..ainakin rasisteilta jotka ovat jo pitkään kirjoitelleet vihakirjoituksiaan Iltalehden keskustelupalstalle. Kiitokset Iltalehdelle, että sulkee rasistisen keskustelupalstansa!
Huomenna kaikki on paremmin :)
Huomenna kaikki on paremmin :)
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 33
Vanhimmat
Suvakkien vihakirjoitukset kumminkin sallitaan. Ne ovatkin kaikkein kauheimpia kirjoituksia mitä olla voi, näennäisen hyvyyden viitan alta pursuavaa raakaa väkivaltaa, syrjintää ja oikeuksien polkemista sekä sananvapauden tallomista suohon. Ja tottakai pisteenä i:in päälle, tosiasioiden peittelyä, totuuden vääristelyä sekä tasa-arvojen raiskaamista.
Ei sillä kiellolla ole mitään merkitys, jos iltapaskoihin tai míhinkä tahansa valta- eli valhemediaan tulee juttua vaikka Suomen talouden tilanteesta, esim eilen, että vienti on tippunut 11 %, m-kirjaimella alkava asia ikään kuin kiertää talousasia-kommentointiin, koska kaikki vaikuttaa kaikkeen.
Kun valtamedia estää kaikkien juttujen kommentoinnin, niitä lukee noin 5 % kansasta (suvaitsevaisto), raiskauksien kentällä jatkuessa, se on viimeinen naula valtamedian arkkuun, kun meillä-on-unelma-pölvästit kehuvati toisiaan linjalla, multikultti on rikkaus, ;-))
Suvakkien teot ovat maanpetokseen verrattavia rikoksia. Ei isänmaanpetosta ole missään maassa arvostettu koskaan.
Sitten ne kaikki kirjoittelijat tulee tänne! Suoli tukkeutuu...
Päiväunet on nyt loppu.
Jep, rasistien, äärioikeistohihhulien ym. roskasakin.
Täällä on muutama hyyskänpaska, jotka vihaavat suomalaisia!
Ketä nämä reppanat oikein ovat???
lesbiaanitrolleja?
"Täällä on muutama hyyskänpaska, jotka vihaavat suomalaisia"
Niin missä? Oletteko jossain suomalaisessa mielisairaalassa?
http://www.iltalehti.fi/keskustelu/
Kentän tulee sisältää muutakin kuin linkkejä
Yle, sulkekaa suomi24, koska te moderoitte tätä palstaa #yle kiitos tästä sulkekaa suomi24! Rasistit kastaaroitava
Jassoo yle kan dra til helvete og ta deg med jävlig fjols!
Ylhäältä kävi käsky ylen oli mentävä DDR aikaan samaa tottelee is
Pitää saada aikaan sellainen keskustelupalsta, jolla kaikki ovat samanmielisiä. Kaikki tykkäävät kehitysmaamajen invaasiosta. Kaikki tykkäävät islamista. Kaikki tykkäävät homoista, lesboista, feministeistä. Kaikki haluavat monta suurmoskeijaa Suomeen. Kaikki haluavat Guggenheimin Helsinkiin.
Kukaan ei voi sietää persuja. Kukaan ei halua esteitä islamkulttuurin leviämiselle. Kukaan ei halua olla isänmaallinen. Kukaan ei kannata puolustusmäärärahojen lisäystä. Kukaan ei kannata presidentti Niinistöä. Kukaan ei tykkää suomalaisesta kulttuurista.
Näin oltaisiin kaikki samanmielisiä kirjoittelijoita ja kivaa olisi kaikilla!
Lue koko tiedote asiasta täältä!
"Yleisradio alkaa moderoida Suomen suurimman sosiaalisen median Suomi24:n keskusteluja joulukuun ensimmäisestä päivästä lähtien.
Pitkään jatkunut keskustelu sananvapaudesta avoimilla keskustelufoorumeilla on saamassa eräänlaisen päätöspisteen, kun aiemmin avointa keskustelukulttuuria ylläpitänyt Suomen suurin sosiaalinen media Suomi24 aikoo ulkoistaa keskustelujensa moderoinnin. Yhteistyökumppaniksi on valittu Yleisradio ja moderointi alkaa heti joulukuun 2015 alussa.
"
Se onkin hienoa että sananvapautta rajoitetaan. Eihän se nyt millään kuulukaan demokratiaan:)
Huomenna laskevat lukijamäärät ja sehän tietää mainostajien kohdalla sitä, että...
