SUOMESTA ISLAMILAINEN TASAVALTA

KUINKAKAUANKESTÄÄ

Saksassa on viiden vuoden päästä 20 miljoonaa muslimia – ”mutta me vain katselemme”

Muslimien määrän lasketaan nykykehityksellä nelinkertaistuvan Saksassa jo muutamassa vuodessa.

Amerikkalainen kansainvälisen politiikan Gatestone-instituutti on koonnut katsaukseensa Saksaa ja siirtolaisuutta koskevia viimeaikaisia uutisia ja tietoja. Gatestone kertoo baijerilaisten lainsäätäjien väestöennusteesta, jonka mukaan Saksassa on 20 miljoonaa muslimia jo viiden vuoden päästä.

Saksassa on tällä hetkellä noin 80 miljoonaa asukasta. 20 miljoonan luku on saatu lisäämällä nykyisiin 5,8 miljoonaan Saksan muslimiin tämänvuotinen 1,5 miljoonan ja mahdollinen ensi vuoden tulijoiden määrä sekä eksponentiaalinen kasvu, kun keskimäärin neljän perheenjäsenen perheenyhdistämiset alkavat.

”Mutta me vain odotamme, katsellen sen tapahtumista”, Baijerin kuntaliiton Uwe Brandlin kerrotaan sanoneen.

lopputulema

Die Welt julkisti 25. lokakuuta korkean tason tiedusteluraportin, jossa varoitettiin avointen ovien politiikan seurauksista ja integroinnin mahdottomuudesta.

”Me tuomme maahan ääri-islamilaisuutta, arabien antisemitismiä, muiden kansojen kansallisia ja etnisiä konflikteja ja erilaisia käsityksiä yhteiskunnasta ja laista. Saksan turvaviranomaiset eivät kykene toimiin näitä tuotuja turvaongelmia ja niistä seuraavia saksalaisten reaktioita kohtaan”, tiedusteluraportissa sanotaan.

FINNLEAKSNET

2

69

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • nyttoimeen

      Merkel on katastrofi. Merkel on DDR:läisen Stasin kouluttama ja aivopesemä terroristi Saksan tuhoamiseksi ja se toimii edelleenkin kuin ohjelmoitu ohjus koko Euroopan saattamiseksi islamististen massamurhaajien haltuun. Saksa ja Eurooppa tarvitsee uuden Hitlerin. Mikään muu ei voi pelastaa Eurooppaa muslimihirvitysten käsistä.

    • valtapois

      Merkelin ja muiden kristittyjen tavoitteena maailman loppu.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis

      Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu
      Maailman menoa
      467
      4074
    2. Tässä totuus jälleensyntymisestä - voit yllättyä

      Jumalasta syntyminen Raamatussa ei tässä Joh. 3:3. ole alkukielen mukaan ollenkaan sanaa uudestisyntyminen, vaan pelkä
      Jälleensyntyminen
      318
      1702
    3. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      116
      1536
    4. En kadu sitä, että kohtasin hänet

      mutta kadun sitä, että aloin kirjoittamaan tänne palstalle. Jollain tasolla se saa vain asiat enemmän solmuun ja tekee n
      Ikävä
      89
      1484
    5. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      99
      1418
    6. Oisko mitenkään mahdollisesti ihan pikkuisen ikävä..

      ...edes ihan pikkuisen pikkuisen ikävä sulla mua??.. Että miettisit vaikka vähän missähän se nyt on ja oiskohan hauska n
      Ikävä
      60
      1385
    7. Lapuan sanomissa käy rytinä

      Pistivät sitten päätoimittajan pihalle
      Lapua
      52
      1326
    8. Helena Koivu : Ja kohta mennään taas

      Kohta kohtalon päivä lähestyy kuinka käy Helena Koivulle ? Kenen puolella olet? Jos vastauksesi on Helenan niin voisi
      Kotimaiset julkkisjuorut
      98
      1245
    9. Oot ihana

      Toivottavasti nähdään sattumalta jonain kesäpäivänä♥️🥺🫂
      Ikävä
      45
      1099
    10. Au pair -työ Thaimaassa herättää kiivasta keskustelua somessa: "4cm torakoita, huumeita, tauteja..."

      Au pairit -sarjan uusi kausi herättää keskustelua Suomi24 Keskustelupalvelussa. Mielipiteitä ladataan puolesta ja vastaa
      Tv-sarjat
      34
      1078
    Aihe