Suomi24 suljetaan !

HienoaUpeetaMahtavaa

19

227

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Sulkeminen

      Aloitetaan rasmus-sivustosta, joka on suomi-vihamielinen

    • Sipilä.saunan.taakse

      Kaikki hallituksen sivut suljetaan. Suomen kansan vihollissivut!

    • voivit

      Joo ja vihaa lietsovat uskonnot kielletään ja suljetaan. On siinä uskonto käskee tappaan vääräuskoisia.

    • lfofofo

      Eihän se haittaisi, jos vähän siistisi kielenkäyttöään, enemmän kuin vihapuhetta tällä forumilla on puhetta, joissa toivotaan tai ainakin hyväksyttään nuorten tyttöjen ja naisten raiskauksia. Millaisia suomalaisia miehiä täällä oikein liikkuu.
      Miespuolisia pönnejä yhtä kaikki.

    • Jos sensuuri iskee myös suomi24 sivuun. Alan äänestää natseja. Piste.
      Sensuuri ei kuulu länsi-eurooppaan. Tosin täytyy sanoa ettei yhtään minun kirjoitusta ole täältä poistettu, vaikka olen kirjoittanut esim. maahanmuuton kustannuksista eli jos kirjoitus on faktaa eikä solvaa ketään, se pysyy tällä sivulla. Netissä on esim. iltasanomien sivuista poistettu kommentit. Sillä poistettiin pari vuotta sinne kirjoitukseni, jossa vain ilmoitin että somalit eivät työllistys Suomessa. Se on fakta, ei sitä voi kiistää.

      • HilpeäTapausTaas

        Liikuttavaa, miten rasistit, äärinationalistit ja ultrakonservatiiviset ovat aina kiinostuneita sananvapaudesta ja liberalismista. Kunhan se vain palvelee heidän idologiaa ja tarkoitusperiä.


      • peiliinkatsomisenpaikka
        HilpeäTapausTaas kirjoitti:

        Liikuttavaa, miten rasistit, äärinationalistit ja ultrakonservatiiviset ovat aina kiinostuneita sananvapaudesta ja liberalismista. Kunhan se vain palvelee heidän idologiaa ja tarkoitusperiä.

        Sinä olet taas omalta osaltasi tapaus, joka haluaa vain yhden totuuden. Varsinainen rasisti siis. Arvatenkin samalla myös vihapuhuja kantasuomalaisia kohtaan.


      • NoVoiVoiVoi
        peiliinkatsomisenpaikka kirjoitti:

        Sinä olet taas omalta osaltasi tapaus, joka haluaa vain yhden totuuden. Varsinainen rasisti siis. Arvatenkin samalla myös vihapuhuja kantasuomalaisia kohtaan.

        Voi Sorryy ! Avaan tölkillisen sääliä sinua varten. Pfsiiuhh ! Nnoooin, eikö tunnukin jo paremmalta ?


      • mitähittiä
        NoVoiVoiVoi kirjoitti:

        Voi Sorryy ! Avaan tölkillisen sääliä sinua varten. Pfsiiuhh ! Nnoooin, eikö tunnukin jo paremmalta ?

        avasitko taas kaljan?


      • peiliinkatsomisenpaikka kirjoitti:

        Sinä olet taas omalta osaltasi tapaus, joka haluaa vain yhden totuuden. Varsinainen rasisti siis. Arvatenkin samalla myös vihapuhuja kantasuomalaisia kohtaan.

        Minä en ole rasisti vaan realisti. Minusta on niin väärin, että Suomessa maanmuutto keskustelussa on vain natsi tai kommari vuoli. Ei minulla ole mitään vastaan maahanmuuttajia, jotka tulevat tänne töihin, kuten Virolaiset. Olen rakennusinsinööri ja voin todeta että ilman ulkomaalais-syntyisiä työmiehiä, ei valmista tulisi (kehärata). Yhtään somalia en ole koskaan töissä nähnyt. Vaimoni on nähnyt yhden naisen, eli jotkut heistä käyvät töissä. Silti voidaan todeta että varsiinkin somaleiden kanssa on epäonnistuttu ja olisi parempi ettei heitä enää tänne otettaisi. Elämme velkarahalle, eikä miellä ole rahaa edes nykyiseen elintasoon. Emme siis voi ottaa lisää elätettäviä. Omassa mielestäni en ole rasisti, minun arvoni ovat kaika tavalliset. Se että osa poliitikosta ei edes tiedä paljonko duunari saa palkkaa ja siellä istuu useita kansaedustajia, jotka eivät ole koskaan tehneet päivääkään töitä. He eivät voi tajuta, että työläinen se tätä Suomea elättää. Siellä on sitten helppoa vaan keksiä lisää kuluja...


