Kiitos persumulkut, että saitte minulle nostettua sikahintaan autonkäyttömaksun? siksi te saatanat luulitte minun teitä äänestäneen?
Sikahintanen autonkäyttömaksu!
petospersut
2160
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 21
Vanhimmat
Ruoskana lisää. Terveyskeskusmaksut nostettiin ja lääkekorvaukset leikattiin. Rikesakot tuplattiin ja nyt touhutaan liikennensakkokorotusta. Leikattiinhan eläkkeet ja asumistuki..
Miksi kommentoit kun et tiedä näköjään yhtään mitään
Mitä persumulkku? Se on faktaa? Mikä on väärin muka?
Sori, jotenkin söhläsin kommenttini väärään paikkaan. Tarkoitus oli vastata menikarkuun tekstiin. Eli nämä huonot päätökset eivät todella ole edellisen hallituksen aikaansaannoksia. Miten joku kehtaa kommentoida kun on ihan pihalla.
Non noh eiköhän nämä ole edellisen hallituksen aikaansaannoksia. Tämä hallitus ei ole saanut kuin p..at niskaan. Mutta ei tämä nykyhallituskaan mitään vakuuttavaa ole vieläkään tehnyt.
Kyllä Perseet sai kaikki korotukset aikaan turha muita syytellä,ja vaatiihan tuo Mamutus rahaa niitäkin Perseet haalii tuutintäydeltä.
Seteliselkärankaiset persuministerit ovat rähmällään kokoomuksen ja keskustan edessä - kaikki käy, kunhan ministeriaudeja ei viedä. Lakitieteen laborantti Lindström ja likihoitaja Mäntylä ovat etulinjassa kurittamassa köyhiä ja sairaita.
Kuinka te persut kehtaatte - ja kyllähän te kehtaatte!
Miksi persut vihaavat niin silmittömästi kaikkia köyhiä, jopa jouluna?
Avaajalle, ei kannata valittaa aina, minäkin sain Mersuni monta tuhatta euroa halvemmalla. En tiedä äänestänkö seuraavissa vaaleissa perussuomalaisia vai kokoomusta.
Miten te kehtaatte, mutta kyllähän te kehtaatte.
Kero valesika, että minkä mersun!
no huhuh
Joku valitti, ettei tämä hallitus ole saanut mitään vielä aikaan, vaan kaikki on edellisten hallitusten syytä.
Onneksi Timo S on tarmokkaasti punnertanut ykköstavoitteensa eteen ja saikin henkilökohtaiseksi kiusakseen laaditun Lex Vennamon kaadettua.
Näin tuli todistetuksi, että aiempien hallitusten päätöksiä voidaan muuttaa, jos halua on.
Mitähän Timo S seuraavaksi lähtee työstämään. Matuasiathan eivät häntä oikeasti kiinnosta eikä köyhien huolet. Mutta hei... nythän alkaa parin kuukauden talviloma. Lähtiskö Madeiralle vai Portugaliin. Rapakon takaisia rikkaita sukulaisia pitää ainakin käydä morjestamassa. Sieltä näkee paremmin köyhän Suomen ongelmatkin.
Soini kysyy neuvot Virosta, kokoomukselta ja EK!
Tälläviikolla työttömät, eläkeläiset ja köyhät tuntee persumonon munillaan!
Kuka hyötyi autoveron alennuksesta Aivaan Rikkaat !!! kuka kärsii ajoneuvoveron korotuksesta Aivaan Köyhät !! kuka tämän sai aikaa Aiivan Perseet !!
Se on varmaan persuje puolueohjelmasa...?siirrä varoja köyhiltä rikkaalle!
Soinille kaikista tärkeintä puolustaa lain voimalla omia säätiörahojaan. Köyhistä viis ja mamuja saa tulla ovista ja ikkunoista maahan. Se persupolitiikkaa.
Persut sai tuhansia ääniä kun valehtelivat että autovero poistuu eikä tilalle tule korotuksia vaan menetetyt verot korvataan vähentämällä kehitysmenoja, no Niin ei tietty käynyt ajoneuvoveron korotus ja bensanhintaan kohta tuntuva korotus
Petospersut tuomiolle!
Leikkas persukonnat eläkeet, että korotus oikein purisi.. Soini hihittää, että vitun eläkeläiset, näin kiitän äänistänne, ottakaa opiksi!