Uusi lohjalainen

auttaakaaminua

Moi !
Olen muuttamassa lohjalle ja paljon olen lukenut lohjalaisista ihmisistä. Itseäni huolettaa, miten siellä tutustuu uusiin ihmisiin näin ulkopaikkakuntalaisena? Olen sosiaallinen ja avoin persoona ja toivoisin tukea asiasta ?
t. 20 v mies

8

173

    Vastaukset 8

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • auttaakaaminua

      Olisin kiitollinen, jos joku lohjalainen kertoisi, että miten kaupungissa nuoret ylee sä suhtautuu "muualta tulleisiin" ? Noin yleisesti.

    • auttakaaaminua

      Olem ollut kovin huolissani kirjoitusten perusteella, ja olisi kiva kuulla lohjalaisen nuoren tai ylipäätään lohjalaisen mielipidettä ? :)

    • samaavaan

      No... sama kuin muualla..

    • auttakaaaminua

      Eikö täällä ketään osaisi auttaa minua?
      :(

    • lohjalainenmyös

      Moi, tervetuloa vaan tänne Lohjalle!
      Täällä tutustuu ihmisiin ihan samalla tavalla kuin missä muualla tahansa.
      Osallistu ja ole avoin eli ala jutella ihmisten kanssa. Jos oot vaan kotonas ja tuppisuuna niin saat yksikses olla .

      • ex-lohjalainen

        Ei piä paikkaans. Tutustua voi mutta sisään et pääse ikinä. Ja jos erehdyt joskus ravintolaan niin saat turpaas, viimeistään siinä vaiheessa kun lähdet kotiin.


      • ex-lohjalainen

        No ei vaiskaan, syntyperäisenä mutta muualle karkuun päässeenä voin sanoo, että tulokkaat otetaan hyvin vastaan nuorten keskuudessa, jopa niin hyvin, ettei uskois lohjalaisten olevan kyseessä. Missään muualla en ole moista kokenut, sillä kylää jossa kaikki tuntee suunnilleen kaikki tai ainakin tietää ulkonäöltä, ei ole tullut vastaan.


    • auttakkaaaminua

      Kiitos :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      119
      2440
    2. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      40
      1582
    3. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      644
      1028
    4. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      106
      993
    5. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      71
      962
    6. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      98
      916
    7. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      48
      875
    8. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      720
    9. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      70
      706
    10. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      31
      706
    Aihe