Poliisi EI MYÖNNÄ naispoliisin RAISKAAMISTA!

Rrraisk

Apulaispoliisipäällikkö EI SUOSTU MYÖNTÄMÄNN, että NAISPOLIISI RAISKATTIIN Hennalan vastaanottokeskuksessa turvapaikanhakijoiden toimesta! Poliisi KIISTÄÄ KAIKEN!

"Useilla eri epävirallisilla uutissivustoilla ja sosiaalisessa mediassa on levinnyt kulovalkean tavoin tieto, että Hennalan vastaanottokeskuksen piiritystilanteen yhteydessä olisi raiskattu poliisi.

Seiska tavoitti apulaispoliisipäällikkö Tero Seppäsen, joka kiistää asian.

– Siellä se kuulemma leviää, mutta meillä ei ole tällaista tietoa, niin ei se pidä paikkaansa meidän tietojemme mukaan. Siellähän puhutaan myös miespuolisesta poliisista, olen kuullut. Ei tosiaan ole semmoista tietoa meillä, Seppänen vakuuttaa.

Hennalassa sattui marraskuun alussa välikohtaus, jossa poliisipartiot joutuivat kymmenien turvapaikanhakijoiden uhkaavan käytöksen kohteeksi. Helsingin Sanomien mukaan miesjoukon piirittämä poliisipartio joutui pakenemaan uhkaavaa tilannetta käyttämällä kaasua ja patukkaa.

Apulaispoliisipäällikön mukaan asia on yhä selvityksessä.

- Lähtökohta on se, että tapahtumapaikalla olleilla poliiseilla on paras tieto siitä, että tuleeko laatia rikosilmoitus. Tässä vaiheessa näyttää siltä, ettei ole kirjattavaksi asti rikosta tapahtunut. Tässä nyt kuitenkin selvitellään asiaa ja ehkä tullaan pohtimaan myös sitä, että olisiko rikosilmoitus pitänyt tehdä, Seppänen pohtii."
http://www.seiska.fi/Viihdeuutiset/Raiskattiinko-poliisi-Hennalan-vastaanottokeskuksessa-poliisi-vastaa/1089612

http://riippumatonmedia.com/2015/12/09/uutissivuston-kohuvaite-naispoliisi-raiskattu-hennalan-pakolaiskeskuksessa/

44

617

    Vastaukset 44

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • EiKielt3stiEnnenKukonLau

      Onpa kummaa, kun ei sitä kieltävää vastausta näiltä millään saa. Tässäkin tapauksessa "ei meillä ole sellaista tietoa, niin ei se sitten pidä paikkaansa".

      Sitten _jos_ tulee myöhemmin vuoto tai vahvistus, että raiskattiin, voi tuo Seppänen ainakin omasta mielestään väittää, ettei valehdellut, vaan ettei vain ollut sellaista tietoa....

      • sisäpiiritieto

        Minulla on Hennalan tapauksesta varma sisäpiiritieto. Mitään raiskausta tai seksuaalista ahdistelua ei ole tapahtunut. Kyseessä on malliesimerkki siitä kuinka huhu lähtee elämään omaa elämäänsä, ja ehkä sitä on tässä tapauksessa hiukan ruokittukin.


      • eieioototta

        eli taas tuli pettymys kerrostalopolttajille. voi mähnä.


      • SaasNähdä

    • Hölmölä_kertaa_tuhat

      Kun mamujoukko tekee poliiseja kohtaan väkivaltaisen vapaudenriiston ja raiskaa poliisin, niin mitpä pienistä rikossyytettä nostamaan. Mutta kun yksi anoa suomalainen esiintyi lakana päässä niin heti koko poliislaitos hälytettiin kiinniottamaan Suomen vaarallisinta rikollista.

      Edes Hölmölän saduista ei löydy yhtä vähä-älyistä toimintaa, kuin mitä maan virkamieskoneisto pliisi mukaanluettun, harrastaa rasikaajien suojelua ja yltäkylläisyydessä elättämistä.

      • Onkohan tuon lakanapellen vuoksi vieläkin käynnissä kovat kriisipalaverit ja kynttilänpolttajaiset tuolla tapahtuma paikalla ? Että silleen.


      • pörrrrr

        Pitäähän joku sijaiskärsijä saada nöyryytykseen kun ei noille maan valloittajille voi enää mitään. Helpompaahan se on pamputtaa suomalaista mielensä ilmaisijaa! Tai jahdata mopopoikia tietäen että ei isompaa harmia ja uhkaa ole heistäkään! Ainakaan ihan maata kaatavaa kuten noista maahan tunkeutujista!


