4.12. Tunkin Perse-Einarilla pakkomielle Tunkista!

Johanna Tukiainen käyttää Eino Tiirikaista likaisesti hyväkseen. Olikos ylläri?!
Ja Tiirikainen kyllä tajuaa tämän, mutta hänellä kun ei ole ollenkaan kavereita, ja siksi hän suostuu kaikkeen, mitä Tunkki pyytää. On jopa otettu asiassa... :D

Toisaalta, Tunkki on myös huomannut, että Perse-Einolla on sairaalloinen pakkomielle hänestä. Siksi Tunkki joutuu tasapainoilemaan oman riistoprojektinsa ja oman pelkonsa välillä tässä kuviossa.

Ja jatketaanko keskustelua täällä? Ei jaksa kelata yli sataa vastausta alaspäin viimeisimpään. Kaikki kunnia edellisen ketjun aloittajalle ja kaikille kirjoittajille: http://keskustelu.suomi24.fi/t/13579312/5-5--tunkin-persherhilainen-eino-uhoaa-ja-nyrisee!
671632
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 67

Vanhimmat

Nyt Tunkin ja Persherhiläisen suhde on siirtynyt uuteen vaiheeseensa, oikeastaan lähtöruutuun kevääseen 2015, sillä Tunkin ja hänen loviisalaisen Veijo-kihlatunsa välit ovat kiristyneet uudelleen joulukuun alussa.
Veijo mm. sulki Tunkin käytössä olleet, omistamansa puhelinliittymät.

Tunkilla ei myöskään ole käyttörahaa päivittäisiin menoihinsa, sillä Seiskalta ei enää tipu ruskarahaa, ja verottaja määräsi reilun 4000 euron mätkyt, joista eka erä piti jo maksaa. Lisäksi, Helsingin ulosottovirasto on ohjeistanut keikkatilaajia olemaan maksamatta keikkapalkkioista mitään etukäteen Tukiaiselle.

Sitten, on ilmeistä, että tuo veikkonen vielä esiintyy keikkalavoilla Dolls-tanssijana, ns. piparipukumiehenä: http://aijaa.com/YzVHMm
Voi näitä ilon päiviä! :D :D :D

Äänestä

  • Vainoharhainen Eino Tiirikainen on pyrkinyt siis soluttautumaan Tukiaisen elämään monin eri keinoin. Hän voi olla hengenvaarallinen kaikessa epävakaudessaan. Pelottava tilanne, kerta kaikkiaan.

    Äänestä

  • PV-varoitti kirjoitti:

    Sitten edelleen, Tuksutin-karusellin Pohjoisen Vahvistus, Heidi Sutinen, varoitteli Tunkkia: "Ei voi muuta sanoa kuin ole varovainen. Kohta taas leviää kuvia ja "paljastuksia" pitkin nettiä, kun tämä tyyppi on sun messissä." Kuva: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10153805085299190&set=pcb.10153805085604190&type=3 (4.12.)

    Heidi Sutinen sai Tunkista tarpeekseen ja tilitti Facebookissa äskettäin:

    "Yrität parhaasi mukaan auttaa toista ja saat näädäksi/äksy pitsuksi haukut takaisin. En edes tiedä, mikä on äksy pitsu!

    Ihmisiä tässä kuitenkin ollaan ja raja se tulee mullakin vastaan. Ei jaksa enää jatkuvia syyttelyjä. Kyllä se netissä kirjoittelija tulee selville, ja kun toinen sit viimeistään tajuaa syyttäneen mua turhaan, niin se on enää myöhäistä.

    Keroputaalle kuuluva ystäväsi emppu komppaa siellä vieressä ja syöttää omia harhaisia juttujaan, niin vähemmästäkin varmaan nuppi sekoaa. No itse tiedän, et se Keropudas-potilas on se käärme, kuka huutelee sun asioitasi.

    Tiedän niin paljon, joten jos olisin näätä, oisin ne varmasti huudellut joka paikkaan."

    Äänestä

veijolla ei jöpötä. tunkki itse kertonut, joutuu einari töihin.

Äänestä

Tunkki ei pidä Einosta. Tunkki pelkää häntä. Tunkki käyttää häntä hyväkseen.

Äänestä
  • Tunkki käyttää tuota hieman yksinkertaista Einaria hyväkseen mm. siten, että hän kutsuu Einarin kotiinsa, ja Einarin täytyy tulla sinne Alkon kautta.
    Lisäksi Einarin täytyy maksaa Tunkille kaikenlaista muutakin, vaikka Tunkilla on itsellään rahaa. Tunkin on helppo ohjailla Einaria, ja tämä tekee kaiken sen, mitä Tunkki käskee.

    Äänestä

  • Näitä kahta sitoo toisiinsa vielä muuan oikeudenkäynti ensi keväänä, missä Tunkki on asianomistaja, Perse-Einari todistaja ja vastaajina ovat Immoska ja Virtaska. Kaikki mukaan seuraamaan vuoden 2016 glamourisinta oikeudenkäyntiä Helsingin Oikeustalolle silloin! Kamerat mukaan.

    Äänestä

  • Sotanorsu.ja.Vömmelö kirjoitti:

    Tunkki käyttää tuota hieman yksinkertaista Einaria hyväkseen mm. siten, että hän kutsuu Einarin kotiinsa, ja Einarin täytyy tulla sinne Alkon kautta.
    Lisäksi Einarin täytyy maksaa Tunkille kaikenlaista muutakin, vaikka Tunkilla on itsellään rahaa. Tunkin on helppo ohjailla Einaria, ja tämä tekee kaiken sen, mitä Tunkki käskee.

    Eino ei tietenkään usko hyväksikäyttöä tapahtuvan.

    Olen ihmetellyt jo vuosia sitä, että on monia muitakin, jotka Psyko-Barbie on lumonnut, ja nämä lumotut sitten mahdollistavat lumoajansa porskuttelun vuodesta toiseen. Miksi, oi miksi on näin?

    Äänestä

Nimimerkki Vankilaminkki kuvaili keissin:
"Luultavasti tää sama hämärtyny käsitys sosiaalisesti hyväksyttävästä käytöksestä on johtanu siihen, et Empulla ei oo hirveesti kavereita, koska Emppu tuskin käsittää, että jotkut asiat, mitä se sanoo/tekee, saa suurimman osan ihmisistä tuntemaan olonsa kiusalliseksi.

Luultavasti ihan samasta syystä Tuksu ei Empusta tykkää. Koska Emppu on kiusallinen ja nolo.

Mutta ero normaalin ihmisen ja Tuksun välillä on se, että Tuksu esittää kaveria, että vois hyväksikäyttää ihmistä, jota se inhoaa ja jonka lähellä se ei haluais olla. Emppu parka luulee, että jee, vihdoin joku aidosti ja oikeasti pitää siitä, ja haluu puolustaa ittensä ja Tuksun ystävyyttä, koska ilman sitä, sillä ei oo ketään, joka tykkäis siitä.

Ja tämmösestä oireesta kärsivät ihmiset on tosi usein myös tosi riippuvaisia niistä ihmisistä, jotka osottaa niille minkäänlaista kiltteyttä tai kohteliaisuutta.

Tämä on teoria, jonka pohjaan lyhytikäiseen kokemukseen mielenterveys-kuntoutujien kanssa työskentelystä." (hymy-näätien palstalla 7.12.)

Äänestä
  • Henkisesti heilahtanut Perse-Einari on ASPA-tuettu. Lisäinfoa: http://www.aspa.fi/

    Äänestä

Perse-Einari, siis tämä Eino K. Tiirikainen, informoi SeiskaLivessä 4.12.2015:

"Johanna Tukiainen blogi tulee jatkumaan ensi viikolla entistä ehompana, upeampana ja säihkyvämpänä kuin koskaan ennen!!!

Bloginsa tulee jatkamaan tällä tutulla ja hyväksikin havaitulla tyylillä. Se on tyyliltään räväkkä, ajankohtainen, kiehtova ja aina vain sitä täyttä asiaa!!! Yllätyksiäkin on ehkä luvassa nk. vlogien muodossa!!!"

Äänestä
  • Tuo Tukiaisen lehdistösihteeri kertoi 8.12.

    "VIRALLINEN TIEDOKSIANTO KOSKIEN JOHANNA TUKIAISEN UUTTA BLOGIA! Tässä tuli nyt niin upea tarjous hänelle ulkomailta ja että uuden bloginsa avaus valitettavasti siirtyy hieman... pahoittelemme tilannetta!!!"

    Äänestä

Vemppu Vömmelö (os. Tiirikainen), onko Mikkeliinpäin mänijöitä. Juna lähti justiinsa. Taisit sittenkin jäädä pois Mäntyharjun keikalta. Hatuttaako?

Tunkilla taitaa olla 50 kpl kalentereita, joiden kannen ja tammikuun kuvissa olevia naisia en tunnista. Ei ne ainakaan Tuhnuttaria ole. Kalenteri ei käy edes vitsistä joten kauppa tulee olemaan kuin jäitä polttaisi.

Äänestä

  • MestariCheffi kirjoitti:

    Tiirikainen jätettiin pois Mäntyharjun keikalta ja hänellä oli yöllä aikaa roikkua netissä. Näin hän kirjoitteli 5.12. anivarhain:

    "Eino feeling pissed off!! Johonkin se raja on tuossa nettikirjoittelussakin vedettävä!!! Todella sairasta! Meinaan nyt alkaa menemään jo vähän liian paksuksi noi jutut!!!"

    Viittaa tähän nettikeskusteluun: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10153807174514190&set=a.483166964189.263765.727254189&type=3

    Perse-Einarin someraivo:
    "RAJA MENEE SIINÄ JOS MUN HENKILÖKOHTAISTA ELÄMÄÄ JA TULEVAISUUTTA ALETAAN UHKAILEMAAN!!!

    JOKAINEN SAA MIETTIÄ TÄMÄN SIELLÄ OMASSA PÄÄSSÄÄN MYÖS TÄMÄ LIVEKÄYTTÄJÄ338 TJS. SAIRASTA JA TODELLA SAIRASTA EDES PELLEILLÄ TUOLLAISELLA ASIALLA KUIN KOULUAMPUMISET!!!" (Eino hymy-näätien palstalla 5.12. aamuyöllä)

    Äänestä

  • Epävakaa-opiskelija kirjoitti:

    Perse-Einarin someraivo:
    "RAJA MENEE SIINÄ JOS MUN HENKILÖKOHTAISTA ELÄMÄÄ JA TULEVAISUUTTA ALETAAN UHKAILEMAAN!!!

    JOKAINEN SAA MIETTIÄ TÄMÄN SIELLÄ OMASSA PÄÄSSÄÄN MYÖS TÄMÄ LIVEKÄYTTÄJÄ338 TJS. SAIRASTA JA TODELLA SAIRASTA EDES PELLEILLÄ TUOLLAISELLA ASIALLA KUIN KOULUAMPUMISET!!!" (Eino hymy-näätien palstalla 5.12. aamuyöllä)

    On se vaan sekaisin. Tuo HUUTOviesti on yksi merkki siitä. Kaveria ei pidä päästää mihinkään oppilaitokseen ikinä. Vaaran paikka.

    Äänestä

  • on-sekin-seko kirjoitti:

    On se vaan sekaisin. Tuo HUUTOviesti on yksi merkki siitä. Kaveria ei pidä päästää mihinkään oppilaitokseen ikinä. Vaaran paikka.

    Näen sieluni silmin jo lehtiartikkelin otsikoineen:

    "Tiirikainen surmasi seitsemän opiskelutoveriaan lihanuijalla. Teon aikana hänen kuultiin hihkuvan "Allāhu akbar!" ja vannovan uskollisuuttaan Isis-järjestölle. Keskusrikospoliisi tutkii surmatyötä terroritekona."

    Äänestä

Vömmelö kitisi Facessa 4.12. illalla tälleen:
"Typerät näädät luulevat ettei Läven postauksissa voi mainostaa myös kiertoteitse! Yksinkertaista porukkaa kyllä ja en voi muuta sanoa!"

Äänestä

Einolla ei ole nähtävästi koskaan ollut kaikki keräilykuvat kansiossa.

Äänestä
  • Kyllä... ja nyt hän epätoivoisena yrittää haalia kuvia kansioonsa tohinalla...

    Äänestä

Tukiainen on tehokkaasti polttanut siltansa monessa suunnassa.

Niinpä hänen kaveruuksistaan käteen on jäänyt vain persaukinen, häiriintynyt ja umpikiero Perse-Einari. Draaman loppuhuipennukseksi nämä kaksi menevät keskenään naimisiin, muuttavat Kaaville ja perustavat 12-lapsisen suurperheen. Perhe evankelioi kiertämällä asuntovaunulla ympäri Suomea.

Äänestä
  • Miten niin polttanut? Hänellähän näitä kavereita riittää loputtomiin. Ainoa vaikeus tässä on ettei se yksinäisyys olekaan totta, jota yritätte tuoda esille.

    Äänestä

  • kavereitariittää kirjoitti:

    Miten niin polttanut? Hänellähän näitä kavereita riittää loputtomiin. Ainoa vaikeus tässä on ettei se yksinäisyys olekaan totta, jota yritätte tuoda esille.

    Kyllä tuo Tukiais-ämmä on sekaisin. Niitä harvoja kavereita, joita Tunkilla vielä on, yhdistävät Tunkkiin päihderiippuvuus ja kromosomi- ja identiteettiongelmat. Ja niinhän se kansanviisaus sanoo, että kyllä alkoholisti aina toisen alkoholistin löytää - kuin magneetin lailla.

    Äänestä

  • kavereitariittää kirjoitti:

    Miten niin polttanut? Hänellähän näitä kavereita riittää loputtomiin. Ainoa vaikeus tässä on ettei se yksinäisyys olekaan totta, jota yritätte tuoda esille.

    Kaverukset Tunkki ja Perse-Einari tekivät lääkepöllyissään videon toukokuussa 2015 (32 sek): https://www.youtube.com/watch?v=UcpQDeV-d3c

    Äänestä

  • Oltihin-pöhönäs kirjoitti:

    Kaverukset Tunkki ja Perse-Einari tekivät lääkepöllyissään videon toukokuussa 2015 (32 sek): https://www.youtube.com/watch?v=UcpQDeV-d3c

    Siinä on Manalan väkeä Albertinkadulla.

    Äänestä

  • Kuvaava esimerkki kahden yksinkertaisen päihdeongelmista.

    Äänestä

Mä en tykkää, että tota sanotaan Perse-Einariksi. Ainoa oikea joka tota kunnioitettavaa etuliitettä voi käyttää on Perse-Arska.

Äänestä
  • Eino Kristian Tiirikainen kirjoitti hymy-näätien palstalle:

    "Sanon tämän asian nyt näin ja haluan että se tulee nyt kaikille tälllä palstalla kirjoitteleville selväksi että jos minua herjataan täällä koko oikealla nimelläni, niin siinä menee se raja ja joka on myös Suomen laissa määritetty.

    EN HALUA ENÄÄ IKINÄ NIMEÄNI MAINITTAVAN TÄLLÄ PALSTALLA OIKEALLA KOKO NIMELLÄNI JA EN ENÄÄ IKINÄ JA EN MISSÄÄN YHTEYDESSÄ!

    KOSKA SE MIKÄ ON JURIDINEN JULKISUUDENHENKILÖ JA MIKÄ ON YKSITYISHENKILÖ ON SE RAJA! JA SE ETTÄ OLEN JOHANNA TUKIAISEN KAVERI EI LAIN SILMISSÄ TEE MINUSTA JULKISUUUDENHENKILÖÄ!" (10.12.)

    Äänestä

  • Uusi-tollukka-Perse-Eino kirjoitti:

    Eino Kristian Tiirikainen kirjoitti hymy-näätien palstalle:

    "Sanon tämän asian nyt näin ja haluan että se tulee nyt kaikille tälllä palstalla kirjoitteleville selväksi että jos minua herjataan täällä koko oikealla nimelläni, niin siinä menee se raja ja joka on myös Suomen laissa määritetty.

    EN HALUA ENÄÄ IKINÄ NIMEÄNI MAINITTAVAN TÄLLÄ PALSTALLA OIKEALLA KOKO NIMELLÄNI JA EN ENÄÄ IKINÄ JA EN MISSÄÄN YHTEYDESSÄ!

    KOSKA SE MIKÄ ON JURIDINEN JULKISUUDENHENKILÖ JA MIKÄ ON YKSITYISHENKILÖ ON SE RAJA! JA SE ETTÄ OLEN JOHANNA TUKIAISEN KAVERI EI LAIN SILMISSÄ TEE MINUSTA JULKISUUUDENHENKILÖÄ!" (10.12.)

    Einari on tieten tahtoen tunkenut julkisuuteen tämän vuoden kuluessa. Seiskassa hän bloggaa oikealla nimellään ja omalla kuvallaan.

    Äänestä

  • Siinä.sitä.ollaan kirjoitti:

    Einari on tieten tahtoen tunkenut julkisuuteen tämän vuoden kuluessa. Seiskassa hän bloggaa oikealla nimellään ja omalla kuvallaan.

    Vaikka olisikin, niin tätä Einaria mikä sitten lieneekin ei pidä tituleerata perse -etuliitteellä. Vain ja ainostaan Arska saa käyttää perse -etuliitettä. On jopa häväistystä käyttää tuollaisen ihmisen yhteydessä tuota liitettä.

    Tutustukaa siihen, kuka on oikea Perse-Arska, niin ymmärrätte.

    Äänestä

  • railisuominen kirjoitti:

    Vaikka olisikin, niin tätä Einaria mikä sitten lieneekin ei pidä tituleerata perse -etuliitteellä. Vain ja ainostaan Arska saa käyttää perse -etuliitettä. On jopa häväistystä käyttää tuollaisen ihmisen yhteydessä tuota liitettä.

    Tutustukaa siihen, kuka on oikea Perse-Arska, niin ymmärrätte.

    Olet Raili oikeassa :D

    https://www.youtube.com/watch?v=3JkfICYCRJQ

    Äänestä

  • Kukapa sitä näistä Railin sulhasista kirjaa pitäisi?

    Äänestä

  • Halogeenihammaslanka kirjoitti:

    Kukapa sitä näistä Railin sulhasista kirjaa pitäisi?

    Tukkimiehen kirjanpidolla olen itse yrittänyt.

    Äänestä

Jeesuksen kasvot ilmestyivät Johanna Tukiaisen peruukin sijasta nyt ranskalaiseen patonkiin!
http://aijaa.com/r9ePUr
Johanna Tukiaiselle on varattu jokin tehtävä! Onko se vessojen siivous vankilassa?

Äänestä
  • Kuka sulla käy veskin siivomassa?

    Äänestä

  • etkaivaanitse kirjoitti:

    Kuka sulla käy veskin siivomassa?

    Ihan itse siivoan. Kerran viikossa, yleensä.

    Äänestä

Eino, tuo erilainen keski-ikäinen.

Äänestä

Tilannetieto 13.12. illalla: Perse-Einari on hyökännyt facebookitse röyhkeästi, raivoisasti ja mielenvikaisia viestejä lähetellen Heidi Sutisen kimppuun viikonlopun aikana, ja Sutiska aikoo mennä huomenna tekemään ilmoitusta poliisilaitokselle noista Perse-Einarin sairaista, kunniaaloukkaavista postauksista.

Äänestä
  • Tuksun friikkisirkus jaksaa huvittaa meitä hamraita Siwan kassoja.

    Äänestä

  • Sutiskan kommentointi Einarin viesteihin (Fb 12.12.):

    "Tuo sun lähettämä tekstis on mun fb kopioitu jonnekkin, syytön siihen oon. Mä kirjoitan omalla profiililla , jos mulla on asiaa en tarvi siihen feikkiprofiileja, niinku sinä tarvit!

    Tää on ensimmäinen ja viimeinen kerta, kun sulle kirjoitan. Mä en ole tilivelvollinen sulle kertomaan mun ja Johannan välisistä asioista. En tunne sua, enkä halua tunteakkaan.

