Makasiinitorille, rahanmahtisuku Ruotoistenmäen metsänhoitoyhteisö- torikulman rakennushanke kalskahtaa kerta kaikkiaan jäähallin-monitoimihallin tyyppiseltä jallitukselta. Kappas vaan, nyt siihen on jo suunniteltu kaupungin imetyskoppi esitetään ostettavaksi varastotilaa--eli " ostetaan kaupungille nimellisesti varasto" - leskisen junailemaa toisintoa, vai mitä? Minkä kerran on oppinut, niin miksi ei toistamiseen käytetä kikkailua, veronmaksajien rahaa rikkaan rakennusfirman taskunpohjarahoitusta ylläpitämään.???!!
Ei kuulkaas jää tähän, nyt aukeaa molokin pää, nyt en osaa vielä sanoa, onko kyseessä poliittisen vanhakarjujen mielipuuhasta ala-vai yläpään virtaukset.
http://dynasty2.pyhajarvi.fi/cgi/DREQUEST.PHP?page=meeting_frames
Ei kuulkaas jää tähän, nyt aukeaa molokin pää, nyt en osaa vielä sanoa, onko kyseessä poliittisen vanhakarjujen mielipuuhasta ala-vai yläpään virtaukset.
http://dynasty2.pyhajarvi.fi/cgi/DREQUEST.PHP?page=meeting_frames
Vastaukset 6
Vanhimmat
Mene töihin juuttaan pökiö!!
Hophop nukkumaan siitä!
Nyt on aika sulkea pullonkorkki. On merkillistä ajattelua, uuden rakentaminen onkin niinkuin kommarit ennen nimitti: TAANTUMUSTA
hetkinen, älkäähän nyt noin. hallin kupeessa on vastaava varastotila...pesäpallokentän ja urheilukentän käyttöön. höpöjä ovat puhelleet, romuja ja tyhjää..hintavat neliöt.
Aloituksessa on ainesta, oikeasti. Jäähalli, yhtiö kuin onkin, saa veronhelpotukset vuosikymmenen ajan ja lopulta kaupunki joutuu taipumaan eli omaksi ottamaan koko paskakasan syliinsä, ja tarpeellista korjausta myöten.
kaupunki eli valtuusto, hallituksen töppöilyistä tosin, tärväsi jo huikeat remonttirahat rinnevaaran farssiinsa. miljoona tai sitä luokkaa.
Milläs sitä jäähallia enää kunnostetaan, kun samojen äijien (Jukka , paavo ym) kuprut pitää veronmaksajien maksaa, heidän noviisimaisten virkavirheidensä takia?
Ja taas maksellaan yksityiselle yhtiölle maksuun pantuja kiinteistöveroja.
Onko halli suljettu?