Jaetaankohan isis "sotureille"

myös hitlerin "rautaristejä" ja murha-marski murhisheimin "ritari" merkkejä liukuhihnalta, niinkuin nämä kyseiset herrat jakoivat lapsisotilailleen?
252
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Daesh-sotureillle jaetaan ansionsa mukaan, eli nappi otsaan.

Äänestä

Taitaa olla nyt isis-joukot jotka ovat se "ottava" osapuoli, eli "sitä saa, mitä tilaa", mutta meille pohjoismaihin tulee isis-porukkaa lomalle täysihoitoon, elii lähtevät karkuun kostotoimia. Rååtsi varsinkin, jossa niitä kansalaisuuksia ja passeja on jaettu kuin liukuhihnalta jo kauan aikaa, joutaakin saamaan ne kurkunkatkojansa.
Eihän tämä Ikea-juttukaan ollut kuin alkusoittoa vain:

http://www.kaleva.fi/uutiset/ulkomaat/ikea-hyokkayksessa-ei-uusia-epailtyja/704242/

Isis-porukoista pitäisi oikeastaan saada tapporahaa, uskoisin, et esim. Irakilaiset maksaisivat hyvin niistä. Elävänä kiinnisaatu olisi tottakai arvokkaampi kuin kuollut. Eihän meidän tarvitsisi kuin valita näistä jo täyshoito matuista, hehän ovat suurin osa isis-taistelijoita.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jaetaankohan kirjoitti:

myös hitlerin "rautaristejä" ja murha-marski murhisheimin "ritari" merkkejä liukuhihnalta, niinkuin nämä kyseiset herrat jakoivat lapsisotilailleen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu