Islam - ateistin

näkökulmasta?

Ihmiskunnan rappio?
958
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Vaihdatko Kristinuskon, eli Islamin oikeaan uskontoon? Eikö KaapuJeesus pommeineen kiinnosta kiväkään?

Äänestä

Lestadiolaiset lapsia nai tai sai?

Äänestä

Onko Saab vai Volvo homompi?

Äänestä

Militantti islam nauttii suurempaa kannatusta kuin militantti kristinusko.
Siinä mielessä takapakkia ihmiskunta ottaa siellä, missä fundamentalistinen islam vallitsee.

Äänestä
  • Onko Saab vai Volvo homompi?
    Molemmat erittäin huono ajaa

    Äänestä

Islam, jumaluskonto siinä missä muutkin, juutalaisuuden lahko kuten kristinuskokin.

Äänestä

Fundamentalistiset uskonnot ovat jäänteitä ajoista, jolloin ihminen turvautui tietämättömyyttään taikauskoon.

Äänestä
  • explain yourself, jedi scum.

    Äänestä

  • uskonratkaisu1111111111 kirjoitti:

    explain yourself, jedi scum.

    Boker tov!

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


OstaMyyVaihda kirjoitti:

näkökulmasta?

Ihmiskunnan rappio?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu