syntyvyys

Intiassa syntyy kuukaudessa kymmenkertainen määrä ihmisiä verrattuna siihen mitä nyt meni meren pohjaan. Eli ei kummonenkaan juttu.
3311
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ihmisten suru on järkyttävää, mutta kun katsoo tätä meidän yhteisen maapallomme kannalta, ei satakertainenkaan uhrien määrä, kunnolla edes hidastaisi liikakansoituksen hyökyaaltoa.
Intiassa ja Kiinassa on yhteensä lähes 3 miljardia ihmistä, ja voimakkaimmin väkilukuaan kasvattavat maat löytyvät tuhoalueelta.
Jos ei ehkäisyn suosio kasva räjähdysmäisesti, "tarvitaan" tuollaisia ja suurempiakin katastrofeja monta kertaa vuodessa.

Äänestä
  • Toivottavasti, tätä todellakin täytyy toivoa, onnettomuus hillitsisi jatkuvasti kasvavaa turhaa reissaamista.

    Äänestä

...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Masa kirjoitti:

Intiassa syntyy kuukaudessa kymmenkertainen määrä ihmisiä verrattuna siihen mitä nyt meni meren pohjaan. Eli ei kummonenkaan juttu.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu