Kivitippua ei suljeta . Näinhän se meni ,niinkuin oletettiinkin ja tähän on tyytyminen.
http://m.iltalehti.fi/pakolaiskriisi/201512080110551_cm.shtml
http://m.iltalehti.fi/pakolaiskriisi/201512080110551_cm.shtml
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Myöhemmin suljettavia vokkeja ei vielä ilmoitettu.
Hyvä ettei suljeta. Antaa bisneksen pyöriä ja rahan virrata kuntaan.
Kunhan muistat juntti, että se raha on virrannut lähes aina pääkaupunkiseudun asukkaiden taskuista.
Tämä toiminta rahoitetaan joka ikinen päivä valtion täysin holttittomalla velanotolla. Bisnessanan käyttö kuvaamaan tätä toimintaa on irvokasta ja loukkaa jokaista rehellistä yrittäjää ja veronmaksajaa Suomessa.
Suomessa ei ole rehellisiä pk-yrittäjiä. Toivottavasti tämä mamutulva on nyt tämän puljun loppu. Jos tippu on vielä kivessä 2040, niin on kepumafia suorittanut oikein alkiomaisen ihmeen.
Varmasti suljetaan tai vaihtoehtoisesti jää vain perheellisten onnenonkijoiden paikaksi.
Tunteeko kukaan mitä kunnan paskakuskit ovat asiasta sanoneet. Onko kellään tietoa kuinka monta putkimiestä on tarvittu tipussa vastaanottokeskuksen aloitettua toimintansa. Jostakin kuulin, että paska vuotaa jo Lappajärven kirkonkylälle asti. Hätää kärsineet eivät ole Irakissa tottuneet sisävessaan, hökkelin yhteydessä on yleensä reikä jossakin huoneessa johon istutaan ja paskannetaan.
“Erikoista, että turvapaikkabisneksen katteet ovat Suomessa paremmat kuin hotelliliiketoiminnan. Miksi vastaanottotoiminnasta maksetaan niin ruhtinaallisia korvauksia, että matkailuyrittäjien kannattaa sulkea ovet turisteilta ja ottaa tilalle turvapaikanhakijoita”, hämmästelee kunnanjohtaja Nieminen.
Huokaus :(