Miksei näitä kahta tyyppiä

hfd88

8

185

    Vastaukset 8

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • dvsdvdsv

      No siksi ,koska Suomeen halutaan lisää terroristeja.Elämästä tulee jännittävämpää.Ja työttömyydestä ei puhuta niin paljon,kun puheenaiheena on terrorismi.Hallitus saa leikata mielinmäärin.

    • Irakiin_tutkittavaksi

      Pahimmassa tapauksessahan veljet kävelevät vapaina miehinä ulos oikeussalista, jos näyttöä ei löydy. Joka tapauksessa, jos tuomitaan täällä vaikka elinkautiseen, niin vankilat vuotavat kuin seula. Sieltä käsin voi mainiosti organisoida terrori-iskuja ja löytää opetuslapsia. Ja kaverinsa suunnittelevat suomalaisten panttivankien sieppauksia ja muita iskuja veljien vapauttamiseksi. Tällaisia suunnitelmia on Norjassa paljastunut jo.

      Tämän oliko nyt ruandalaisen sotarikollisen oikeudenkäynti taannoin maksoi vähintään miljoonan. Jokohan herra on vapaana. Entä jos näitä olisi tuhat Suomessa, se kävisi kestämättömäksi. Suomen oikeusjärjestelmää ei ole suunniteltu tällaisia tapauksia silmällä pitäen. Oikeuden pitäisi matkustaa Isisin kalifaattiin todisteita keräämään, ja sieltä tulisi koko konkkaronkka päät kainalossa takaisin.

      Nämä pyövelit on toimitettava Irakiin tutkittavaksi ja tuomittavaksi. Siellä löytyisi näyttöä. Jos halutaan olla oikein tekopyhää, niin lähetetään mukana viesti että näitä ei sitten saa tuomita kuolemaan, koska ihmisoikeudet kuuluvat heillekin. Nyt pitäisi jo päättäjien ymmärtää että maailma on sodassa, ja säädellä lakeja sitä ajatellen.

    • Kommentoin-kun-aihetta

      Heitä ei voi palauttaa maahan, jossa heitä odottaa kuolemantuomio tai muu epäinhimillinen kohtelu. Tämä kirjattu suomen lakiin. Lakikirjan sisällöstä tietäen olisi suomen päättäjätkin tehneet varsinkin maahanmuuttoon liittyvät asiat toisin.

      • Joppa42

        Jos nämä terroristit pidetään vangittuina Suomessa, se johtaa siihen, että isis järjestö ryhtyy toimenpiteisiin heidän vapauttamiseksi. Se tekee terrori-iskun Suomessa, ottaa muutamia suomalaisia panttivangeiksi ja uhkaa surmata heidät, ellei heidän tovereitaan vapauteta. säästääkseen suomalaisten hengen, hallitus tulee vapauttamaan terroristit, jotka sen jälkeen pääsevät jatkamaan terroritekojaan. Näin se menee!


    • Koska Suomi on oikeusvaltio (toisin kuin mielivaltaiset diktatuurit), meillä kaikki ovat syyttömiä kunnes heidät todetaan syyllisiksi. Siksi pelkän epäilyn perusteella ei voida rangaista.

    • vabaus

      Eiköhän nämä kävele vapaina ulos kun oikeita todisteita ei löytynyt. Näin kävi Anneli Auerillekin.
      Ja ehkäpä vielä kunnon korvaukset päälle veronmaksajien rahoista?

    • Sanoppa.se

      Ruotsissahan tuomittiin juuri 2 henkilöä osallisuudesta murhiin. Syytetyt näkyivät uutisen mukaan videolla. Tuomittiin elinkautisiin vankeusrangaistuksiin vaikka eivät itse tappaneetkaan vaan olivat samalla videolla kuin tappajat.

    • miehennäkökulmasta

      Näiden kuvat saisi kyllä julkaista. Olen varma että heidät tunnistettiin, ulkonäöltää julmiksi ja selvästi ihmisteurastajiksi.
      Katselimme kuvia pakolaisista matkalla Suomessa, siinä oli samassa kuvassa kaksi samnikäistä miestä, totesimme nuo ovat (vanhalla suomenkielellä) lahtareita.
      Ihmisen sissin heijastuu ilmeittömään ilmeeseen heissä se oli kylmä julma armoton ylimielinen minäylinihminen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Uskallanko laittaa sulle viestiä?

      Se viesti on tossa valmiina ja lähettämistä vaille valmis. Kun ei kauhee sti tunneta niin eipä sillä olisi niin väliä. S
      Ikävä
      58
      770
    2. Mikä tekee kaivatustasi

      Haluttavan?
      Ikävä
      34
      755
    3. Mies joka on oikeasti kiinnostunut

      Ja näkee sut pitkäaikaisena kumppanina, siirtää vaikka vuoria selvittääkseen asiat eikä ota pienintäkään riskiä menettää
      Ikävä
      125
      716
    4. Onko nyt kaikki asiat käyty läpi?

      Mun mielestä on👍
      Ikävä
      88
      653
    5. Vieläkin saat

      Sydämen tykyttämään. Vaikka emme näe
      Ikävä
      24
      544
    6. En tahallaan sua välttele...

      Olis niin kiva nähdä jossain muualla kuin kaupassa!
      Ikävä
      40
      527
    7. Ei siitä pääse yli, eikä ympäri!

      Pakko se on myöntää ja tunnustaa. Olisin halunnut p*nna sinua sydämeni kyllyydestä. Itseäni vanhemmalle naiselle
      Ikävä
      63
      479
    8. Lehtikankaan oppilas kuolema

      Mistä lie tyttöparka löytyny, mikä ajaa tekemään itsemurhan tuon ikäsenä 😞
      Kajaani
      9
      452
    9. Pystyisitkö liikkumaan

      Tai tapailemaan kaivattuasi julkisesti?
      Ikävä
      45
      426
    10. Rauha, sopiiko

      Ei häiritä enää toisiamme. Annetaan molemmille rauha unohtaa, pyydän tätä todella. Kiitos. Miehelle.
      Ikävä
      64
      414
    11. Kumpi tästä nyt

      Teki niin vaikeaa?
      Ikävä
      57
      409
    12. 38
      396
    13. Olit hyödytön.

      Mulle hyödytön..
      Ikävä
      72
      393
    14. Nyt kaatuu Kuisla

      Reima Kuisla hakee saneeraukseen – Joitakin velkoja on jo ulosotossa https://www.ilkkapohjalainen.fi/reima-kuisla-hakee
      Seinäjoki
      24
      390
    15. Kunnanhallitus

      Miten käy täällä vuosia tuomioita jakaneelle valittajalle, hovioikeus hylännyt kaikki syytteet.
      Puolanka
      23
      388
    16. Emme pääse koskaan

      Tästä. Sinä et suostu enkä minä suostu
      Ikävä
      38
      384
    17. 39
      379
    18. Ylen suosikkisarja tuotti pettymyksen - Loppuiko Ellis tv-sarja todella tähän?

      Nyt Suomessa on nähty tv-sarjan kaksi ensimmäistä kautta. Toisella kaudella tiedossa oli tv-katsojille ikävä yllätys,
      Tv-sarjat
      0
      376
    19. Sastamalassa epäillään tappoa, kaksi otettu kiinni

      Kuulemma Aarnontiellä tapahtunut Tietääkö joku enemmän?
      Sastamala
      13
      371
    20. Vieläkö tykkäät

      Minusta niin paljon että olisit valmis?
      Ikävä
      35
      367
    Aihe