Kun heitä olisi eniten tarvittu vastustamaan nationalismin ja fasismin kaikkia muotoja Senaatintorilla? Kuvottavaa kun tuhatkunta ihmistä huutaa äärioikeistolaista Finlandia-hymniä muka tosi sivistyneinä ihmisinä ylioppilaslakki päässään!
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1449548110183.html
Missä anarkistit olivat nyt
3
189
Vastaukset 3
- Analkisti-
Analkaistaa
- fsdjf
frefd
- No-mikä-ettei
"Pata kattilaa soimaa." Ai niin, "Vasemmistolainen väkivalta on parempaa kuin oikeisolainen, Lue: äärioikeisto.
Lainaus: Li Anderson.
Pullasorsien vallankumous, ts. pilalle passattujen pikkukersojen metelöinti ja paikkojen särkemistä kun kaikki on saatu valmiina nokan eteen ja vielä sitä parasta sorttia. Kyllä siinä Che Guevaaraakin naurattaisi moinen touhu. Tyyppi sentään menetti henkensäkin asiansa puolesta, joka sivumennen sanoen on väkivaltakoneiston lihamylly alusta lopppuun. Ensin tapetaan "vastustajat" ja kun ne on tapettu, aletaan tappamaan "tovereita" lännenelokuvien kaksintaistelumalliin, sillä nopinhan voittaa aina, eikä "Hämeen hitain".
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 112749
- 39685
Poliisin potkija
Kukahan oman elämänsä sankari oli potkaissut poliisia? Iltalehdessä oli juttua.19670Sinä mies olisit
ollut se kenet haluan. Edelleen pidän sinua kaikkein ihanimpana ja tärkeimpänä. Kukaan muu ei ole niinkuin sinä. Mutta s32629Miksi jätit minut
Epätietoisuuteen? Tiedän että pelkäsit mitä siitä seuraa jos asiat tulevat mutta silti. Miksen merkinnyt tarpeeksi?38557Kun et ota yhteyttä, tarkoittaako se
Että olet menny elämässä eteenpäin ja et myös toivo minulta naiselta viestiä enää?63526- 34525
Tykkäisitköhän todellisuudessa jutella
Minun kanssa kahdestaan, vai onko tämä palstailu enemmän sinun juttu minun suhteen?50519- 70504
- 63491