Bailaamaan!
Onko masentavampaa juhlaa kuin joulu: Turhia lahjoja joista kukaan ei ole iloinen, pakkasta ja lunta, käydään hautausmailla, pimeää. HYI!
Thaimaahan bailaamaan ja tutustumaan ihaniin naisiin!
Haluaisin lähteä Thaimaahan jouluksi ihan vaan
3
131
Vastaukset 3
- EiMeMennäRyyppäämäänEi
Lahjoja ostetaan vain pienille lapsille nykyään ja lapselliselle vaimolle , ei muille.
Vietettyäni Jouluja ulkomailla , milloin Kanarialla , milloin Thaimaassa (yht.3kpl.)
,niin nyt osaan nauttia Suomen Joulusta , kun ei tarvitse hötkyillä
mihinkään suuntaan .
Siellä Kanariallakin on sitten pakko olla Joulukinkku ja on käytävä Joulukirkossa , mitä et välttämättä suomessa edes tekisi.
Lopuksi Ryysyrantaan ryyppäämään ! - Kynttilät_syttyy
Voi kun olisikin lunta ja pakkasta. Ulkomaanmatkoille on mielestäni parempiakin aikoja, kuin perinteinen ja tunnelmallinen suomalainen lyhyt joulu.
Kuinkas kävikään yhtenä tapaninpäivänä thaikkuturisteille Khao Lakissa? Olisikohan ollut parempi vaan silloinkin jäädä kotimaan pakkasiin? - naisnais
Mene Kempeleelle Jouluksi, siellä tapahtuu aina. On pukkia niin että riittää.
Minulle ei tule apinoita Jouluksi, mutta jotkut tykkää:
Kovin kovin TV:stä tutulle miehelle jouluvieraaksi 50 luku- ja kirjoitustaidotonta karvasta apinaa. Tälle miehelle joululahjaksi toivon perinpohjaista henkilökohtaista rikastustapahtumaa vieraiden kanssa, vaikka yksitellen tai ryhmässä joulupuun alla.
Kempelejouluvatulointia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan bisneksillä ei mene hyvin
https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/c46da6ab-340f-4790-aaa7-0865eed2336 Yrityksen konkurssihakemus on tullut kärä3271578Tiesitkö? Martina Aitolehden isäpuoli on tämä suosittu laulaja
Martina Aitolehti on seurattu julkisuuden henkilö. Lähipiiriin mahtuu muitakin tunnettuja henkilöitä. Tiesitkö, että Ma311289Jos SDP ei voita reilusti, persut kumoavat demokratian Suomesta
Näin tekisi ainakin Rydman seuratessaan idolinsa Trumpin mallia https://www.is.fi/politiikka/art-2000012187244.html5031201- 63995
- 73962
- 52740
Kiteen Pallon superpesisjoukkue pelaa huumeiden vaikutuksen alaisena
Huumerikos. Yleisesti uskotaan, että se seikka, että eräs KiPan pelaaja kärähtää huumeista, on vain jäävuoren huippu. M109726Mies, olenko ymmärtänyt oikein?
Ystävyys/salainen suhde/molemmat ovat täysin poissuljettuja asioita? Nainen75722Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl468657- 38632