Hyvä että lopettavat jostain syystä en usko pätkääkään mitä tuo iljettävämpi ja epäuskottavampi iltapäivälehti tuubistaan suoltaa
https://www.facebook.com/Iltalehti-ja-uskottavuus-1652101755072851/
Tämän sananvapauden puolustamisen takia olenkin kirjoittanut jo 18 vuotta sitten lähinnä yhdysvaltalaisiin ja austraalialaisiin "pieniin" medioihin.
Suomessa ei kirjoitukseni saa mitään palstatilaa, mutta näissä kahdessa maassa saa. Kiitos sanvanpauden, kun ulkomaalaisetkin huomioidaan pienen suomalaisvähemmistön puolesta puhujana. Suomeksi ja englanniksi.
Pääteemana on suomalaisten siirtolaisuus Yhdysvaltoihin ja Austraaliaan 1800-2015.
YLE ja suvakit lukekaa mitä poliisit kirjoittaa näistä teidän lemmikistä!!
Eivät tunne itseään turvallisréksi kun pitää vastaanottopaikoihin erottalemaan teidän "kultamuruja" monta kertaa viikossa , jatkaa tappelua vaikka poliisi tulee paikalle "vääräuskoisia"kun ovat niin ei välitä.
Koska ensimmäinen poliisi menettää henkensä silloin sytää suvakit poliisia eihän kultapojat tee mitään pahaa, HERRA JUMALA ottakaa järki käyttöön ajakaa helvettiin kaikki "oikeauskoiset"koirat,
Eikös se Iltalehden toimintapa ole aika ristiriidassa tälläisten lausuntojen jälkeen...
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1449285823767.html
kun tuossakin huudellaan avoimuuden perään mutta tämähän valmedian tapa ja silloin ne vähätkin siirtyy vaihtoehtomediaa lukemaan.
Samaahan se koskee YLE:n mielipiteitä ja yksipuolisia näkökantoja ei voi kommentoida heidän sivuillaan.
Yle toimii hyppyrotan tavoin kaikki hyvin ei olekaan mitään matujen tekemiä rikoksia
Iltaaamupäiväpaskaa, toivottaa kaksi iltapaskaa. Iltapaskat tulee heti aamulla.
Iltalehden keskustelu foorumi meni pilalle jo rekisteröinti pakon jäljiltä. Aivan sama että lopettavat kokonaan. Vapaa keskustelu on jostain syystä peikko suomalaiselle medialle.
Ilta-paska-Lehti sensuroi jo kaikki PÖPILÄÄ kritisoivat viestit !
Sairas Iltalehti.
Paljonko Pöpilä maksoi lahjuksia DDR-tyylin sensuroinnista Ilta-paska-Lehdelle.
Suomi on maahantunkeuduttajiensa kanssa kuin Neuvostoliitto aikoinaan, on virallinen valtion totuus ja sitten on se kansan tarkoituksenmukaisesti tukahdutettu todellinen totuus...
Neuvostoliitossa kukaan ei julkisesti uskaltanut valtion levittämää valhetta ja petosta arvostella tahi kyseenalaistaa, mutta kansan syvissä riveissä kenelläkään ei ollut epäselvyyttä siintä missä mennään, muun muassa huumori auttoi selviämään tästä yli.
Tarpeeksi kauan kun kansaa valheilla sitten kyykytettiin niin lopultahan se pinna täyttyi sielläkin aivan kuten Ranskassakin on viime aikoina alkanut käymään, kansa sai viimeinkin tarpeekseen suvakkivajakkien pakkomamuttamisesta...
Mitää kuuluu kukkuluuruu, Bilderberg-pölvästi A. Jääskeläinen ja shakkilauta-rappari L. Kivinen, joko olette menossa maan alle. ;-)) Ottakaa juoppo-uutisrunkku Rönkä ryyppykaveriksi ja perseidenne nuolijaksi. :-)))
Tätä samaahan Suomessakin tehtiin Kekkosen ajasta Koivistoon kun Neuvostoliittosta sai vain lausua yhtä ja samaa liturgista sanaa.
Silloin valtamedialla oli mahdollisuus kun ei ollut vaihtoehtoja suomenkansalla ja vieläkin elävät tuossa menneisyydessä jo ihan poliiseistakin lähtien mutta nyt saa tietoa muualtakin ja siksi ovat paniikissa.
Kyllä, kyllä, suvaitsevaisuutta vaan suvakkien ehdoilla ja johdolla, mennään samaan tilanteeseen ennen kuin tätä nettiä oli näin yleisesti ottaen koitit kirjoittaa vaikka paikallislehden palstalle epäkohdista ja näkemyksistä, moderoitiin ja kirjoituksia ei julkaistu, mitähän tällä netti paskalla on enää tekemistä paljon missään, se vain saatiin hankimaan nyt se on lähes pakollinen olemassa määrättyjen asioiden hoitamiset tai sitten joku hiton älyluuri että saadaan seurattua, ja on kaiken maailman virusten sun muiden paskojen armoilla.