    Olen muutamaan sun blogi päivitykseen törmännyt ja olet todella häiriintynyt tapaus! Toivon sun itsesi kannalta, että tää sun sekaantuminen ja ihmisten välien sekoittaminen jää tähän! Minä en ole koskaan kuvannut Johannan asuntoa ja laitellut niitä kuvia nettiin, niin ku sä oot tehnyt!

    Turhaan laittelet kaveripyyntöä, ikinä en tule sitä hyväksyyn! Sulla on varmaan todella raskasta seurata kaikki palstat läpi ja en ymmärrä miten kellään on aikaa edes sellaiseen.

    Sun stalkkaus on sairasta Johannaa kohtaan! Johanna on kertonut mulle toissapäivänä, että olet mielisairas, niin se varmaan selittää tän sun käyttäytymisen! Mut nyt tää loppuu ennenkuin edes alkaa!"

    Äänestä

  • Tukiaisen kaveri Perse-Einari rähisi Heidi Sutiselle:

    "Kuka sun miestä pelkää säälittävä pirihuora?! ??! vittu miten oksettava ämmä olet! Katso tarkemmin kuvaa ja katso myös hetkeksi avoimeksi laittamaani kaverilistaa tai en taida laittaa ja PIDÄ SEN JÄLKEEN HUORA SE TURPASI TUKOSSA!

    PALJONKO PIRIÄ MENEE PÄIVÄSSÄ? säälittävä huomiohuora!!! LUULET ILMEISESTI OMAAVASI JOTAIN ! HAHAHAH NAURAN KALTAISELLESI PASKALLE!!! SANON YHDEN ASIAN SEN ETTÄ ALOIT VITTUILEMAAN VÄÄRÄN TYYPIN KANSSA!!!

    Levitä VIELÄ YKSIKIN PÄIVITYS FB:SI JA HYMYYN JA LUPAAN ETTÄ ELÄMÄSTÄSI VOI TULLA HELVETTI!" (Eino Kristian Tiirikainen Fb:ssa 13.12.)

    Äänestä

Perse-Einari uhittelee tekevänsä jälleen uuden rikosilmoituksen! :D :D :D

"Kuten tuo nettipoliisi sanoi odota pari päivää tilanteen rauhoittumista ja tee sitten rikosilmoitus! No mikään ei ole muuttunut! Nyt siellä on vielä feikki nickki pyörimässä!

Kenenkään ihmisen ei tarvitse kestää tuollaista päivästä päivään jatkuvaa vainoa, herjaa ymv. mitä Johanna Mia Tukiainen on saanut tuolla Hymy-palstalla osakseen!

Omalta osaltani mittani täyttyi juuri äsken! Aion huomenna mennä tekemään tutkintapyynnön Hymy-lehden keskustelupalstasta!

Kerran moderointia ei ole, eikä Mika Lahtonen tai Pekka Harju vastaa lukuisiin yht.ottoihini ja puheluihini niin asia on tältä osin selvä!

Vaikkei kaikkia näitä herjaajien ip-osoitteita pystyttäisikään selvittämään, niin viime kädessä vastuu on kuitenkin palveluntuottajalla eli OTAVAMEDIA OY:llä!!!

Tästä hyödyt myös sinä Johanna Mia Tukiainen ja saat vihdoinkin myös nämä omat herjaajasi kiinni!" (Fb 17.12.)

Äänestä
  • Perse-Einarilta turahti taas:
    "Hymy-lehti sai aikoinaan -75 aikaan sen että Suomeen tuli lakipykälä, koskien yksityiselämää loukkaava n tiedon levittämistä eli nk.LexHymy!

    Hartain toiveeni olisi se että tuolta [Hymyn] keskustelupalstalta paljastuisi mahdollisimman monta nimeä, tämä ei ole tosin kovin realistinen haave ja ottaen huomioon kaikki nuo tietyt realiteetit!

    Nimeäisin tämän uuden lain nimellä LexJohanna&Emppu ja joka toisi ennakkomoderoinnin pakolliseksi kaikille Suomessa toimiville palveluntarjoajille!" (Fb 18.12.)

    Äänestä

Tiirikainen on alkamassa opiskelijaksi. Hotelli- ja ravintola-ala on suuntana.

