Palstaa lukiessa, pallihikiuskovaisten kokopäivä evankelointia, mietin loiko Jumala Kristityille ollenkaan mielenterveyttä? Loisi vaikka 2015-vuotis Juhlansa kunnaksi ,jos osaa..
Kristittyjen mielenterveys, onko olemassa?
saIopuu
1052
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Buddhalaisena, en tajua menoa lainkaan.
Budhalaisilla ei ole iänkaikkisen kadotuksen pelkoa kun moiseen ansaan he eivät usko ollenkaan. Se on mielenterveyttä tuhoavaa uskomus.
Ja aivan hatusta vedetty tarkoitushakuinen henkinen giljotiini.
Minä resiteröitynyt; Salopuu en EN OLE KIRJOITTANUT,Kristittyjen mielenterveys, onko olemassa? tätä aloitusta. Miten typerä tämä toisen nimimerkkiä käyttävä ateisti on.
Tästä lähtien kirjoitan tällä palstalla vain nimimerkillä "ateismionnolla"-taityhyys. Olkoon tämä sitten se minun ainut nimimerkkini ja sitähän on ateistien miellyttävä lukea ja varmaan kopioida.
Jokainen tehköön nyt johtopäätöksen ateistin mielenterveydestä. Mitä mieltä muuten olette ilmiöstä kirjoittaa toisen nimimerkillä. Erikoisesti vetoan ateisteihin. En ainakaan itse koskaan halventuisi ikinä moiseen alamaisuuteen. Tulee mieleen erittäin perinpohjainen turhautuneisuus.
Kun tuon mainitun, pallihikeään mainostavan Lestan voisi keittää, kuten Kristitiyt tehtiin keskiajalla. Taikka heinäseiväs korvaan.
Olen tehnyt johtopäätöksen palstan kanssaKristityistä ja kannabis olisi heille poikaa. Liiallinen nivusten nuuskiminen, toisten nimellä kirjoittelu ja sen pistäminen ateistien syyksi, ei ole tervettä.
Ajattelen jo kirkosta eroamista, visvaisten hullujen kanssateistien takia
Sitä eivät tee koko netissä enää ketkään muut kuin ateistit. Mutta he ovat muutenkin aika tavalla jälkeen jääneitä.
"Jokainen tehköön nyt johtopäätöksen ateistin mielenterveydestä. Mitä mieltä muuten olette ilmiöstä kirjoittaa toisen nimimerkillä. Erikoisesti vetoan ateisteihin. En ainakaan itse koskaan halventuisi ikinä moiseen alamaisuuteen. Tulee mieleen erittäin perinpohjainen turhautuneisuus. "
On turha vedota meihin ateisteihin, joilla ei ole mitään tekemistä tuon uunon touhujen kanssa. Trolli ei tottele ateisteja eikä teistejä ja on meitä ateisteja jopa murhalla täällä uhkaillutkin.
En tiedä mitä se uuno luulee saavansa nikkivarkauksista irti. Kenties nauraa itselleen kuinka tyhmä hän onkaan ja kuinka idioottimaisia juttuja hän keksii sen todistaakseen muille.
"Sitä eivät tee koko netissä enää ketkään muut kuin ateistit. Mutta he ovat muutenkin aika tavalla jälkeen jääneitä. "
Tiedät valehtelevasi, mutta sehän ei ole sinulle ongelma koska vihaat ateisteja ja haluat sanoa pahaa meistä.
Alussa Pallihiki loi taivaan ja maan. Maa oli autio ja tyhjä, pimeys peitti syvyydet, ja Pallihien löyhkä liikkui vetten yllä. Vain Pallihien ansiosta kirstittyjen mielenterveys pysyi kuosissaan.
Hyvä kysymys, myös tämä - Google löys.. Ku
Onko kellään positiivista kokemusta aktiivisesta kristinuskosta, jonka avulla voisin vihdoin heittää ateismin varjon pois päältäni? Minusta tuntuu että uskonto onkinse riippakivi, ei ateismi