Arvasin tämän kirjoitin heti alkuun tänne nettiin kun tajusin homman, tämän paskeen kun hankin ja opin sitä käyttämään, että eivät anna jutun jatkua näin tämä sontaluukku ei ole kun seurantaan ja rahastukseen tarkoitettu.
Tosin varmaan MPC.n ym. monien muiden ja tämän suomi24 moderoinnin sekä uudistusten myötä monet kirjoitukset hävitetty, sekin juttu että lähes 3 v. aikaisemmin, tajusin tuon web kameran etäkäyttö tietämättäsi, ja kuuntelu homman, sekä koneen tiedostojen tutkimisen, ja niistä seuraavien mahdollisten kiristysten ym. tapahtumien myötä kirjoitin tänne nettiin useasti asiasta, juttelin ihmisten kanssa nauroivat päin naamaa käskivät kääriytymään folioon, väittivät että se on mahdotonta. Kun sitten uutisoitiin web kamera ja muista etähallinta tekeleistä sekä E. Snowden paljastuksista, että sellainen ohjelma on hakkereilla käytössä jopa tätä Suomen pohjolaa myöten, koitin keskustella naurajien kanssa asiasta muistatteko asiaa, muljauteltiin silmiä ei sanottu mitään muuta kun korkeintaan ja näytettiin naamalla norsun sitä.
Nyt iskee Mao Zedong ym. kaikki samaan muottiin sensuuri, kirjoitellaan tai julkaistaan vain niitä suvaitsevia mukavia ja ns. joidenkin (määrätyn ryhmän) mielestä hyviä asioita, ei kerrota epäkohdista ja siitä kuinka paljon on vastaan väkeä määrättyjä asioita, sehän on sitä demokratiaa ylimmillään.
Kas kummaan kun valtaa pitävät joutuivat kohtaamaan todellisuuden missä oloissa todella kansa elää, ja suuret joukot eivät olekaan heidän eteenpäin puskemien juttujensa taustatukijoita, vaan jopa vastustajia haluamassa jopa heidän eroaan tai tasapuolisuutta asioihin, sekä eivät välttämättä pidä pärstäkertoimestaan vaikka olisi minkälainen aasin tai hevosen pepsodent hymy, homma siis todellisuus ei ollutkaan niin miellyttävää.
Ei se tuonutkaan kovasyyhyä vaan alkoi jopa repiä tärykalvoja ja tuomaan stressiä sinne aivolohkoihin niin kuin kansallakin useasti taitaa asioista olla sekä heidän päätöksistään ettei pelkät selittelyt ja juttelut, juuuuuu ymmärrämme että nämä ovat kipeitä leikkauksia, ei riitä eikä kelpaa kuitenkin heidän hyvävelikerhojen vieläkin paremmin ansaitsemiseen, suoranaiseen ökyilyyn että pitäähän sitä nyt pahanpäivän varalle olla vähintään se 10 000 000 ja kattoa ei ole, suuremmat osat osan kun saisi vielä piilotettua, tuon verranhan pitää joka päivälle pelkästään lompakossa, siis joka päivälle, tiedä mitä juolahtaa mieleen joka päivä hankkia onhan se 10 000 000 ehdoton minimi raja.
Vai kuvittelivatko he että kaikki kansa on liikkeellä kahvitelemassa, makkaroita ja soppianne syömässä toreilla heidän vaalikierroksillaan heitä kuuntelemassa, hyväksymässä ja nielemässä kaiken sen sonnan, ja näiden jälkeen kehumassa heitä täällä palstoilla ja ihmettelemässä ja ylistämässä, on se vaan tuo hallintokoneisto Hienoa Väkeä kun saavat kaiken urkittua ja noin hienosti ku*tua silmille ja syötettyä pa*kaa kansalle, ja oma pankkitili sen kun kasvaa *aleluja.
Ja kostoksi tuosta sananvapauden rajoittamisesta kenenkään väkänkään valveutuneen ei kannata käydä iltalehden(tarkoituksella pienellä!) nettisivuilla enää ikinä, piste.
Uuden maailmanjärjestyksen touhu on kutakuin sitä, että jostain sanotaan, mitä mieltä saa olla. Jos on jotakin vastakkaista mieltä, niin vaino seuraa. Näin näkisin asian.
