Kertokaa onko se mahdollista enään.
Voiko kansa alkaa aseistautumaan pahan päivän vara
Eisotaa
14223
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Älkää luovuttako aseita koskaan kenellekään
ei varmasti. GOOGLE : Mita Vittua.
Joo aseet pidettävä itsellä ,sen tulevaisuuden takia.
Lisää sotarikollisia mamuja tulvii suomeen koko ajan. lukekaa mv-lehti.
Ei voi. Oliko sulla muuta?
Jalkajousia, tehokkaita automaatti ilmakoita, pesäpallomailoja jne... saa ilman lupia eli vastaus Kyllä!
Toivottavasti kansa pysyy rauhallisena,että ei kävisi niinkuin 1918. Suomessa on kuitenkin hyvä olla,vielä
Nyt on liikkeellä leukojaan louskuttamassa pääasiassa se osa kansasta, joilla on ns. rikollisen mielenlaatu ja jotka on muutenkin kiivaita ja nakkikioskin jonossa riitaa haastamassa. Agitaattoreiksi niitä kai sanottiin sisällisodan aikaan. Onneksi vielä on kyseessä pieni porukka, pyörivät vaan netin eri keskustelupalstoilla. Sama henkilö pystyy kevyesti kirjoittamaan samaan ketjuun monta viestiä, niin että vaikuttaa siltä, että keskustelijajoukko on laaja, vaikkei olekaan.
Enkä tällä tarkoita, että tervetuloa vaan kaikki maahanmuuttajat jne. Ainoastaan sitä, että olisi hyvä kytkeä virta aivoihin ennen kuin avaa suunsa (tai alkaa kirjoittaa).
Tutustu raiskaustilastoihin, siis oikeen ajatuksella, %%% siis niihin %% kuinka paljon kukakin tekee....Ja hei noita tilastoja ei ole päivitetty tän viimeisen mustanrynnistyksen jälkeen. LUE TILASTOJA.
Ei kiinosta totuus, ja tilastot ! silmät ja korvat kiinni! suvaitkaa...
No niin, tässä tulikin esimerkki . Henkilö ei edes lukenut kahta aiempaa kommenttia tai sitten muuten vain ei ymmärtänyt niiden sisältöä. Tai sitten henkilön märkä uni on päästä oikeasti tappamaan joku, ja siksi haluaa lietsoa vihaa. Mutta tuo on sitä provoamista, jota jotkut näkyvät tekevän säännönmukaisesti. Kahdeksan minuutin kuluttua kommentistaan, hän kävi todennäköisesti itse kirjoittamassa jatkokommentin.
Seuraava sitaatti on eräästä blogista, mielestäni ihan hyvin kirjoitettu:
"Kaikkien henkisten sikaloiden ovet ovat avautuneet ja vuosien aikana patoutunut kuona ryöppyää ympäri nettiä. Jokainen tähän asti kotonaan yksin tupissut on huomannut saavansa vastakaikua sairaimmillekin kuvitelmilleen ja siitä innostuneena suoltaa yhä pahempaa törkyä."
Kansa on jo alkanut varustautumaan,suomalaisilla on muistissa tapahtumat jotka aikoinaan tapahtuivat. Kaikkia luvattomia aseita ei maanpetturi poliitikot ja poliisi ole onnistunut keräämään pois.
GOOGLE : ASIALEHTI.
Minä jakelen kohta määräykset...