Kattoiko kukaan uusinta suvakki-hyysäys-ohjelmaa YLEllä?
Kommentteja?
Kommentteja?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 22
Vanhimmat
Katsoin alusta muutaman minuutin. Ruben Stiller alkoi puhua sinivalkoisesta terrorismista, eli vokkeja vastaan tehdystä ilkivallasta. Oli juuri kysymässä Li Anderssonilta miksi nämä ohitetaan mediassa niin vähällä.....siinä kohtaa oli pakko vaihtaa kanavaa. Onko Ruben Stiller tullut hulluksi?
Ei vaan hän on mennyt töihin YLE:lle? Heti perään tulee A-Studion, jossa pohditaan, miten saadaan maahanmuuttajat töihin.
EVVK
Kyllä Ruben ohjelman loppupuolella antoi puheenvuoroja myös persulle ja sille toimittajalle, joilla oli ihan järkevää sanottavaa esimerkiksi taloudellisesta kantokyvystä.
Li:llä vain tuntui olevan joku salainen rahaseinä, jonka täyttymisestä ei tarvitse lainkaan huolestua.
Stiller on nyt surullinen tapaus. Jutsku pakotettu valehtelemaan. Aina se vitun Li A. siellä puhumassa paskaa. Se akka on rättipäiden sätkynukke.
ruben vaan kehiin pölö
on pölö jos ei tätä käsitä
Mutta Simon Elo oli taas hyvä keskustelija ja argumentoija. Hän halitsee puheenaiheen. Kyllä Li jäi toiseksi.
Jouni Tervo oli kanssa sujuva. Osasi hyvin konkretisoida, että matujen takia myös kantaväestön elintaso huononee, koska rahaa ei ole ja määrärahaa on näin ollen jakamassa isompi joukko.
Li taas kuuluu siihen "raha tulee seinästä" -porukkaan. Ei ällää talouden päälle.
Ruben on Suomen vanhin lapsinero! Hän on olevinaan kapinallisen uskalias, mutta kuitenkin kaikissa eliitille tärkeissä asioissa on samaa mieltä sen kanssa. Kuten pakkomamutuksessa ja -ruotsituksessa.
Stiller on fiksu tyyppi. Tienaa hyvin ohjelmansa avulla. Ei halua riskeerata lypsylehmäänsä. Fiksuja aina löytyy, mutta rohkeita ja rehellisiä sellaisia on hyvin harvassa!
Anderssonhan on niitä vanhanliiton kommunisteja, joiden mielestä yhteiskunta on saatava sekasortoon millä tavalla tahansa. Aseet kun eivät ole realistinen vaihtoehto, jää jäljelle talouden kaataminen.
Eikö Ruben Stiller lainkaan ymmärrä että matut voivat ihan vapaasti
lähteä pakoon sinivalkoistaterrorismia,eikai niitä olla tänne pakolla
roudattu.
Lähi-Idässä on rikkaita öljyvaltioita,miksi ko.maissa rikkaat muslimit
eivät auta hädässä olevia uskonveljiään ja sisariaan,antamalla pakolaisille
turvapaikkoja.
Siinä näkee muslimin todellisen luonteen ei hiventäkään empatiaa. Jos me yritettäisiin pakolasiksi muslimimaahan, meidät ammuttasiin rajalle....
Dobry Vecher rasistitoverit.Katsoin pressiklubin ja katson sen suureksi ansioksi
sen että asioita on kyettävä katsomaan eri lähestymiskulmista :)
Hyvä ohjelma jälleen Yleltä. Da!
Li Andersson sanoi ettei ole olemassa "elintasopakolaisia", koska sopimuksien ja Suomen lain mukaan ei elintason nostaminen ole syy hakea turvapaikkaa!!??
Onko tämä nainen oikeasti noin yksinkertainen?
On yleisesti tunnettua että suurin osa tänä vuonna tulleista matuista valehtelee. Tässä on tietysti laindäädännössä virhe, koska tietoinen viranomaisten harhauttaminen keksityllä turvapaikan tarpeella pitäisi kriminalisoida.
Ohjelman loppupuolella Stiller korostetusti puhui "niistä suomalaisista". Ei siis itse laskenut itseään suomalaiseksi. Mikä hän sitten on? No, tietysti JUUTALAINEN.
Jouni Tervo sanoi sen mitä pitikin. Avustukset pienenee kaikilta, kun ei ole rahaa mistä jakaa.
Omat hermoni ja verenpaineeni eivät ole kestäneet Ylen ajankohtaisohjelmien katselemista enää pitkään aikaan. Toivon vain Ylen joutuvan vastuuseen kansalaisilta pakolla kerätyn rahoituksen väärinkäytöstä.
Olet liiankin oikeassa, lähes joka ajankohtais/keskusteluohjelma jää kesken, vaihdettava kanavaa tai laitettava äänettömälle. Ohjelmien tekijöiden asenteellisuus ja tarkoitushakuisuus näkyy, eivätkä edes yritä peitellä sitä. Asenne on; Meille ette mitään mahda! Mutta jos ja kun hallitus kaatuu ja eduskunta hajotetaan, uusi eduskunta varmaan pitää mielessä tämänkin törkeyden. Iso luuta lakaisee.
Hallitus kaatuu keväällä, kun sak aloittaa yleislakon.
Mitä siitä seuraa?
Kuka viitsii sellaista moskaa katsoa, en ainakaan katso yhtä ainutta ylen ohjelmaa. Jos sitä kanavaa satun katsomaan, se on vain siksi, että sieltä tulee joku brittileffa tai -sarja.
Muutama tosiasia YLE:n vääristelyn oikaisuksi.
1. Ylen mukaan turvapaikanhakijat ovat syyrialaisia perheitä.
VALETTA= ovat yksinäisiä irakilaisia ja Somalimiehiä
2 Ovat lähteneet vainoa ja sotaa pakoon.
VALETTA= Irakissa ja Somaliassa ei ole sotaa.Turvallisia alueita.
3.Ovat koulutettuja insinöörejä ja kirurgeja.
VALETTA=suurin osa vailla mitään ammattia tai koulutusta(vuohipaimenia)
4.Ovat kiitollisia Suomessa saamastaan avusta ja rahasta
VALETTA= Allah on antanut kaiken hyvän Suomessa,ei suomalaiset
5.Haluavat töihin.
VALETTA=aikaisemmin tulleista irakilaisista 65 % ei ole töissä
6.Islam on rauhan uskonto
VALETTA= kts YouTube: Islam Mitä lännen tulee tietää..
7.Islamistissa maissa ei sorreta naisia
VALETTA= esim Saudi-Arabiassa nainen ei saa edes ajaa autoa.
Miksi ne eivät voi lopettaa sitä valehtelemista. Olisivat sitten tekemättä mitään ohjelmia, jos ei pysty asioita kertomaan totuudenmukaisesti.
Minua ainakin hävettäisi, jos ammatikseni valehtelisin kansalaisille jatkuvasti.
Oli hyvä ohjelma Li hävisi 2-1. Ei osannut lainkaan argumentoida.
minä en katso enää juuri mitään telkkarista kun kaikki vittu on suvakkeja saatana!!1 yle leaks, hyvät ja huonot uutiset, noin viikon uutiset, madventures, putous, posse, kummeli, varekset, uutiset, kaikki ajankohtais ohjelmat, jalkapallot, aamu tvt vittu kaikki nuo on saatana vittu suvakkeja ja on niitä paljon enemmän kin ja lisää tulee koko ajan. vittu saatana luen vaan mv lehteä. siellä on ainut totuusa ja fakta tieto mitä on. vituttaa vaan kun ei oikeen voi enää tehä mitään koska suvakki. no kaljaa voi vielä juoda kavereiden kans.