Kaikkien täytyy olla samaa mieltä on alkanut suurin mielipide muokkaus valta median avulla sanotaan et matut rikastaa meitä ongelmat käännetty maton alle
TÄMÄ AVAUS oli jo v:lta 2015 ja jälleen saamme ukaaseja, ilmoittaja ja uhkailija on vaan joka kerralla eri tyyppi eri intresseistä alkunsa saanut!
Tammikuun 2016 uhkauksen kansalle vihapuheesta asetti "nössön tampion näköinen" poliisijohtaja Helsingistä joka myös lakimies poliisin vaatteissa on huvittava näky Lasse Aapio.
Mies josta itsestään tehtiin tammikuussa niinikään tutkintapyyntö entisen kollegansa nimissä yllättäen tapaus huumerikollinen J. Aarnion tutkintaan liittyen!
---
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2016012020980492_uu.shtml
Helsingin poliisipäälliköstä uusi tutkintapyyntö - taustalla outo palaveri
Keskiviikko 20.1.2016 klo 03.57
Kyse on epäilystä, jonka mukaan Helsingin poliisikomentaja olisi yrittänyt vaikuttaa Aarnio-todistajina kuultaviin poliisipäälliköihin.
Vuodenvaihteessa jätetyn tutkintapyynnön taustalla on eläkkeelle jäänyt korkea poliisiviranomainen. Hän haluaa selvityttää, yrittikö poliisipäällikkö Lasse Aapio vaikuttaa Aarnio-todistajina kuultaviin läheisiin alaisiinsa Helsingin poliisilaitoksen johdossa.
Outo palaveri
Valtakunnansyyttäjänvirasto (VKSV) sen enempää kuin tutkinnanjohtajaksi määrätty kihlakunnansyyttäjä Pertti Lahtiola eivät suostu edes kertomaan, milloin tutkintapyyntö on tullut saati ketä tai mitä se koskee.
Iltalehden eri lähteistä saamien tietojen mukaan kyse on noin vuosi sitten Aapion koollekutsumasta tilaisuudesta, jossa käsiteltiin meneillään olevan Aarnio-vyyhdin Trevoc-haaraa.
Aapio olisi kutsunut puolenkymmentä lähialaistaan Pasilan poliisitalolle palaveriin, jossa oli tarkoitus informoida vyyhdin taustoista ja senhetkisestä tilasta. Paikalle kutsuttuja poliisipomoja kuultiin myöhemmin todistajina Trevoc-istunnossa.
IL:n tietojen mukaan tutkintapyynnössä hämmästellään maan merkittävimmällä paikalla olevan poliisipäällikön ohjaavaa toimintaa asiassa.
Tutkintapyynnön jättänyt ex-poliisipomo ei kuitenkaan halua kommentoida asiaa miltään osin.
- Haluan vain totuuden esiin ja sen mikä kuuluu poliisin toimivaltaan, hän perustelee VKSV:lle jättämäänsä pyyntöä.
Uhkaamista?
Lasse Aapio toimi huumepoliisin päällikön Jari Aarnion esimiehenä, jolla oli valvontavastuu Aarnion toiminnasta. Häntä on kuitenkin toistaiseksi kuultu vyyhdissä vain todistajan ominaisuudessa.
Aapion mahdollisesta vaikuttamisesta Aarnio-todistajiin oli jo aiemmin tehty myös toinen tutkintapyyntö. Siinä pyydetään tutkimaan, onko Aapio syyllistynyt oikeudenkäytössä kuultavan uhkaamiseen järjestäessään ainakin kaksi palaveria Aarnio-oikeudenkäynnissä todistajina kuultaville entisen huumepoliisin tutkinnanjohtajille ja tutkijoille.
Joulukuun alussa käräjillä todistaneet kaksi huumepoliisia kertoivat, että Aapio oli kehottanut palavereihin osallistuneita valitsemaan puolensa. Rikosylikonstaapeli Juha-Matti Kemppinen kertoi puhuvansa monen kollegansa puolesta.
- Moni on kääntynyt puoleeni ja pyytänyt, että toisin asian esiin, hän sanoi IL:lle.
Kemppisen mukaan osa poliiseista koki Aapion puheet selvänä uhkailuna.
Iltalehti ei tiistaina tavoittanut lomalla olevaa poliisikomentaja Lasse Aapiota.
RISTO KUNNAS
[email protected]
---------------------------------------------------------------------------------------------
http://www.lakimiesuutiset.fi/artikkelit/2014/6-2014/lasse-aapio-lakimies-poliisin-vaatteissa/