuun sidotun kortongin sisällä jossain jätekatoksessa eikä avautumassa täällä....koska tämä on AIKAMIESTEN KETJU.
Toivottavasti rasistireppana aukoo päätään livenä tuolle Ramille, turpa menee taatusti kiinni! Silmät myös!
Juuri näiden rasististen maahantunkeutujaloverssien takia kannattaa käydä heti maanantaina rautakaupassa ns. "matunhyväilyvälineostoksilla":
http://im.mtv.fi/image/2782892/landscape16_9/1024/576/b67919544e4066159f4a2b2f51fa5575/eU/vesuri.jpg
RAMI ON SILKKA mamu-pummi...jonka oikea paikka olsi ryssien mamuystävällinen selli Siperiassa.......... saisi mustaa lakritsaa oikein kunnolla ja siitä vfoisi roiskeet riittä nimi Ghashs:lle
samaa mieltä nokkaan vaan mamuja että oppii olemaan somali eikä sekoile vakoojana..
Missä laitoksessa on näitä vajaamielisiä? Ai niin, vajaamielislaitoksessa.
tai aliupseerikoulussa
Yle nuolee mustaa peräreikää,kuten jokaisessa uutistenluvussa on sana turvapaikanhakija joka kolmantena sanana,oikea sana on maahantunkeutuja.
Tässä paraatissa tämä apinan-näköinen "hitsaajainsinööri"nostettiin ohi suomalaisen sotilaan.Kyllä yle panostaa aivopesuun kantaväestöön,vaan siitä voi olla vielä jonakin päivänä toisenlaiset seuraukset.
Ei pidä sorkkia käärmeen pesään liian kauan,siinä käy huonosti jossain vaiheessa.
Miksi Ylen pitää ahtaa mamutustaan Itsenäisyyspäiväjuhlaankin?
Mitä helvetti rami sanoi olevansa suomalainen .ja suonissa sykki sombuveri raiskas sotilaan asun...
swaop-suomalaisteinit (=IDoat) eivät pärjäisi edes juoksussa oikeille miehille. vitun vuttu. LÄskimahaiset rasistit, kiveksettömät kissanpaskat
Olipa perin tyylikäs paraatitapahtuma Jyväskylässä ilman tarpeetonta jäykistelyä
kuten ilmavoimien imagoon kuuluukin tässä ilmasotakoulun ja ilmavoimien esikun-
nan kotikaupungissa :) Oma varusmies aika ilmavoimien viestikoulussa Tikkakos-
kella juohtui mieleen. Se oli hyvä koulu nuorelle miehelle,kuten tänäänkin haas-
tatellut soturit haastattelussa todistivat.
Yle ÄLKÄÄ SENSUROIKO tätä keskustelua, kun moderoitte suomi24:jää nykyään
Rouva Haukion puku on hehkuvan kaunis kontrasti hänen tummalle kauneudel-
leen. Oiva valinta!
Tuo kumihuuli vielä ns. komentaa kantasuomalaisia että tietää kyllä ongelmia afrikanlahjalle....
Ei tarvitse tollaiset mustat varmaanväriaineeta naamaan metsäkeikoille mutta on helppo sihti kun valkuaiset loistaa ja hampaat samoin että siihen väliin...
Mutta hän on samanarvoinen suomalainen soturi kuin sinäkin.Hänen asemaasi
sie et voi horjuttaa :)
ramikumihuuli joutaa hyvin nylkeä nahkansa josta tehdään suojatie kauppatorin molemmille sivuille... mustalaiset on jo Kalliossa uhranneet nahkansa kalliilla hinnalla ( pullo kossua )
Kyllä voi mamusivari syö vielä jalkarätit jossa on afrikkalaista sinappia...höysteenä heheheheh Ramikumi oy
Eurosportilla naisten super-g.
Taatusti enemmän vauhtia kuin linnassa :D
Monikulttuurisuusaivopesu sen kun vaan jatkuu...