Armeija 1/16 - alle 30 pv jäljellä

Hähähähähä

Nyt se alkaa sitten kuumottelemaan, onko muita, jotka astuvat armeijan harmasiin 4.1? Itsellä palveluspaikkana Porin prikaati, Säkylässä.

7

174

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Omar-karkitonhyviä

      Itse menossa Kainuun prikaatiin, hyvä juttu että saa päätökseen tämän saat*nan elämänkoulun!

    • hyväjuttuon

      Odotan innolla! Kohta se alkaa. Itse haluaisin jatkossa sotapoliisiksi mutta saa nähdä pääsenkö. Näillänäkymin haluaisin myös jäädä armeijan palvelukseen, mutta aikahan sen näyttää.

      • 2kautta15spolle

        Usko minua ja älä mene sotilaspoliisiksi. Aivan uskomaton gines-helvetti vartioiden yms. takia. Se mitä kerrotaan että spollet tekevät ja mitä YouTubessa on videoita kuinka sotilaspoliisit olisivat vain vyöryttämässä Kampin metroa jne ovat täyttä paskapuhetta. Ainakin Santahaminassa sotilaspoliisin hommat ovat ylivoimaisesti saaren paskimmat hommat. Ja kokemuksesta valitettavasti kerron. Ainoa hyvä puoli sotilaspoliisina lienee se, että teltta-aamuja on vähemmän kuin muilla. Mutta siihen se sitten jääkin.


      • uravalinta_ratkaisee
        2kautta15spolle kirjoitti:

        Usko minua ja älä mene sotilaspoliisiksi. Aivan uskomaton gines-helvetti vartioiden yms. takia. Se mitä kerrotaan että spollet tekevät ja mitä YouTubessa on videoita kuinka sotilaspoliisit olisivat vain vyöryttämässä Kampin metroa jne ovat täyttä paskapuhetta. Ainakin Santahaminassa sotilaspoliisin hommat ovat ylivoimaisesti saaren paskimmat hommat. Ja kokemuksesta valitettavasti kerron. Ainoa hyvä puoli sotilaspoliisina lienee se, että teltta-aamuja on vähemmän kuin muilla. Mutta siihen se sitten jääkin.

        No mutta, sehän riippuu siitä mitä haluaa armeijjalta.?? Jos haluaa tulevaisuudessa poliisiksi, ja turvata suomen sisäistä turvallisuutta on sotilaspoliisin koulutuksesta hyötyä.
        Jos sen sijaan haluaa puolustaa suomea oikeassa sotatilanteessa, niin sitten ilmavoimiin, ilmantorjuntaan, tykistöön, jalkaväkeen jne..


    • nxx

      Kävin omani vuonna nix ja nax -92, hengissä selvisin.

    • joukukimmo

      Armeija on raskasta aikaa suurin osa 347 vk armeijassa itse kotiuduin kesäkuussa

    • kafirittöihin

      Pääsette pojat kantamaan matujen laukkuja vok:eihin...Olette tahdottomia, kaljuksi kerittyjä orjapoikia. Teillä ei ole tippaakaan itsekunnioitusta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Janne Ahonen E R O A A

      Taas 2 lasta jää vaille ehjää perhettä!
      Kotimaiset julkkisjuorut
      106
      1718
    2. Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet

      Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K
      Maailman menoa
      127
      1462
    3. En kai koskaan saa sinua

      Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k
      Ikävä
      93
      1326
    4. Nyt on aika laittaa parit selkoon.

      Onko pareja täällä. Laita kirjaimet kuka tykkää kenestäkin ?
      Ikävä
      62
      1173
    5. The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."

      Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut
      Tv-sarjat
      10
      1058
    6. Saran ökytyyli käänsi katseita.

      On nyt kyllä Sara kasvoistaan, kuvan perusteella todellakin pyöristynyt ainakin kuvan perusteella.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      111
      1029
    7. Työttömille lusmuille luvassa lisää keppiä

      Hallitus aikoo kiristää velvoitteiden laiminlyönnistä seuraavia työttömyysturvan karensseja ensi vuodesta alkaen. Hall
      Maailman menoa
      216
      848
    8. Tiedän kaiken sinusta ja kaikesta

      Tiedän miten kärsit. Tiedän millanen oikeesti oot. Tiedän miksi valehtelit, tiedän miksi satutit mua. Tiedän mitä tapaht
      Ikävä
      57
      773
    9. Ootko huomannut miten

      pursuat joka puolelta. Sille joka luulee itsestään liikoja 🫵🙋🏻‍♂️
      Ikävä
      122
      763
    10. Miksi ihmeessä?

      Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek
      Ateismi
      20
      728
    Aihe