Murhasta kärsineet -93

Murdered-93

http://www.murha.info/phpbb2/viewtopic.php?f=2&t=1083

"25.5.1993 Pienviljelijä Unto Olavi Johannes Brisk, 39, ammuttiin kotitalonsa keittiössä Karkkilan Haaviston Alikylässä."

HUHHU! Tämän murhaajan lapset karkkilassa edelleen, Vaikka äiti pyöriikin hämeenlinnassa...

Syytön tai ei, Elinkautisen istunu kummiskin ja vielä MURHASTA!

"Kaksi epäillyistä vapautettiin. Syytteeseen Unto Briskin murhasta joutui tämän serkku Juha Pekka David Kruus, 28, ja Juhan vaimo Inga Randi Kruus, 22. "

"Juhalla on tosiaan nyt vaimo valkovenäjältä. En tiedä monesko on, mutta ovat olleet yhdessä jo varmaan yli 10-vuotta. Juhalla on vikaa muistin kanssa, eli hänen lähimuistinsa ei pelaa. Jos esimerkiksi nyt näet hänet ja moorjenstat hänelle, niin pian hän ei musta sitä enään lainkaan. Sano siinä sitten onko hän se ampuja vai ei, kun hän itse ei voi asiaa tietää, vaan muut paikalla olijat ovat ainoat, jotka asian oikeasti muistavat."

Taitaa olla virontuliaiset tulleet karkkilaankin..

2

1701

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • untorip

      unto oli meiä sukulainen :(

    • Anonyymi

      Mitähän mahdat tarkoittaa näillä viron tuliaisilla, ja mitenhän nämä lapset ja niiden olinpaikat liittyy asiaan???

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      181
      1238
    2. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      132
      867
    3. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      84
      803
    4. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      748
    5. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      47
      654
    6. Martinan tarve valehdella.

      Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t
      Kotimaiset julkkisjuorut
      234
      566
    7. Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla

      Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä
      Maailman menoa
      305
      566
    8. Olisitko oikeasti valmis rikkomaan

      Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk
      Ikävä
      55
      559
    9. Rakastan sinua

      Päivä päivältä enemmän 🥰 Miehelle.
      Ikävä
      51
      539
    10. Tumman vihreä mercedes

      Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,
      Hyrynsalmi
      7
      520
    Aihe