Älä kumarra petoa

Raamattu kertoo miten pedon kumartajille käy. Islam on peto jota ei pidä kumartaa eikä hyväksyä millään. Älä siis edistä toiminnallasi islamin vaarallista leviämistä.
11<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

iSLAM on SAASTAA! Saasta on saatava maasta pois, jos ei hyvällä niin sitten pahalla! Ihmisten päät on sekoitettu jotta Saatana saa huseerata mielin määrin!
iSLAMILLE POTKU PERSEESEEN, vuohennussijat pois Suomesta!

Äänestä
  • Alkuperäinen kristinusko on yhtä saatanallista kuin Islamin sharia-lahko. Huorat kivitettiin myös kristittyjen lynkkausjuhlissa ja miekallahan kristinuskoa on levitetty "pakana-maihin" vuosisatojen ajan.
    Meillä ns. länsimaissa on vallalla kristinuskon vesitetty versio, jossa "muovi-jeesus" otetaan yläkaapista esiin aina tilanteen niin vaatiessa. Hyvä esimerkki on juuri lähestyvä joulu.
    Muuten palvotaan maallista hyvää ja mammonaa, eli siis valtaa ja rahaa(on sama kuin kultainen vasikka).

    Äänestä

Raamatun peto tarkoittaa kylläkin rahaliittoa jonka etuna on ajaa klobalisaatiota ihmisyyden edelle. Islamista Raamattu ei kerro yhtään mitään. Ainoastaan ennustuksen jossa Jumala siunaa Ismaelin jälkeläiset suureksi kansaksi. Ismaelista polveutuvat muslimit.

Äänestä
  • Muslimin työt ovat vaan Jumalan sanan vastaisia. Ja koko islam on pelolla ja miekalla hallitsemis järjestelmä jossa ei ole mitään kotoisin hyvästä Jumalasta. Pysykää erossa siitä ennekuin se sekoittaa pään. Sen sijaan turvatkaa hyvään Jumalaan ja Jeesukseen älkääkö seuratko pahaa. Aikanaan islamit ja koraanit palavat tulimeressä niinkuin kaikki epäjumalat. Muhamedin suurin synti oli se ettei tunnustanut Jeesusta pelastajanaan. Puhumattakaan siitä et oli pedo ja murhaaja jne..

    Äänestä

Mitä helvetin saastaa? Se on sotilaskansan toimintaohje, jonka tarkoitus on alistaa kaikki muut. Se on siinä looginen ja johdonmukainen. Miksi se siis on saastaa? Omilla ydinalueillaan ne on toimineet näin. Kun sinne mennään kylään, se on syytä hyväksyä. Täällä meidän on syytä edellyttää, että he kunnioittavat meidän normejamme.

Äänestä

ISIS on peto ja toinen peto tulee lännestä ja se on riistäjän saatana.

Äänestä

Forgotten in his reich of shadows
The Lord of evil was finaly given a name and a place
Who was betraying us? I guess you know
There would be more than one name to name
...so they sing...
https://www.youtube.com/watch?v=O5aIZv-Auxk
I will show - I will show
I will show your Reich of gold
And I will show - I will show
I will show your real friends and foes...

Äänestä
  • "Ensi katsomalta näyttää ainoalta mahdollisuudelta se, että maan päälle tulee ennen lopullista tuomiota tuhatvuotinen onnen aika, jolloin Kristus hallitsee yhdessä omiensa kanssa."
    Viimeinen tuomio 20:11-15:
    Ilmestyskirjan viimeinen sykli on tullut huippukohtiinsa.
    Saatanan valta on nyt murskattu perusteelli­sesti ja lopullisesti.
    Siihen liittyen pidetään viimeinen tuomio, jolle kutsutaan kaikki, elävät ja kuolleet, suuret ja pienet.
    "Valtaistuimella istuvan" - siis pyhän Jumalan - eteen tulevat kaikki ja ihmiset tuomitaan.
    Tämä tuomio on kuvattuna jo Vanhan testamentin puolella (Dan. 7:9-10.
    "Jonka nimeä" ei ollut Karitsan elämän kirjassa, heitettiin tuliseen järveen...
    ----------

    https://fi.wikipedia.org/wiki/Tuhatvuotinen_valtakunta

    Äänestä

Minä kumarran ainoastaan Pyhää, Kaikkivaltiasta Jumalaa, ja Hänen Poikaansa Jeesusta Kristusta.

Äänestä

Vittuuks siinä valitat? Konttaa arkkipiispan perässä. Pidä hame löysänä.

Äänestä
  • Ime homokansanedustajasi siitintä! Okei?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Petoonirtiiiii kirjoitti:

Raamattu kertoo miten pedon kumartajille käy. Islam on peto jota ei pidä kumartaa eikä hyväksyä millään. Älä siis edistä toiminnallasi islamin vaarallista leviämistä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu