Terry Bennettin näky 21 vuodesta

Terry Bennettin näky 21 vuodesta

Joulukuussa 2001 enkeli Gabriel näytti viiden päivän aikana Terry Bennettille, amerikkalaiselle profeetalliselle julistajalle, näkysarjan 21 vuoden aikavälistä alkaen vuodesta 2008 ja päättyen vuoden 2028 loppuun.

Bennett näki, että nämä 21 vuotta oli jaettu seitsemän vuoden jaksoihin siten, että kullakin 7-vuotisjaksolla oli oma painopistealueensa, vaikka näyssä nähtyjä asioita tapahtuukin kaikkien jaksojen aikana.

1. jakso 2008-2015 tuo taloudellisia vaikeuksia, lamaa ja taantumaa.

2. jakso 2015-2022 tuo poliittisia kriisejä, sisällissotia ja kapinoita hallituksia vastaan.

3. jakso 2022-2028 tuo muutoksia ja järkkymisiä uskonnon alueella.

Olemme nyt vuoden 2015 loppupuolella ja tämä Bennettin v. 2001 näkemä näky on toteutunut ensimmäisen jakson taloudellisten vaikeuksien osalta samalla kun olemme jo nähneet myös poliittisia kriisejä ja muutoksia uskonnon alueella, lähinnä islamin voimakkaan leviämisen ja pakolaistulvien takia.

Seuraavaksi eli vuosina 2015-2022 on odotettavissa suuria mullistuksia eri maiden hallinnoissa, sotia eri ihmisryhmien ja kansojen välillä, mutta myös ankaria yhteenottoja hallituksiin pettyneiden kansalaisten ja hallitusten välillä eli verisiä sisällissotia ja poliisivaltioiden kovia otteita.

Lopuksi eli vuosina 2022-2028 tulee maailma näkemään uskonnollisia myllerryksiä, vääriä profeettoja ja heidän tekemiään ihmeitä, mikä johtaa yhden maailmanuskonnon syntymiseen.

Kaikki nämä kolme vaihetta ovat alkuvalmistusta ja perustan laskemista tulevan maailmanjohtajan eli Antikristuksen esiintulolle.

Ihmiset eivät sitä sokeudessaan ymmärrä, mutta kyseessä on Saatanaa palvelevien illuminaattien tietoinen suunnitelma, että he luovat tahallaan maailmaan kaikenlaisia ongelmia, sotia ja kaaosta, jotta ihmiset olisivat valmiita hyväksymään heidän tarjoamansa ratkaisun eli yhden johtajan, yhden maailmanhallituksen ja yhden uskonnon.

Ihmiset näkevät vain ulospääsyn vaikeuksista, mutta he eivät käsitä, että juuri nämä auttajat aiheuttivat omilla toimillaan tahallisesti koko umpikujatilanteen noudattaessaan omaa ohjettaan ”Järjestystä kaaoksesta”.

Tämä Uusi maailmanjärjestys tulee vain olemaan Jumalaa vastustava ja hyvin diktatuurinen, jossa on alistuttava maailmanjohtajan tahtoon, kumarrettava häntä tai hänen kuvaansa sekä otettava hänen merkkinsä henkilötunnukseksi ihon alle otsaan tai oikeaan käteen.

Raamattu varoittaa meitä näin tekemästä. Bennettin näyn mukaan osa kansoista on Raamatun mainitsemia hyviä lammaskansoja, jotka eivät lähde Antikristuksen valtajärjestelmään mukaan, vaan pysyvät siitä erosta.

Uskon, että näin on. Antikristus saa valtansa alle suurimman osan maailman kansoista, mutta ei kaikkia.

Toivon, rukoilen ja toimin sen hyväksi, että Suomi olisi niiden valtioiden joukossa, jotka eivät alistu Antikristuksen petoimperiumin hirmuvallan alle. Ensimmäinen tärkeä askel tähän suuntaan olisi Suomen ero Euroopan unionista ja paluu täyteen itsenäisyyteen.

Uskon ja tiedän, että näin tapahtuu.

0

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti

        Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää
        Maailman menoa
        48
        2297
      2. Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!

        Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten
        Maailman menoa
        72
        2193
      3. Helsingin yllä valopalloja

        https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön
        Sinkut
        136
        2017
      4. Demariskandaali! Eveliina Heinäluoma (sdp) kahmii kaikki Hitas asunnot itselleen!

        Heinäluoma on ostanut useita yhteiskunnan tukemia, hintasäännösteltyjä asuntoja itselleen! Ei ihme, että Hitas on ollut
        Maailman menoa
        43
        2012
      5. Perintovero 100 prosenttiin, työeläkkeet ja maataloustuet pois

        Noilla eväillä lähden tasapainottamaan valtiontaloutta ja korjaamaan työntekijöiden palkkakuoppaa nostamatta työnantajie
        Maailman menoa
        50
        1951
      6. HÄLYYTYS!!

        Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a36
        NATO
        398
        1745
      7. Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?

        Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.
        Kouvola
        106
        1693
      8. Riikka runnoo: polttoöljyn hinta nousi maaliskuussa 40 prosenttia

        Onko irvistelijällä sakset hävinneet, vai miksei osaa leikata polttoaineiden hintaa kansalaisten kukkarolle sopivalle ta
        Maailman menoa
        2
        1622
      9. Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja

        Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah
        Maailman menoa
        124
        1514
      10. Millainen on naisellinen nainen

        Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n
        Sinkut
        185
        1138
      Aihe