    • erilakitoisille

      Jos viimeinkin tekisivät sen rikosilmoituksen niin tulisi julkiseksi ja totuus paljastuisi.
      Kyllä jos kyseessä olis kantasuomalainen niin vietäisiin ja lujaa....

      • Tn-päättelyä

        Tutkintapyynnön voi tehdä kuka tahansa, jos epäilee, että joku on syyllistynyt rikokseen siellä.

        Oma veikkaukseni on, ettei sentään raiskausta kun muuten olisi VOKin piha pian täynnä poliisiautoja, ja tuskin olisivat antaneet suosiolla raiskata vaan aseella olisi ammuttu tai vaihtoehtoisesti neemut olisivat saaneet aseet vietyä ja ammuttua poliisit, mutta päälle kävivät joukolla, joten pamppua joutui viuhuttamaan ja kaasua suihkimaan. Irrottautumisen jälkeen ovat tuumineet, etteivät halua takaisin apinahäkkiin selvittelemään ja hakemaan päälle kävijöitä, ja siksi eivät tehneet rikosilmoitusta.

        Voi toki olla toisinkin, mutta todennäköisimmin noin.


    • Poliisinoppia_ikä-kaikki

      Ainakin päivän muussa uutisoinnissa alkaa jo rivipoliisienkin "rivit rakoilla" sietämisessä, eli annetaan lausuntoja kuten tässä IS:n artikkelissa, missä poliisi kertoo voimattomuudestaan pakolaiskeskusten arjessa! Huom. ARJESSA!
      ----------------------------------------------------------------------------------------------------
      Poliisit kertovat tehtävistä vastaanottokeskuksista – ”Vastassa usein aggressiivinen väkijoukko”

      - ote tekstistä:

      "Keskuksissa on atleettista nuorta miestä, jotka eivät tunnu välittävän mitään meidän maamme tavoista tms. Me vääräuskoiset emme ole mitään…sen partiot olivat mm. viime yövuorossa huomanneet kun menneet häiriökeikalle (pakolaiset tappelivat keskenään), jossa porukka ei reagoinut poliisin tuloon millään tapaa. Poliisi oli ollut ilmaa, ja kun poliisi oli jättänyt ulko-oven auki muita partioita varten, niin oli joku pakolainen laittanut oven kiinni yrittäen lukita osan poliiseista ulos. Outoa toimintaa."

      http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1449571619355.html
      ---------------------------------------------------------------------------------------------------
      Toisaalta tämä on erittäin hyvää koulutusta poliisien moraalille, ja varsinkin nuoremman ja innokkaimman poliisikunnan ylireagoinneille monissa pienissäkin asioissa!?
      Kun oppivat mamujen kanssa kunnioittavampaan "asiakaspalveluun" johan olettaisi että myös kantaväestöä aletaan kunnioittaa heidän palkan maksajina!?

    • niknakpenis

      Mietikääs nyt oikeasti, kuka haluaa olla vuona 2015 "Vuorovetten prinssi"
      Miehen raiskausta ei myönnetä, se ei ole uskottavaa, joten kuka kykenee ottamaan se leiman. Mielummin on hiljaa, kuten tuhannet raiskatut sukupuoleen katsomatta.

      Epäuskoisia kehoitan katsomaan elokuvan Vuorovetten Prinssi Nick Nolte
      https://fi.wikipedia.org/wiki/Vuorovetten_prinssi
      Jos arvostaisitte ihmistä, olisitte huomanneet mediassa uutisia joissa on kerrottu miehen miehen raiskaamisesta.
      http://www.stara.fi/2012/12/15/mies-katsoi-pornoelokuvan-raiskasi-joukon-kanoja-hengilta/
      http://www.voice.fi/pop/hullu-maailma/sairasta-orankia-kaytettiin-seksiorjana-ilotalossa-ei-herkille-47181
      http://www.ess.fi/uutiset/kotimaa/2014/06/27/raiskauksen-uhreista-lahes-kolmasosa-on-alaikaisia
      Aikuinen nainen jo synnyttänykin koki raiskauksen näin
      http://www.iltasanomat.fi/maastohiihto/art-1421380089289.html?pos=ok-nln

      Entäs kun on kyse keskenkasvuisesta joka ei vielä itsekään ymmärrä fyysistä kehitystään.
      http://yle.fi/uutiset/kahdeksanvuotias_lapsimorsian_kuoli_haayonsa_seurauksena_jemenissa/6822556

      Kyse ei ole seksistä, vaan alistamisesta vallasta jopa vihasta.
      .
      Tekovälinen pois ainoa oikea tuomio

