Noh, Takkulaiset. Miten meni?

Murska

Idiotismi onnistuttiin estämään. Ikävä kyllä kuolonuhreja ei tullut. Ensi kerralla sitten, kun poliisi on entistä sidotumpi poliittiseen agendaan ottavat kansalaiset ohjat käsiinsä, ja sitten loppuu vasemmistohuligaanien marssit tässä maassa.

Keskiviikkoon mennessä kun olette saaneet punkkukrapulanne nukuttua pois, ja yritätte kerätä voimia salaatinlehdillä ja amfetamiinilla, voitte alkaa valmistautumaan jo tuohon tulevaan koitokseen. Tai vaihtoehtoisesti mennä vain takaisin kotiin äidin luo, pyytää anteeksi ja alkaa tehdä jotain konkreettista oman elinoikeutenne eteen.

1

102

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • käyttäkää.jo.aivoja

      Mikä teitä anarkisteja oikein vaivaa? Maahanmuuttoa vastustavat ihmiset haluavat pitää suomen sellaisena että omatkin lapset voivat kulkea rauhassa kouluun ja harrastuksiin. Ja että lapsilla on myös jonkunlainen tulevaisuus. Jos maassa on valtava määrä ihmisiä, joille ei riitä työpaikat, se on kyllä erittäin huono juttu myös valtion kassavajeen takia. Miten luulette, että isot määrät ihmisiä elätetään kun työpaikkoja ei yksinkertaisesti ole tarpeeksi?? Olette todella tyhmiä, kun vastustatte rauhallisia ihmisiä, jotka haluavat että Suomi säilyy hyvinvointivaltiona. Te siis nimenomaan toivotte että hyvinvointi rapautuu. No, omaan nilkkaanne samalla potkaisette lujaa, jää teiltäkin saamatta elatusapunne, jota valtio vielä runsaskätisesti maksaa. Mutta niin se taitaa olla niinkuin jopa presidentti sanoi: te riehutte vain riehumisen vuoksi, mitään aatetta teillä ei ole riehumisenne taustalla.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!

      "Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti
      Maailman menoa
      247
      45349
    2. Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.

      KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!
      Maailman menoa
      31
      11240
    3. Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %

      Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy
      Maailman menoa
      207
      10873
    4. Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta

      Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump
      Maailman menoa
      36
      9711
    5. Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.

      IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla
      Maailman menoa
      85
      8528
    6. Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija

      https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua
      Maailman menoa
      223
      6511
    7. Pirjo sanoi Esalle

      Painu sinä Esa hevonvittuun... johon Esa? Laittakaapa ehdotuksia. # ==================== # APUFUNKTIO: satunnainen kok
      Maailman menoa
      0
      3210
    8. Jos mä joisin

      Itteni känniin nyt, voi olla että mä tunnustaisin sulle kuinka ihastunut oon ollu suhun viimeiset 2 vuotta. Eikä mua pys
      Ikävä
      30
      2239
    9. Tänään torille

      Tänään kuulema torilla tapahtuu klo.20. Tulkaaha paikalle kattoon.
      Hyrynsalmi
      37
      1629
    10. Koulu-uhkaus.

      Meinaatteko päästää lapsenne kouluun, niin kauan kun tämä uhkaaja siellä myös on? Tekijä on kaikilla tiedossa.
      Hyrynsalmi
      26
      1510
    Aihe