    • Totuus_leviää

      Rockefeller vaati jo vuonna 2009 mahdollisuuta internetin sulkumiselle.

      • Totuus_pelottaa

        Ranska on kieltämässä Tor-verkot.


    • Ei_saa_jakaa_tietoa

      Iltalehti sulkee keskustelupalstan 10.12.

      Kauppalehti ajoi kaikki älykkäät keskustelijat pois vuosikymmenen vaihteessa ja kielsi puhumasta maahanmuutosta. Itse olin vain lukijana.

      • tällälaillatänään

        Eliitti haluaa ilmeisesti turvata oman bisneksensä poistamalla kaikki soraäänet ja vihervasemmisto haluaa, että pelkästään yhden aatteen propagandaa saa kirjoittaa.

        Harmi juttu heidän kannaltansa, että totuutta ei voi tällä tavalla piilottaa. Reaalimailman asiat tulevat todellisten kokemusten kautta esiin joka tapauksessa.

        Kovasti vihervasemmisto on jo koittanut saada mielenosoittajiakin uhriutettua vaikka fakta on se, että poliisi teki vain työtään ja antoi häiriköille tarpeeksi voimaa, jotta se tehosi.


      • oletmulqvist

        Vain lukijana...hahahaha mikä pelle.
        Ainakin pidit kovaa älämölöä viikkotolkulla kun et päässyt enää v*ttuilemaan ilman rekisteröitymistä sinne.


    • senkun.sulkevat

      Tuskin sivustojen sulkeminen mielipiteitä muuttaa. Ihmiset osaavat kumma kyllä käyttää puhelinta, nettiä, ja keskustella keskenään. On Facebookia, twitteriä, whatsappia ja on kai muitakin pikaviestimiä. Ja osaavat suomalaiset kirjoittaa vaikka englanniksi ulkomaisten lehtien kommentointi-osioihin.

    • sinnepävaan

      No, ainahan on sitten mitävittua. Ja on jo nyt.

    • Turha odottaakaan, että Suomi24:ää suljettaisiin. Ehkä joillekin keskustelupalstoille luodaan uudet säännöt, mutta koko portaalin sulkeminen ei onnistu.

      Muutenkin on ihan hyvä vain, että tämä maahanmuuttokeskustelu säilyy tämänlaisena tällä keskustelupalstalla. Muussa tapauksessa ne maahanmuuttoa vastustavat hajaantuvat häiriköimään muille palstoille. Ja kannattaa huomata, että on heilläkin ihan hyviä pointteja, kun ne ovat vain perusteltuja - eivätkä ole vain jotain "heittoja". Juurikin aiheesta keskustelu on ihan hyvä asia, koska jos jostain kipuillaan, keskustelu auttaa. Tämä nähty politiikka, jossa kaikki asiat kielletään ja vaimennetaan tapahtumattomiksi, on huonoa pakolaiskeskustelupolitiikkaa. Mielestäni kaikesta uudesta ja muuttuvista tilanteista pitäisi voida keskustella avoimesti ilman salailua. Missään ei ole vain yhtä oikeaa totuutta, koska tilanne elää koko ajan ja muuttuu joka päivä.

      • Hyvä_että_keskittyy

        Itse etsin keskustelupalstaa iltalehden jälkee. Onko se sitten tämä vai mikä se voisi olla?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      201
      1621
    2. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      58
      1031
    3. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      140
      954
    4. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      85
      912
    5. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      61
      906
    6. Tumman vihreä mercedes

      Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,
      Hyrynsalmi
      11
      790
    7. Martinan tarve valehdella.

      Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t
      Kotimaiset julkkisjuorut
      267
      782
    8. Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?

      "Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol
      Maailman menoa
      75
      727
    9. Olisitko oikeasti valmis rikkomaan

      Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk
      Ikävä
      61
      722
    10. Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla

      Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä
      Maailman menoa
      342
      721
    Aihe