      • KillingGround

        Suomeakin rikastuttamaan unelmoitujen karvaperspedofiiliraiskareiden arkipäivää ja Saatananpalvontaa puhtaimmillaan:
        -Noin neljäsosa jemeniläistytöistä avioituu ennen 15 ikävuottaan ja yli puolet ennen 18 ikävuottaan.
        -Aiemmin laki kielsi alle 15-vuotiaiden avioliitot, mutta laki kumottiin 1990-luvulla. Lainsäätäjät katsoivat, että sopiva avioikä on vanhempien oma päätös.
        -Vuonna 2009 annettiin lakiesitys, joka olisi kieltänyt alle 17-vuotiaiden avioliitot. Se ei kuitenkaan mennyt läpi, sillä sen katsottiin olevan islamin vastainen.
        -----
        Joko teillä on täällä Suomessakin unelma samanlaisista 8-vuotiaista lapsimorsiammista tahi poikasulhoista saatanan sukkivakit, hä..?


      • KissanraiskaajanFB

    • katsokaatää

      Naispoliisien ei ensinnäkään pidä mennä islamistien majoihin määräämään. Nainen ei niitten kulttuurissa määrää. Voivat jopa näyttää, missä on kaapin paikka, ja että se on niillä mies, joka määrää.

      • sdsdfddfs

        Niillä niin, mutta nyt ollaankin MEILLÄ. Saa painua minun mielestäni helvettiin, jos ei suomalaisten tavat ja laki kiinnosta.


    • Poliisista_on_moneksi

      Eli onko näin, se ei ole missään mielessä edes tunnettu "salakyttä" ja pervopoliisi nettiin erikoistuneesta ja lasten sivuilla viihtyvästä kaljusta?
      Onko huhu totta mies sielullisista syistä ilm. työvapaalla virallisemmin "opintovapaalla"?

      Mutta jos mies kuten nyt hälytyksissä yleensä on tapana olla, on se melkoinen nöyryytys ja sellaisena se pitää myös ottaa!
      Kyllä siitä sitten sisäministeriön urpo ja se tyranni suunsoittaja vouho-akka saavatkin nyt syyn laittaa vain pervoimmat ja niistä nauttivat poliisit mamu-keskuksiin hälytyksiin!
      Ja uskokaa niitä riittää todella!

    • sierjeg

      Ei kai poliisit naispoliisia yksin sinne lähetä??
      Jos niin on varmaan raiskaavat luin että poliisia on monta kun menee tappeluja selvittelemään. silti ovat uhkaaneet heitä.

      • KillingGround

        Ne saatanan karvapershillujat pitäis kerran kurmoottaa ihan paskaksi tahi kilon palasiksi, ehkäpä sitten alkais sitä kunnioitustakin löytymään...


    • onpa_lutusta

      Ei sinne vokkiin mennä kuin ristiäisiin. Vaan...

    • Homma

      Jos ei ole raiskattu, niin miksi se pitäisi myöntää?

    • Hämäläinen_

      Naispoliisi oli saanut mustaa "luomu nokialaista". Asiasta on vaiettu valtamediassa. Sisäpiirissä asia on tutkinnassa, mutta asia on julistettu salaiseksi.

    • Suki-Suki-Sukkivakit
    • pois.mokkamunat

      Oliko yksi vai useampi mutakuono raiskaamassa?

    • Kammottavaaa

      Suvakit lukittava sinne yöksi..

    • 65485

      Pitäisikö jonkun jo käydä lääkäriltä lääkettä, jos koko elämää hallitsee ja kiehtoo vain kysymys jostain tietystä mahdollisesta raiskauksesta.

    • eimitäänraiskausta

      Ei poliisin tarvitsekaan palstarasisteille myöntää raiskausta jota ei ole edes tapahtunut. Eri asia onko sitten poliisn kimppuun käyty muulla tavalla ja onko rikoskynnys siinä ylittynyt vai ei. MV-lehden uutiset ovat keksittyjä valheita joihin kenenkään ei pitäisi uskoa ja koko MV-lehti pitäisi kieltää lailla ja estää isänmaallisilta pääsy lehden sivuille. MV-lehti on rikos ja tuomitun väkivaltarikollisen perustama lehti. Mistä tuohon roskalehteen uskovia idiootteja oikein sikiää? Olen pettynyt teihin saatanan tunareihin. Olette kaikki naurettavia suomalaispellejä.

    • SYVÄRAISKAUS

      Muhammed SYVÄRAISKASI isolla, mutta poliisi EI MYÖNNÄ!

    • eienääsääntöjä

      Jos olisin suomalaisena vastustanut poliisia vaikkapa liikenteenvalvontatilanteessa niin, että kyseeseen olisi tullut pampun käyttöä niin vankeuttahan minulle tulisi. Irakilaiset karva-apinat sen sijaan saavat mellastaa ihan miten vaan. kai minäkin saan tästä eteenpäin kyseenalaistaa poliisin toimet vastaavalla tavalla. Ajan siis ilman kilpiä. Punaista valoa näytettäessä prätkälle niin hanaa ja pakoon. Ei saa tulla rangaistuksia minullekaan.

    • viddu

      Mut kelatkaa,siellä oli KLUX-KLUX-miäs,rikoksista kauhein,

    • Silminnäkijänä

      Perseraiskattu miespoliisi ei kehtaa kertoa totuutta.

      • Valehtelet

        Kyseessä on kylläkin vaginaraiskattu naispoliisi! Sattuu olemaan tuttuni...


      • Huhujapaljon

        Kerro lisää ?


    • eiraiskaustatässäkään

      Säynätsalon raiskauksista epäillyt saivat syyttämättäjättämispäätöksetTänään klo 16:49

      Syyttäjä on tehnyt syyttämättäjättämispäätökset kahdesta aiemmin epäillystä alaikäisten raiskauksesta Jyväskylän Säynätsalossa.

      Toisessa tapauksista epäiltiin myös lapsen seksuaalista hyväksikäyttöä.

      Molemmat syyttämättä jätetyt ovat alaikäisiä turvapaikanhakijoita.

      Syyttäjän mukaan asiassa ei ole ollut riittävää näyttöä siitä, että osapuolet olisivat olleet seksuaalisessa kanssakäymisessä väkivaltaa tai muutakaan raiskauksen tunnusmerkistön täyttävää menettelyä käyttäen. Lapsen seksuaalisesta hyväksikäytöstä ei nostettu syytettä lisäksi siitä syystä, ettei osapuolten iässä sekä henkisessä ja ruumiillisessa kypsyydessä ole ollut suurta eroa.

      Ennen syyttäjän päätöstä epäiltiin, että rikokset olisivat tapahtuneet 25. lokakuuta. Syyttämättäjättämispäätökset olivat osin salaisia.

      STT

      ttp://m.iltalehti.fi/uutiset/2015120920805787_uu.shtml

      • Demla-syyttäjät

        Demlasta kajahti taas.


    • tytötpilattiin

      Poliisi tutki Säynätsalossa lokakuussa kahta epäiltyä raiskausta, jossa epäiltyinä oli kaksi eri alaikäistä henkilöä. Myös kaksi eri uhria olivat alaikäisiä.

      Tapaukset menivät syyteharkintaan. Syyttäjä on tehnyt molemmissa asioissa keskiviikkona syyttämättäjättämispäätökset.

      Kihlakunnansyyttäjä Marika Visakorpi Sisä-Suomen syyttäjänvirastosta kirjoittaa tiedotteessaan, että epäillyt olivat alaikäisiä turvapaikanhakijoita. Toisen tapauksen osalta on epäilty myös lapsen seksuaalista hyväksikäyttöä.

      ”Syytteet on jätetty nostamatta sillä perusteella, ettei asiassa ole ollut todennäköisiä syitä rikoksista epäiltyjen syyllisyyden tueksi. Asiassa ei ole ollut riittävää näyttöä siitä, että osapuolet olisivat olleet seksuaalisessa kanssakäymisessä väkivaltaa tai muutakaan raiskauksen tunnusmerkistön täyttävää menettelyä käyttäen. Lapsen seksuaalisesta hyväksikäytöstä ei syytettä ole nostettu lisäksi siitä syystä, ettei osapuolten iässä sekä henkisessä ja ruumiillisessa kypsyydessä ole ollut suurta eroa”, tiedotteessa kirjoitetaan.

      – Seksuaalista kanssakäymistä on ollut, mutta näyttöä pakottamisesta ei ollut. Osapuolten näkemykset eroavat toisistaan, Visakorpi sanoo IS:lle.

      Poliisin mukaan epäillyt olivat 17-vuotiaita nuoria miehiä.

      http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1449573190295.html

      http://m.iltalehti.fi/uutiset/2015120920805787_uu.shtml


      Järkyttävää luettavaa poliisin ja oikeuslaitoksen toiminnasta SUOMESSA!

      • Kaikki17aina

        Miehet olivat kolmekymppisiä, valehtelivat ikänsä.


    • Wannabesuvakki

      Mv lehti puhuu paskaa. Ei mitään raiskausta tapahtunut. Kyseessä oli tietenkin kaksi suomalaista pulskaa bodaripoliisia, jotka iltapuhteenaan halusivat pamputtaa muutaman matun. Ylättyivät kovasti kun eivät sitten pärjänneetkään sadalle puukoin aseistetulle atleettiselle ex-sotilaalle. Hätä tuli käteen ja karkuun oli pakko lähteä. Eivät tehneet rikosilmoitusta kun nolottaa että hävisivät vain 50-kertaiselle miesjoukolle. Ja ovat nyt tulleet uskoon ja häpeävät entisiä rasistisia motiivejaan. Näinhän tämä meni kaikkien meidän Suvakkien mielestä.

    • naisenergiaako

      VOK'ten järjestyksen valvonta olisi siirrettävä naispoliisien tehtäväksi. Ne eivät ole vaarassa tulla raiskatuiksi ja heitä varmaan kuultaneen muutenkin kohteliaasti ja suostutaan kaikkeen naisten taholta tulevaan käskytykseen. Naispoliisit voivat jatkossa mennä kohteisiin ilman aseistusta ja edustusmeikki tulee jatkossa korvata työnantajan toimesta.

    • Vieressäseissyt

      Ei kukaan väittänytkään, että raiskattu poliisi oli nainen.

    • PipoSyvälläPäässä

      Nämä on näitä vihapuhe juoruja parhaimmillaan. Siinä videollakin mies pesee kyyneleitä, koska varmaan leikkasi juuri sipulia ja kuten reippaat nuoret miehet rehdin painiottelun päälle siellä huilailee toinen mies maassa. Hah muka poliisi raiskattu. Pelkkä ajatus tuntuu niin hurjalle onnistuakseen ettei voi kuin nauraa mitä kaikkea näiden rehtien kidutuksia pakoon lähtevien poikien syyksi keksitään. Ei siellä keskuksessa kuitenkaan niin kivaa ole ettei tarvitse kateuksissaan mitään soopaa keksiä nettiin. Voisitte mennä auttamaan heitä sinne panettelujen sijaan. Oppisitte kulttuuria muutakin kuin saunaa kossua ja makkaraa...

    • bungabunga

      Olisiko poliisien tiedotuksen virallinen linja? Poliisi haluaa edistää naispoliisien tyydyttämistä! VOK ja naisen ultratyydytys vihdoinkin Suomessa! Lähetä nainen tehtävään ja hän tulee tyytyväisenä sen suoritettuaan.

    • Anonyymi00042

    • Anonyymi00043

    • Anonyymi00044

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Pyhäjärvi syvällä kusessa

      Pyhäjärvi ei tule selviämään millään tästä alhosta. Ollaan aivan liian syvällä. https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/pyha
      Pyhäjärvi
      138
      1510
    2. Oivallus

      Mitä olet oivaltanut viimeksi?
      Ikävä
      148
      1081
    3. Miten voi sinun

      tunteet yhtäkkiä kuolla kuin napista painamalla? Et enää vilkaisekaan minuun päin vaan jos vahingossa näet minut käännät
      Ikävä
      69
      936
    4. Miksi naiset haluavat itseään vanhemman kumppanin? Vai haluavatko?

      Tuolla toisessa ketjussa tuli esille tämä kysymys ja se on mielestäni hyvä kysymys. Kiitos scrg:lle tämän kysymyksen esi
      Sinkut
      269
      764
    5. 68
      733
    6. PYHÄJÄRVEN KAUPUNKI VALTIOVARAINMINESTERIÖN ARVIOINTIMENETTELYYN..TE

      ...siinä se nyt on, mitä tässä enää vikistään. Uutiset Yle, 14.8. Klo 20.30, ei tunnu mukavalta.
      Pyhäjärvi
      56
      723
    7. Rakastan sinua mies

      Siksi haluankin vain sinun kanssa sitä.
      Ikävä
      37
      619
    8. Ernest Lawson rehellisenä vaikeasta TTK-tilanteesta: "Vain harvan ja valitun henkilön tiedossa"

      Tanssii Tähtien Kanssa tulee syksyn iloksi ja tiedossa on suosikkisarjan 19. kausi. Tulevalla kaudella nähdään iso uudi
      Tanssii tähtien kanssa
      7
      581
    9. Missä vaiheessa

      Unohdit minut? Onko sinulla oikeasti mies jota rakastat? Tiedän että möhlin ja odotin liikaa. Ei tarvitse vastata jos et
      Ikävä
      33
      561
    10. Väleistä

      Minkälaiset välit sinulla on kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      60
      557
    Aihe