ikäänkuin perinnöksi, vielä loppumetreillään, "hoivatkaa kohta poissa on veljet" ...mutta mitä tekee politikkomme, hyysää matuja. Tuli itku, ja mieleen ne sodassa vammautuneet isäni kaverit/veljet, jotka työkyvyttöminä perheensä auttamina asuivat pikkuruisissa mökeissä, vieä 70-luvulla.
veteraani lauloi meille kuulijoille,
meniyöunet
4<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Sitkeät korpisoturit teki työn, ja nousukkaat nauttii tuloksista, ja vapaasta maasta...meiltä vietiin työpaikat itään, työpaikat loppui, ja yritykset ajettiin konkurssiin. Jne. Isämme kuoli sotavammasairaaloihin, ja mekuolemme nälkään ja puutteeseen.
Kuinkahan moni korpisoturi taisteli sen puolesta, että lahtari saa ahdistella ja kyykyttää tavallista duunarikansaa.
Tuon arvokkaan vanhuksen sotareissu päättyi 6.12 2015, painokkaadeen upeaan lauluun/sanomaan/ iltahuutoon, hoivatkaa heitä, jotka vielä elää, älkåäkä unohtako jo poismenneitä veljiä/jermuja.
Veteraani veli teki upean työn, pistivähän miettimään....