Kärppien tempaus uhrien avustamiseksi kuulostaa tosi reilulta; Kärppien seuraavan ottelun käviämäärästä 5000 käviän ylittävältä osalta kilahtaa katastrofin uhreille yksi euro jokaisesta katsojasta...jos katsojia on vaikkapa 5002 niin SPR saa kaksi euroa..
Wau, miten hienoa kärpät. Tällaisesta satsauksesta voi vain olla tosi ylpeä...
Ps. tieto löytyy tekstitelkkarista...
Wau, miten hienoa kärpät. Tällaisesta satsauksesta voi vain olla tosi ylpeä...
Ps. tieto löytyy tekstitelkkarista...
Vastaukset 15
Vanhimmat
Kärpät siis loppujen lopuksi yrittää ovelasti hyödyntää ihmisten liikuttuneen tilan. Eli yrittää saada kunnia hyväntekijänä, mutta ja saada hyvät voitot samalla. Kuvastaa hyvin liike-elämän moraalia!
No jopas joo. Aika naurettavaa touhua joillakin näyttää olevan. Kai ne tuolla koittaa saada muutaman sata katsojaa edes matseihinsa katsomaan. Hiljasta tuntunut olevan jo muutenkin niiden peleissä.
Eipä taida olla sulla tietoo Kärppä-pelien katsojamääristä. Normaalisti peleissä käy n. 6000 katsojaa. Onhan se sekin raha parempi kuin ei mitään!
Paljon itte olet lahjoittanut????? veikkaan että et yhtään senttiä mulkero.
olenpas lahjoittanut, ei kuulu sulle paljonko.
itse lahjoitin 10 euroa ja jotain senttejä puhelimitse! sen verran olen poissa tolaltani ja toivon että loukkaantuneet saadaan kunnon sairaaloihin. www.koirauutiset.com sivuiolla voi nähdä että sielläkin koiraharrastajat ovat lajoittaneet kukin 200-500 euroa spr:lle.
Kuinka vaihtelet tota nikkiäs kokoajan,oletko edes alkuperäinen kysyjä????
-jokainen lahjoittakoon varojensa mukaan, mutta tuollainen julkisuudenhaku on jo epäinhimillisen typerää, suorastaan loukkaavaa, naurettavaa, ...!
Antakaa ihmiset oikeasti rahaa, ja paljon!
vaihtelu virkistää!
Anna rahaa, sinäkin!
en mene katsomaan kärppien seuraavaa matsia,koska alentuivat auttamaan SPR:ä. ainakaan minä en tue näin SPR:ä
järjestö suuripalkkaisten kerho ja aina kun pienikin hätä,niin rahat on loppu! muutenkin vain syytävät rahaa ulkomaille,kotimaan hädänalaiset täysin roskasakkia SPR:lle.
Spr ainakin yrittää parhaansa mukaan auttaa. Mitä se hyödyttäisi, jos kukaan ei tekisi mitään? Spr:n pankkitileille annetut rahasummat menevät täysin uhrien auttamiseen. Mutta oma on päätöksesi, että autatko vaiko et. Tähän mennessä jo lähes miljoona euroa on annettu katastrofin uhrien auttamiseen. Ja paikallisethan sitä apua enemmän tarvitsevat kuin suomalaiset, heiltä on kaikki mennyt!
maailmasta ei kyynisyys lopu, eikä sillä ole koskaan mitään rakennettu, antakaa rahaa niin paljon kun uskallatte, joka sentti on varmasti tarpeen jälleenrakennukseen ja juuri nyt!
Kaikki jotka aikovat mennä Kärpän peliin, jättävät menemättä ja antavat lippurahan keräykseen.
Sais ahne ja idioottimainen Kärpät nenilleen ja ahne paskasen lopun.
Aivan oikein!
Junno anna edes 1€ jokaisesta katsojasta. Herää jo