Äänestä

Perse-Einari hinkuaa julkisuutta epätoivon vimmalla. Luuleeko se oikeasti, että tästä oikeudenkäynnistä tulisi jokin mediaspektaakkeli, ja sitten hän pääsee pitämään lehdistötilaisuuden?

"Juha "Hottis" Immonen ja Joni Virtanen tulevat vastaamaan näihin syytteisiin 8.maaliskuuta Helsingin käräjäoikeudessa klo 10 käräjäsali 107 ja jossa asianomistajana on Johanna Mia Tukiainen." (P-E Fb:ssa 1.2.)

7L: http://www.seiska.fi/Viihdeuutiset/Hottikset-sarjan-tahtea-syytetaan-pahoinpitelysta/1082984

Äänestä
  • Kuvittelee se...ja tuksu kuvittelee, että voi hyötyä p-e:estä mahdollisimman paljon juuri oikeussalissa...no kuukausi vielä aikaa ja vielä voi tapahtua ihan ja vaikka mitä....tuksu suututtaa p-e:n niin jää tähtitodistaja pois istunnosta ja taas alkaa julmettu parku, kuinka tuksu ei saa oikeutta....

    Äänestä

  • Ja Perse-Einari kuvittelee menevänsä tuohon oikeusistuntoon tuomariksi:
    "Jos Te ette laillisen esteen vuoksi voi saapua istuntoon, Teidän on ilmoitettava siitä käräjäoikeuden kansliaan heti, kun olette saaneet tiedon esteestä. Muuten teidät voidaan tuomita asetettuun uhkasakkoon ja Helsingin käräjäoikeus voi määrätä teidät TUOTAVAKSI HETI ISTUNTOON!!! Tämä tiedoksi tietyille ihmisille!" (P-E Fb:ssa 1.2.)

    Äänestä

  • 8.3.2016 kirjoitti:

    Ja Perse-Einari kuvittelee menevänsä tuohon oikeusistuntoon tuomariksi:
    "Jos Te ette laillisen esteen vuoksi voi saapua istuntoon, Teidän on ilmoitettava siitä käräjäoikeuden kansliaan heti, kun olette saaneet tiedon esteestä. Muuten teidät voidaan tuomita asetettuun uhkasakkoon ja Helsingin käräjäoikeus voi määrätä teidät TUOTAVAKSI HETI ISTUNTOON!!! Tämä tiedoksi tietyille ihmisille!" (P-E Fb:ssa 1.2.)

    Jatkoa: "Ja se uhkasakkko on muuten 200€, plus tuliko se muuntorangaitus nyt taas myös takaisin käyttöön." (P-E 1.2.)

    Äänestä

Einarin deitti-ilmoitus kuvan kera 21.2.16:
http://aijaa.com/g4X71d
"Etsin itselleni uutta elämänkumppania kahden melko onnettoman vuosikymmenen jälkeen... Ainoat vaatimukseni hänelle olisivat että hän olisi rehellinen, rakastavainen, suora ja romanttinen!

Plussaa olisi kiva ulkonäkö, sosiaalisuuus ja jos se seksikin sujuisi normaalisti! Muuta en vaadi! Kärsimystä, petollisuuutta, teennäisyytttä, feikkausta ja muuta jaskaa en enää halua!" (Fb)

Äänestä
  • Nykyään Perse-Einari on erään K-kaupan kassalla töissä. Hän yritti aloittaa koulun kuukausi sitten, mutta eihän siitä mitään tietenkään tullut. Mikä looseri!

    Äänestä

  • Perse-Einari kirjoitti 20.3.
    "Johanna Tukiainen auttoi ja P ja A tänään tosi paljon mua, olin tosi down. Mulla ei ole kämppää koko omaisuuteni on nyt matkalaukussa...."

    Äänestä

  • Muutto-Albertille kirjoitti:

    Perse-Einari kirjoitti 20.3.
    "Johanna Tukiainen auttoi ja P ja A tänään tosi paljon mua, olin tosi down. Mulla ei ole kämppää koko omaisuuteni on nyt matkalaukussa...."

    Tunkki vastasi: "Jokaisen velvollisuus on auttaa hädässä olevia ihmisiä!" http://aijaa.com/3ygccF

    Äänestä

Veijo kommentoi Tuksun kuvaa.
Veijo Lalli Johanna on oikeasti paljon kauniimpi ilman tuota pellemeikkiä. Tosin luonnossa se ei näyttänyt ollenkaan niin pahalta kuin tässä kännykkäkuvassa. Hiukset ovat toki tosi upeat.
21 min

Äänestä
  • Tunkki vastasi:
    "Veijo Lalli: OLET ITSE TÄYSI PELLE! Veijon ulkonäöllä kannattaisi olla ihan ja täysin totaalisen hiljaa!"

    Perse-Einari komppasi:
    "Veijo Lalli -perusnegatiivisiä ihmisiä on tässä nyt itsekin nähty, myös tunnekylmiä ja oma ilonikin rapisi ja kyynistyin melkein lopulta itsekin... Jos sulla ei ole mitään asiallista sanottavaa niin jätä se sitten sanomatta.

    Johanna osoitti jälleen kerran mulle eilen sen että hänellä on suuri sydän! Onneksi mun ei tarttenu lehtilahtikosssa tmv. vastaavassa viettää yötäni... vaan oikeana ystävänä hän Johanna tarjosi minulle hädässäni yösijan!!!

    Mene Lalli itseesi ja mieti mikä sussa itsessäsi mättää, toi mollaus ja jatkuva vittuilusi myrkyttää vaan sen oman sielusi kokonaan..." (Fb)

    Äänestä

  • Koditon-Albertilla kirjoitti:

    Tunkki vastasi:
    "Veijo Lalli: OLET ITSE TÄYSI PELLE! Veijon ulkonäöllä kannattaisi olla ihan ja täysin totaalisen hiljaa!"

    Perse-Einari komppasi:
    "Veijo Lalli -perusnegatiivisiä ihmisiä on tässä nyt itsekin nähty, myös tunnekylmiä ja oma ilonikin rapisi ja kyynistyin melkein lopulta itsekin... Jos sulla ei ole mitään asiallista sanottavaa niin jätä se sitten sanomatta.

    Johanna osoitti jälleen kerran mulle eilen sen että hänellä on suuri sydän! Onneksi mun ei tarttenu lehtilahtikosssa tmv. vastaavassa viettää yötäni... vaan oikeana ystävänä hän Johanna tarjosi minulle hädässäni yösijan!!!

    Mene Lalli itseesi ja mieti mikä sussa itsessäsi mättää, toi mollaus ja jatkuva vittuilusi myrkyttää vaan sen oman sielusi kokonaan..." (Fb)

    Tunkki kommentoi:
    "Kiitos Tiirikainen K Emppu Eino: osuit täysin naulan kantaan!!! Katkeroituneet ihmiset, tai sellaisten vanhempien kasvattamat lapset haluavat myrkyttää myös muutkin, he haluavat katkeroittaa muutkin ympärillään ja tehdä kiusaa vaikka hautaan asti!" (Fb 21.3.)

    Äänestä

Miksi Einari epätoivo sai häädön tuetusta asumisesta?

Koitti polttaa kämppänsä???

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Näätäilyn.paikka kirjoitti:

Johanna Tukiainen käyttää Eino Tiirikaista likaisesti hyväkseen. Olikos ylläri?!
Ja Tiirikainen kyllä tajuaa tämän, mutta hänellä kun ei ole ollenkaan kavereita, ja siksi hän suostuu kaikkeen, mitä Tunkki pyytää. On jopa otettu asiassa... :D

Toisaalta, Tunkki on myös huomannut, että Perse-Einolla on sairaalloinen pakkomielle hänestä. Siksi Tunkki joutuu tasapainoilemaan oman riistoprojektinsa ja oman pelkonsa välillä tässä kuviossa.

Ja jatketaanko keskustelua täällä? Ei jaksa kelata yli sataa vastausta alaspäin viimeisimpään. Kaikki kunnia edellisen ketjun aloittajalle ja kaikille kirjoittajille: http://keskustelu.suomi24.fi/t/13579312/5-5--tunkin-persherhilainen-eino-uhoaa-ja-nyrisee!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu